2009 ja reppuli-peppulit.

Feb 27, 2008 21:45


asioita, joita pitää tehdä ennen enkkulasta lähtöä
ostaa uudet farkut. en oo ostanu viel yksiikää.. -.- (rakastan farkkui..)
ostaa paljon kaikkee mitä suomesta ei saa, kuten..
OK, EN TAHDO TEHDÄ TÄTÄ.. EN MÄ TÄÄLT VIEL OO LÄHDÖS JA EN OSAA AJATELLA NÄIN..

****UUSI LISTA***

asioita, joita pitää tehdä ennen vuotta 2009
päättää elämän suunta
hankkia rahaa
Read more... )

ressu, reetat, suomalainen kirkko, 2009, reetta, mimmukointi, lista

Leave a comment

Comments 7

aname_ February 28 2008, 09:12:36 UTC
kerropa nyt kuka tytöistä ei pitänyt susta! :D
mun mielestä ne kaks vanhempaa tyttöö (ei voi muistaa nimiä... toinen tais olla saana ja oliko se toinen nyt sanna tai jotain?) ei oikein tuntunut viihtyvän siel kaikkien muiden kaa kun ne oli vaan hiljaa ja lähti sit aikasin poiskin :D

Reply

nuuba February 28 2008, 11:05:49 UTC
no nii.. olin aika kauhuissani ku Kaisu sano niit vanhuksiks, tai siis tietty se oli vitsi ja kaisu aina pelleilee tolleen, mut must oikeesti tuntu et ne loukkaantu siit. xD hihii.. ja ehk me oltiin liian lapsellisii ja epäammattimaisii niiden makuun. hehe.
ja siis okei, mä en tahdo mitää mustamaalausta ja pahaa puhua mistään, esitän asian vain tälleen puolueettomana kolmantena osapuolena (öö..), mut se Matilda ei oikeesti tainnu pitää musta mitenkää hirveesti.
Ja ne säästöt! O.o mul on niit, mut jotenki masentaa ku mul oli ennen tätä matkaa paljon enemmän (luonnollisesti..), ja tän viikkorahan kanssa se säästäminen on niin vaikeaa! jos yrittää aina pistää vaik 10 puntaa/per viikko säästöön, sitä rahaa kertyy niin hitaasti! x/ ostitsä eilen mitään kivaa kaupoista muuten?

Reply

aname_ February 28 2008, 18:59:37 UTC
joo musta tuntu koko ajan et ne vaan kattoo meitä alaspäin kun ollaan jotain teinejä ja ne on kypsiä aikuisia :D ( ... )

Reply

nuuba February 28 2008, 19:07:30 UTC
Nii, no ehk se vaan oli sitä sen osalta.. Se oli vain niin hulluu nähdä joku tuttu siel niin yllättäen. hihii..

Siis se on ihan hirveet kuinka mä yhä ajattelen, et punta on samanarvonen kuin euro, vaik siis jee eihän se siis ole. xD
Mut, toisaalt tuntuu et tääl hintataso on korkeempi, et jos vaik ostaisit 10 euron jonku paidan suomes (tosi epätodennäköst et oikeesti löytäis ikinä mitää näin halpaa ostamisen arvosta, mut silti), niin pulittaisit kyl täälki siit varmaa 10 puntaa, vaik 10 euroo on oikeesti jotain 7 puntaa. tosi hankalasti nyt yritin valasta näit mun aatoksii, mut ehk hokasit jotain tost monggerruksest.
Ihnaa et huomen on perjantai, oon jo niin täynnä taas tätä taloo ja perhettä! Vihaan ku mul loppuu työt periaattees 6:lt, mut ne pojat saa mut aina tunteen oloni syylliseks (ilman mitään syytä), joten pysyn aina pidempään niiden kaa ja vihaan sitä. :/ onks sul mitään suunnitelmii ens viikonlopuks? :)

Reply


anonymous February 29 2008, 11:46:14 UTC
kiitos faba kun kirjoitit meille oman. Ressu soitti äsken ja sitten luin iltasanomista: Mandi on kuollut. :( Tuntuu pahalta, kun niin monet tekee itsemurhan. Tai enhän mä tiedä oliko se mikään itsemurha, mutta iltasanomissa sanottiin, että äkillinen kuolema eikä kerrottu syytä. Sitten siinä oli hänen kuvia, ja hän näytti niissä ihan siltä, miltä hän oikeesti näytti. Ja vaikka ei oltu mitään parempia kavereita, niin tuli kamalan paha mieli.
pusuja sinulle rakas.

Reply


Leave a comment

Up