Табу на секс і як воно збудувало Цивілізацію

Nov 16, 2009 20:15


Читаючи Еріха Фромма, дізнаюся про його замилування примітивними суспільствами, в яких немає ніяких табу на статеві відносини. Фромм доводить, що це не породжує розбещеності чи безвідповідальності, а навіть навпаки - є запорукою відсутності будь-яких збочень, характерних для "затабуйованого" Західного світу. Основний позитив, на думку Фромма, ( Read more... )

психологія, природа, філософія, медицина, книги

Leave a comment

Comments 10

alterus November 16 2009, 19:17:19 UTC
щодо ролі сублімації, особливо в творчості - погоджуюся на сто відсотків ( ... )

Reply

prokip November 16 2009, 19:23:58 UTC
Щодо особистого життя - я не проповідую ВСІМ відмовитися від особистого життя. Мій шлях - це мій шлях, доцільний і (будьмо чесні) безальтернативний тільки в одному конкретному випадку. Хто може вмістити - хай вмістить, як промовляв Загальновідомий.

Але колего! Ти сам підвів нас до визначного висновку! Сублімація - це не підсвідомий процес (не повністю підсвідомий)! Сублімація потребує терпіння і праці або таланту і вміння - і тільки тоді енергію можна вільно сублімувати. Проте людина за своєю природою лінива і шукає простіших шляхів, хай навіть вони провіщають скромніші винагороди. Ось тому люди, яких ти сам описав не є "сублімантами", вони просто "незадоволені".

Сублімант - це звання, яке треба заслужити ділами.

Reply

alterus November 16 2009, 19:31:10 UTC
В принципі погоджуюся. До прикладу, творити теж треба вчитися, думаю, всі, хто скільки-небудь системно працювали в сфері творчості, знають, що таке "розробляти руку". Через це ж не тільки безталанні проходять, але й талановиті люди.

Щодо безальтернативності - це твоє переконання, абсолютно несправедливе, на мій погляд, але якщо вже ти його так для себе прийняв - твоя справа. Щасти тобі як субліманту )

P.S. Вийди в асю, будь ласка, або вконтакт. Мушу дещо обговорити.

Reply


(The comment has been removed)

alterus November 16 2009, 21:07:17 UTC
А ось тут цікаво: ти кажеш "АБО кохання, АБО шедеври"? Це насправді дуже цікава і перспективна точка зору.

Щодо решти - в цілому-то погоджуся. Іще варто додати, що кохання значно підсилює будь-які фізіологічні відчуття.

Reply

prokip November 17 2009, 08:24:59 UTC
Ігорю, в цілому ти правий, але от одна деталь: Фромм (якщо ти перечитаєш той уривок про примітивні суспільства) з тобою не погодився б.

Для нього культурні заморочки і технологічний комфорт - це надбудова, яка викликає лицемірство. А от оті примітивні племена не мають лицемірства. Вони типу чисті і невинні у задоволенні своїх базових потреб, а відтак морально здоровіші нас. Це позиція Фромма.

Я так не думаю, я вважаю, що Бог дав нам розум (хай навіть ми спаскудили його гріхом) не для того, щоб ми, як мавпи, трахалися по кущах. Людина - це відблиск вічного світла Бога. Бог - Творець, людина теж має бути творцем. Якщо вона такою не є, то, в ніцшеанських нормах, вона не йде до надлюдини, а повертається до тваринного світу.

Reply


(The comment has been removed)

alterus November 16 2009, 21:35:15 UTC
Хм...
Отаке питання тоді. Якщо хочеш, не відповідай, але цікаво було б почути твою відповідь і її мотивацію. Уяви: якби ти мав виражений талант, найбільш "сродственный" і близький тобі (наприклад, талант музиканта), але в тебе стояв подібний вибір щодо вкладання своїх сил в розвиток цього таланту чи особисте життя... Що б ти обрав?

Reply

(The comment has been removed)

alterus November 16 2009, 21:59:29 UTC
ммм...
розумно. мені ця ідея подобається. але "звичка і обов'язок" - це все-таки не все... на них не протримуються пари десятки років (а про кохання на все життя мова не йде). є ще щось. можливо, любов як почуття, що навіть вище від кохання? (я ці поняття розділяю - любов і її причини можна описати і вона більшою мірою контролюється розумом).

Reply


Leave a comment

Up