Це питання великою мірою ірраціональних віри та смаку, але зі свого боку я спробую розставити всі крапки над "і" лаконічно і ясно.
1). Матеріалістичний редукціонізм (соціалізм)
Економічний фактор вирішує дуже багато всього, але не все. Більше того, він навіть не є соціальною базою всього. Соціальною базою є насильство. І взагалі, редукціонізм будь-
(
Read more... )
Comments 9
(The comment has been removed)
Що ж стосується ідеї, то в даному записі я окреслював саме ті речі, які є, на мою думку, хибними НАВІТЬ В ТЕОРІЇ. Наприклад, крах соціалістичних утопій трапився не тому, що люди були егоїстичними в процесі реалізації свого проекту, а тому, що вони від самого початку не врахували гріховність людської природі в своїй теорії.
Порівняй з такою ситуацією: Нінел будує будинок за планом Скрама, а в якому не було передбачено фундаменту. Будинок валиться. То хто винен, Нінел, який старався, чи може Скрам, який зробив ідіотичне креслення?
Reply
Reply
Тобто я засуджую ідеалізм в лівацтві тільки щодо природи людини.
Reply
(The comment has been removed)
Reply
"насилля - соціальна база"=)
ні, я не за лівий рух як такий. я скоріше розумію дуже багато чого - навіть забагато, і пробачаю.
хоча я так, гуманістка. не в сенсі, що всі безгрішні. а в сенсі, що людині притаманне прагнення кращого.
іноді мій гуманізм мене мучить як бачу суцільний абсентеїзм середньостатистичного українця. тебе, до речі, теж це мучить.
Reply
Пробачаєш? Мене? Чи лівий рух? :)
Так, мене це дуже мучить, але саме цей аспект нашого суспільства і є підтвердженням моєї тези (а заразом і тез Макіавеллі та Лютера). Людина не просто абстрактно "гріховна", вона лінива, егоїстична, боягузлива, короткозора, вона (в більшості своїй) не здатна самостійно "прагнути до кращого". Наші люди не прагнуть до кращого, їх задовольнить пачка гречки, тупарилий російський серіальчик та червоний прапор.
Західне суспільство, яке звикло боротися за свої права і не свинячити на вулицях, було виховане поколіннями сильних лідерів з потужним моральним стрижнем. Хай якими самі по собі гуманістами були, скажімо, батьки-засновники США чи європейські ліберали, але виховувалися вони в консервативних сім'ях і школах.
Reply
Хоча, все таки, я би ще додав... важко сформулювати як це назвати... "сектантство" деяке. Йдеться ось про що: прийняття позиції іншого між будь-якими лівими набагато вище, ніж між правими, ультра-правими, лібералами і т.д. При цьому до правої ідеології ставлення як до "відсталої", "не прогресивної", "реакційної" і т.д. Це як у кластерному аналізі: об'єкти в середині групи мають статистично більшу спільність, ніж поза її межами. При чому, йдеться не про теоретичну "спільність", визначену якимось класифікатором-політологом, а про комунікаційну, здатність розуміти і приймати саму можливість правильності іншої ідеології. До того ж така тенденція, видається, краще працює навіть не серед фанатиків з червоними шнурками, а серед "лівих інтелектуалів". Тобто це, ніби, і не "ідеалізм" чи "фанатизм".
З твого дозволу, я би перепостив твій допис на Facebook.
Reply
Будь-ласка, але з посиланням на першоджерело.
Щодо сектантства, знаєш, я мабуть до чуваків із червоними шнурівками краще ставлюся, ніж до отих інтелектуалів. Бо чуваки зі шнурівками не стільки за ліву ідею, скільки проти правих - капіталістів, мракобісів, поліцаїв та подібних осіб, які і для самих правих часто є внутрішнім ворогом. А от інтелектуали на практиці бувають вкрай забиченими, вибач за лексику, - бо якщо вони "раціональні атеїсти", скажімо, а ти віруючий - вони тебе вже сприймають як недолюдину (хоча, зві-і-існо ж, за їх ідеологією, всі люди рівні :) ).
Аналогічна ситуація із утопізмом. Не пролетарі придумали трудовий рай з ефемерними ідеальними індивідами.
Reply
Саме про це я і пишу. Що "ліві інтелектуали" більші "сектанти", ніж бони.
Reply
Leave a comment