Окрім
замку в Золочеві є ще ряд цікавих для туриста будівель. В першу чергу варто приділити увагу старим храмам міста, кожен з яких має щось цікаве і неповторне.
Розпочнемо з Вознесенського костелу, будівлю якого можна вважати найкрасивішою в центральній частині Золочева. Та й справді пишно декорована баракова споруда не може не вражати.
Будівництво храму ініціював син польського короля Яна ІІІ Собєського - Якуб. Зведення споруди тривало протягом 1731-1763 років.
Спочатку костел належав монахам ордену піярів, для яких храм слугував основною монастирською святинею.
Коли Золочів перейшов під владу Австро-Угорщини, то було закрито не тільки монастир, але й костел, який близько 50 років слугував складом. Як бачимо, не тільки в радянські часи храми перетворювали на господарські приміщення.
З 1838 року костел знову було відкрито, цього разу як парафіяльний.
У 1878 році до костелу добудували вежу. Саме тоді він і набув сучасного вигляду.
Як би це не виглядало дивно, але костел був діючим за радянської влади, тому сміливо можна вважати, що на відміну від багатьох інших храмів йому справді пощастило. А, можливо, історія просто віддала борг за часи Австро-Угорщини.
А тепер перейдемо до іншого храму, який розташовується зовсім поруч з Вознесенським костелом.
Храм було збудовано у 1624-1627 роках. Первсіно будівля слугувала костелом для монахів-бернардинців, а згодом храм став парафіяльним і носив титул Успіння Пресвятої Діви Марії і св.Яцка.
Коли у 1838 році парафіяльним зробили Вознесенський костел, то цей храм передали греко-католикам, для яких він став Воскресенською церквою.
Сьогодні Воскресенська церква належить православним.
Тепер перейдемо до найстарішого храму Золочева - Миколаївської церкви, яку було побудовано у ХVІ столітті.
Цей храм виконував важливі функції в оборонній системі міста.
Миколаївська церква розташовувалась зовсім поруч з міськими валами, а товщина її стін яскраво свідчить про оборонне минуле.
Поруч з храмом можна побачити нову каплицю.
Ще один погляд на Миколаївську церкву і повертаємось до центральної площі міста.
Тут можна побачити золочівську ратушу.
Біля міської управи розташовується велика площа.
Поруч з ратушою встановлено пам"ятник В"ячеславу Чорноволу, який саме у Золочеві відбував своє останнє покарання.
Тут же можна побачити найстарішу будівлю Золочева - оборонний (боярський) двір, який походить з ХІV століття. До будівництва замку тут розташовувався арсенал, а також жили власники міста. Потім у бідівлі перебував шпиталь для убогих.
Також в центальній частині збереглось чимало бидівель ХІХ століття, яким вдалось успішно пережити обидві світові війни.