Сьогодні у рубриці "В центрі уваги" - посткросер із Великобританії
keetten
What is your name, age and location? - Ім"я, вік, місце знаходження
Моє ім’я
Катя. Місцеві звуть Кейт. Мені 30 років. Я народилась і все життя прожила у Києві, а два роки тому переїхала до маленького містечка на півдні Англії,
Бейзингстока. Для любителів географії: я живу рівно посередині між Лондоном і Саутгемптоном. Їжджу відпочивати і туди, й туди - зручно!
How did you come across Postcrossing? What got you hooked? - Як ви натрапили на Поскроссінг? Що вас "затягнуло"?
Є у мене друг
tasmanian_devil, що якось
поїхав далеко і надовго мандрувати світом. І аби не втрачати зв'язок із друзями та сім'єю, він надсилав нам листівки із країн, які відвідав.
Коли він повернувся, він захотів продовжити цю справу, але видозмінив її, пообіцявши на сторінках свого блогу надіслати листівку всім, хто дасть свою адресу і в свою чергу запостить таку ж обіцянку у своєму блозі. Мале вийти таке собі прекрасне листівочне цунамі, що захлиснуло б усіх наших друзів, потім друзів друзів, а потім і взагалі наробило лиха українській пошті, заваливши всі поштові скриньки країни листівками.
Але цунамі дива не сталось: я надіслала 6 листівок і отримала 5, а друг мій - і того менше.
За кілька місяців молоде і свіже Інтернет-видання Наш Київ опубліковало
статтю про посткросинг - і я зачепилась: навіть не дочитавши статтю, пішла й зареєструвалась, і надіслала одразу всі п'ять листівок.
Через півроку на посткросингу зареєструвався і мій друг Тазманський диявол.
До речі, аукціон нєвіданной щєдрості у моїй жежешечці досі триває, спєшитє прінять участіє: маю свіженькі надходження до моєї колекції британських листівок.
Do you have any other interesting hobbies? - Чи є у вас будь-які інші хобі?
На найближчі не знаю скільки років моє єдине хобі - це мій маленький син. Дрібна потвора не дає мамі життя Догляд за немовлятком забирає весь мій час.
А до дитини займалась фотографією
різноманітним рукоділлям
From
танцювала аргентинське танго
писала про
цікавинки у світі реклами Show us your mailbox, your mailman/mailwoman, your postoffice or the place where you post or keep your postcards! - Покажіть свою поштову скриньку, поштаря, поштове відділення або місце, де ви відправляєте або зберігаєте свої листівки.
Ось моя стара київська поштова скринька
А ось моя нова бейзингстокська поштова скринька
Через те, що місцевий клімат дуже вологий, я уникаю вкидати листівки у цю скриньку (та й у будь-яку іншу, що стоїть на вулиці) в дощ та наприкінці дня, коли я точно знаю, що наступне виймання пошти буде тільки завтра. Причина проста: листівкам доведеться ніч лежати на свіжому повітрі (а вночі ще й дощ може уперіщити!). Марки відклеюються - дуже часто саме найрідші й найкращі. Подеколи такі листівки без марок повертаються до мене, а іноді й губляться. Навіть доволі часто губляться: за перший рік мого посткросингу в Британії загубилось більше двох десятків листівок. Дуже шкода.
Я не одразу докопалась до причини такого неподобства. Спочатку грішила на пошту, потім вирішила провести власне маленьке розслідування: я фотографую іншу сторону кожної листівки (ту, що з адресою і марками) перед відправленням і записую, коли і до якої скриньки я їх вкинула.
Так, я педант, але тепер мої листівки губляться дуже рідко.
В нашому містечку ситуація із красивими марками трошки інакша, ніж в Україні. Тут не можна просто прийти до особливого філателістичного магазину і закупитись потрібними красивими марками. Треба відслідковувати дні випуску нових марок і в той же день (максимум на тому ж тижні) бігти на пошту і купувати марок із запасом, бо розкуповують, а нові вже не завозять.
Моє поштове відділення
Мій запас листівок. Сукупна вартість - мінімум 100 фунтів (1200 гривень). Ще приблизно на 50 фунтів марок вже наклеєно на листівки - на кожну офіційну марколистівку наклеюю таку ж марочку. Виходить майже максикард. Адресати у захваті.
Зате Королівська пошта із кожним випуском марок друкує набори листівок із зображеннями марок. Я завжди купую один чи два набори, бо всі мої адресати завжди дуже задоволені отримати таку листівку. Більшість цих листівок є
на моїй стіні на сайті.
Посткросинг для мене - це окрім всього іншого ще й ресурс для прикрашання свого помешкання. Я сортую отримані листівки за кольором або темою і розвішую по стінах своєї квартири.
Ось, наприклад, частина моєї кухні:
Люблю їх перевішувати, замінювати на нові і всяко бавитись із розвішуванням
Іще окремо в мене висять деякі чорно-білі листівки, качечки Кая Стенвалля, бабусі Інге Льоок і листівки із Алісою Льюїса Керролла.
Все інше зберігається по коробках: отримані окремо - в коробці від музичного центру. На нові місця вже малувато.
Для відправлення окремо - в коробці від кросівок. Тут також все забите. Навіть боюся рахувати, скільки їх у моїй колекції.
Натюрморт "посткросерські скарби"
Show and tell us about your favorite received postcard to date, and what makes it special. - Покажіть та розкажіть про свою найулюбленішу отриману листівку на даний час, та що робить її особливою.
Для мене найособливіша листівка -
ось ця Картинка - нічого особливого, але ж адресант! Цю листівку мені прислав мій незабутній друг Тазманський диявол.
Не з подорожей. Із України.
Не з нагоди свята. По посткросингу!
Йому випала моя адреса - ну хіба не дивовижне співпадіння?
Іще одна улюблена листівка - саморобна.
Знову картинка - нічого особливого, але в житті це дивовижна робота. Листочок - справжній, папір - фактурний рисовий для рукоділля, чорна смужка - оксамит, а метелик - із тоненької дерев'яної пластиночки. Малюнок на метелику - це дрібненькі насічечки.
А всередині - прекрасна історія дівчини-сироти, що мала важке дитинство, але не зламалась, і тепер вона, щаслива мама і кохана дружина, займається волонтерською роботою, допомагає таким же сиротам, як була вона.
Читала і плакала: я тоді була вагітна своїм синочком.
What is it your favorite part of the Postcrossing process? - Яка частина Поскросінгу ваша найулюбленіша?
Сюрпризи.
Посткросинг - як коробка цукерок-асорті. Ніколи не знаєш, що тобі попадеться.
Дуже люблю той момент, коли натискаєш кнопочку Request address - і поки завантажується сторінка із адресою, гадаєш, кому і куди випаде відправляти.
Найбільшим і найприємнішим сюрпризом для мене було отримати ту саму листівку від Тазманського диявола.
Пару тижнів тому мені випало надсилати листівку до моєї давньої подруги, з якою я вже сто років не спілкувалась, і про яку я взагалі і не подумала б, що вона зацікавиться посткросингом! Але ж ось!
Вибрала для неї найкрутішу листівку із колекції. Чекаю поки дійде. Хвилююсь.
Іще люблю облизувати марки: клей на британських марках солодкий, але кожна марка - це всього 5,9 калорій
(я серйозно!)
Шкода, що британська пошта поступово садить мене на дієту: переходить на самоклеючі марки.
Have you been surprised by any place that you have received a postcard from or sent a postcard to? - Чи були ви здивовані місцем, в яке вам довелося відправити, або з якого вам довелося отримати листівку?
Дуже радує, коли випадає надсилати листівку кудись дуже близько, коли можна просто сісти на машину/потяг і привезти особисто. Кияни-посткросери, напевне, дуже часто отримують київські адреси, але мені ще жодного бейзингстокця не випадало. Але надсилала до Лондона, Борнмута, Саутгемптона і Лідса.
Іноді Посткросинг змушує глянути на карту і поцікавитись, а на якому, зрештою, континенті, знаходиться ця країна, до якої летить твоя листівка. Мене, наприклад, поставило у глухий кут
Макау.
Дуже довга розповідь вийшла, але хотілося б написати іще більше.
Дякую за увагу - і нехай кожна листівка буде по вашому вішлісту!