Барвисто-історичне: Берестечко та Пляшева

Dec 07, 2019 20:09



Про історію цих визначних.. трагічно-визначних місць я вже писав отут,можна ознайомитись,хто ще звичайно не вивчав. Також раджу послухати шедевральний твір в аудіоверсії з чудовим озвученням (сюди). Ну,а тим кому просто хочеться помилуватись барвами золотої осені,то прошу залишатись тут.
 Осінь,середина жовтня,-чудова пора при чудовій погоді!
Пейзаж


Центр


Центр-2


Оце все збирання-планування-міркування свого часу вже проходили,тепер здебільшого відбувається так: "Поїхали? Так,а куди?!" І їдемо. Цього разу було аналогічно,правда час вже грав проти нас,а якщо врахувати те,що біля 18год. в цей період вже сутеніє,то -ми програвали. Приготовлені нашвидкоруч "тормозочки" (на два великих пакети!),вдіті нашвидкоруч діти (запасні тряпки-в авто) і решту дрібниць.. Виїхали біля 14год. Прогнозуємо: буде гарно,але мало. Оптимізуємо: краще з*їсти ложку меду,аніж бочку дьогтю ( 3-4 години мандрів краще добового сидіння вдома. Доведено)).
Троїцька церква (1910р.)


Храм.Фасад


Дзвіниця Троїцького костелу (друг.пол.18ст.)


Цього разу навіть потрапили на загороджену територію,щоб оглянути Троїцький костел зблизька. Добрий самаритянин житель містечка розповів історію та сучасний стан справ. Надія є,та вееельми крихітна (пффф-і нема!). Показав місця обстрілу на стінах храму, в одному з яких ще залишився снаряд.
 Нагадаю,- костел Святої Трійці при монастирі тринітаріїв у Берестечку був закладений у 1711р.
Троїцький костел (1711р.).Профіль


Храм-підберезник


З цього боку-найгірший стан


В центрі містечка височіє домінанта- Свято-Троїцький собор,один з найбільших храмів Православної церкви України,будівництво якого розпочалося ще у 1910р. та переривалося декілька разів через різні події та історичні періоди.
Не знаю як в Берестечку із розвагами та чим займаються жителі на дозвіллі,але смачну каву ми таки знайшли. І навіть місце для "посидіти").
Фасад ховається за гіллям


Панорама


Мур з брамою Свято-Георгіївського чоловічий монастиря на Козацьких Могилах в с.Пляшева


Навалявшись в опалому листі(на подив місцевих) -прямо біля руїн костелу та посмакувавши кавою з цукерками відправляємося далі.
Сонце саме в такій точці,щоб придати навколишній красі найнасиченіших кольорів-барв. Вечірній період жовто-багряного жовтня зачаровує,а навколишня тиша та атмосферність (які періодично полохають верески діток!) ніби магією наповнюють спокоєм думки та рухи..
Мур з брамою №2 Свято-Георгіївського чоловічий монастиря на Козацьких Могилах в с.Пляшева


Церква Св. Михаїла (1650р.)


Святині на о.Журавлиха


Як міцна та неприступна фортеця стоїть свята обитель на острові Журавлиха в с. Пляшева на Рівненщині. Але зовсім не фортифікаційне значення монастиря приваблює своєю історією. У 1914 р. тут було облаштовано та уквітчано найбільшу в Україні могилу козаків та селян, що загинули під час Берестецької битви 1651 р. Так було покладено початок створенню духовно-меморіального комплексу «Козацькі могили» (здерто з Вікі).
Георгіївський собор (1910-1914рр.)


Тил барочної споруди


Вечірнє,осіннє..


В 1650р. село Пляшева було зруйновано хоругвою князя Заславського, яка складалася з польської та волоської шляхти. На той час село належало графу Владиславу Лещинському.
Інфотаблиця


Інфощит


Фото


Задум побудувати пам'ятник козакам, полеглим у Берестецькій битві, виник 1908р. з ініціативи монахів Почаївської лаври. Спорудження Георгіївського храму тривало протягом 1910-1914 рр. Побудували його у стилі українського бароко. Вхід до храму одночасно є іконостасом. Унікальність цієї святині полягає у ще й тому, що вона має в собі три діючі церкви: основна - Георгіївська, другий поверх Георгіївського храму займає церква святих Бориса і Гліба, третя - підземна церква Параскеви П'ятниці в якій знаходиться козацька усипальниця - чотириметрове кам'яне склепіння зі скляним саркофагом. Тут покояться рештки тих, хто загинув на полі Берестецької битви.
Панорама


Жовтневі барви


Чао!)


Наситившись естетично та вдовільнившись емоційно відправляємося до пам*ятника козакам,щоб вже там підкріпитись чимось більш земним та примітивнішим. Скажімо,відбивними та яєшнею. І пивом).
Так я уявляю колір багряний


Погляд ліворуч


Погляд праворуч. Спокійно..


Повернення відбувається при світлі місяця. Було файно!
Прощальне (перед вечерею)

Пляшева, храми, мандрівки, Рівненщина, памятники, Берестечко, Волинь

Previous post Next post
Up