А ми далі прямуємо до бажаної мети-будівлі давньої обсерваторії,яка бовваніє на вершині гори... - А чи не вилізти вам з нами на ПІЧ? - Ага,сидіти на печі і їсти калачі,ніби у казці? - Ні,на ПІЧ,себто на Піп Іван Чорногорський! - Аааа...
У Карпатах астроклімат дуже поганий. Ліси, луга, та кам'янисті схили чередуються між собою. Нерівномірний нагрів поверхні призводить до потужних конвекційних потоків, що погіршують якість зображення у телескопі. Для маленьких інструментів, та метеорологічного обладнання це не так критично. А з середини минулого сторіччя місця для усіх великих обсерваторій ретельно досліджувались з точки зору астроклімату.
В середині минулого сторіччя почали виготовляти великі оптичні телескопи. Рефлектори для них виробляють довго, везти їх до місця призначення - теж тяжко, та потребують вони не двох домівок, а справжнього городка. Починаючи з діаметру дзеркала десь 4 метри роздільна здатність вже не зростає зі збільшенням діаметра, бо атмосферне повітря усе губить. То ж і почали досліджувати вплив природного ландшафту на якість зображення. А тут ще й національна гонка досягнень почалася. Американці - 5 м телескоп на Маунт Паломар у Каліфорнії, а Союз - 6м телескоп у Зеленчукській на Кавказі. Тут як раз радянський телескоп за якістю і став програвати. Експедиції снаряджувались у пошуках вигідного місця, але усі вони були далеко від цивілізації, тож малоперспективні.
Авжеж!Більш ніж впевнений що фотозвіти(як твої,так і мої та інших блогерів) читає не один десяток людей,просто здебільшого це "мовчазні" читачі,які не пишуть коментарів)) Але ми знаємо,що робимо благе діло!))
Comments 11
Обсерваторія прикольна.
Reply
Reply
Reply
Хз,чому такі дослідження не проводились раніше..як то кажуть-вік живи,вік учись
Reply
Reply
Які ж все такі гарні наші Карпати!!!
Reply
Карпати неповторні!
Твоя стаття була одним із стимулів відвідати це місце.
Reply
Reply
Але ми знаємо,що робимо благе діло!))
Reply
Reply
Reply
Leave a comment