Пляшева (Берестечко). Музей-заповідник "Козацькі могили"

Dec 21, 2008 01:30




Про битву під Берестечком в червні 1651 року я думаю всім відомо. Саме тоді в болотах загинуло 300 козаків, які прикривали відхід основних сил, після того як козацькі війська зрадив підкуплений поляками кримський хан Іслам-Гірей ІІІ, забравши в полон Богдана Хмельницького і залишивши поле бою.




На пам"ять про полеглих козаків на місці тих драматичних подій у 1910-1914 рр. було споруджено Георгіївський собор, в підземеллях якого зберігаються останки козаків, які загинули в битві.




Георгіївський собор є унікальною спорудою, аналогів якій немає ніде в світі. Унікальність храму полягає в тому, що в ньому є три престоли, які розташовані один над одним. По суті маємо три храми в одному. Основний - Георгіївський, під землею - Параскеви П"ятниці і на другому поверсі - Бориса і Гліба.




Ще однією особливістю Геогріївського собору є те, що розписував його відомий художник Іван Їжакевич.




В 30-ті роки ХХ століття відвидини цих місць були заборонені, а "порушники" могли навіть потрапити за грати.




В радянські часи тут спочатку були свиноферма, піонерський табір, і лише в 1966 році територію було передано музею-заповіднику.




Зараз тут діє чоловічий Свято-Георгіївський монастир, проте доступу на територію це необмежує.




Також на території музею розташована дерев"яна Михайлівська церква (1650р.), яку перенесли сюди з села Острів в 1914 році. Існує версія, що перед битвою під Берестечком саме у цій церкві молився за перемогу Богдан Хмельницький.




У 1991 році поруч з музейним комплексом було відкрито пам'ятник козакам та селянам-повстанцям.



мандрівки, Пляшева, церкви, Берестечко, монастирі, Рівненщина, храми, музеї, Волинь, фото

Previous post Next post
Up