Вишнівецькі храми

Mar 08, 2013 19:37



Окрім величного палацу, який розташовується на місці колишнього замку, на території Вишнівця і Старого Вишнівця збереглось кілька храмів. Про них і хочеться сказати кілька слів.
Про найстаріших зі збережених храмів - церкву Вознесіння Христового (1530 р.) згадував в записі про палац, тому повторюватись не буду.



У Старому Вишнівці можна побачити руїни костелу святого Станіслава. Храм було збудовано у 1757 році на кошти Яна Кароля Мнішека.



В роки Другої світової війни костел було знищено пожежею. З того часу храм перебуває в стані руїни.



Скульптура обезголовленого святого на понищеній дзвіниці:



Всередині храму:



Вид на костел з палацу:



Костел святого Станіслава і церква Різдва Христового у Старому Вишнівці:



Колись поруч з палацом був ще один костел, який початково належав монастирю кармелітів босих. Будівництво цього храму було розпочато у 1645 році. У 1832 році костел віддали православним, а вже за чотири роки він сильно постраждав від пожежі. На початку ХХ століття храм відновили в якості православної церкви, а по Другій світовій війні радянська влада підірвала його. До наших днів збереглись мури кармелітського монастиря.



Неподалік від костелу святого Станіслава стоїть дерев'яна церква Різдва Христового.



Цей храм було зведено у 1845 році.



Церква нічим особливим не відрізняється, адже було збудована у типовому російському єпархіальному стилі.



Вид на церкву з палацу:



При трасі, яка з'єднує Тернопіль з Кременцем, на території Вишнівця можна побачити ще один дерев'яний храм.



Церкву святого архистратига Михаїла було зведено у 1726 році, проте його вигляд говорить, що з часом він був змушений змінити свій вигляд, адже на початку ХVIII століття на території Речі Посполитої навряд чи будували церкви в такому стилі.



Протягом свого існування храм неодноразово було реконструйовано, зокрема у 1768 і 1840 роках. Ймовірно після останньої згаданої реконструкції церква набула сучасних рис.



Була у Вишнівці і синагога, при чому її будівля збереглась до наших днів. Зараз тут перебуває місцева адміністрація. На жаль, фото цієї споруди в мене на даний момент немає.

храми, мандрівки, костели, Вишнівець, фото, церкви, Тернопільщина

Previous post Next post
Up