Протести в Молдові тільки набирають обертів а російські ЗМІ вже панікують: майдан, МАЙДАН! (що може бути страшніше для росіян ніж майдан?). Зрозуміло що потрібні штампи вставляють в статті за вказівкою влади. Цікаво, що на відміну від протестів в Гонконзі зараз владі РФ є за що турбуватися.
(фото © REUTERS/ Valery Korchmar)
Поки що неможливо однозначно стверджувати те що протести перетворяться на аналог Революції гідності, але все так чи інакше йде до того що владі комуністів та фальшивих європейців (згадаємо передвиборну програму регіоналів у нас) приходить кінець.
Стара влада панікує, вже відомо про заборону в'їзду до Молдови "журналістів" LifeNews, делегації Абхазії, розрив відношень з воєнним аташе Росії - ці кроки спрямовані на те щоб показати Європі (та й своєму народу) який проєвропейський уряд має країна зараз, але навряд чи це її (владу) врятує. Так чи інакше потрібно очікувати нові політичні сили в Молдові та, відповідно, нову владу.
Але чого боїться Росія? Що ж лякає її в новій владі?
Справа в тому, що нові політики відкинуть стару неписану домовленість, я кажу про "заморожену Молдову". Російський миротворчий контингент на території Молдови та існування бандитської ПМР (здогадайтесь ким вона підтримується...) зробило з Молдови країну яка назавжди залишилась у дев'яностих. Слабкий розвиток та ледь помітні реформи - ось що залишалося цій країні. Росія політично задавила Республіку Молдову. Задля чого? - традиційна для РФ політика імперскості та створення свого поясу захисту.
Новій владі доведеться проводити стрімкі та ефективні реформи під контролем народу та ЄС, а це одразу ж ввійде в протиріччя з традиційним положенням про "замороженість". Орієнтація на вступ до ЄС також так чи інакше підніме питання існування ПМР.
Також треба відмітити існування у Молдові доволі потужного руху щодо об'єднання з Румунією, багато членів якого зараз активні учасники протесту. І зрозуміло, що вони будуть реалізовувати свою ідею вже будучи учасниками нової влади. У сучасних умовах важко очікувати фактичне об'єднання, але цей проект можливо реалізовувати також через входження до ЄС (читати як - механізмами ЄС), і тут як і в попередньому випадку для юніоністів також стає нагальним питання не тільки політичної самостінойсті-розморозки, а й питання ПМР.
Саме цього і боїться російська влада - безповоротного виходу Молдови зі своєї сфери впливу, так що очкуємо на черговий сплеск паніки серед російської влади та ЗМІ про Майдан, Госдеп, змови та утиски російськомовних.