Борщ

Jan 13, 2014 20:20

Сьогодні, коли забирав сина із садочка, слухав у машині новини. Говорили про олімпіаду в Сочі, і що там варитимуть гігантські кількості борщу. Запросили спеціаліста із "радянської" кухні. Я вже навіть думав виключити радіо, щоб не псувати настрій розповідями про російську страву борщ. Але на диво спеціаліст виявися компетентним. Першим ділом вона ( Read more... )

Leave a comment

Comments 7

lvivil January 14 2014, 06:52:35 UTC
...у росіян поширеними є так звані "щі",  щоправда вони більше нагадують капусняк...
формула стебла буряка)

... )

Reply

nekrashevych January 14 2014, 18:29:45 UTC
Так, але в "російських" ресторанах у світі борщ продають теж. Тому для мене було трохи приємною несподіванкою, коли передачу почали з того, що це українська страва.

Reply

mazhorka_klusha January 14 2014, 20:56:40 UTC
От мені дивно, чого ж вони щами не нагодують?

Reply


(The comment has been removed)

nekrashevych January 14 2014, 18:07:04 UTC
Так, я ваш пост пам’ятаю, а чи ходив на лінк, уже навіть не пам’ятаю. Може ходив, але прочитав "по діагоналі". А тепер думаю, може купити її книжку.

Reply


mazhorka_klusha January 14 2014, 20:56:03 UTC
Institutional borscht - це чудовий термін! Треба поширити!
А в мене був випадок, коли один китайський студент жив на квартирі в якоїсь пенсіонерки в Києві, у неї ж ніби і харчувався. А прийшов до нас, я подаю борщ - а він раптом питає: "Чим ти його фарбувала?" Я отетеріла, кажу, невже ти не куштував борщ, не бачив буряка?! Взяла, при ньому поколупала сирого буряка нігтем. Він каже, що його "домовласниця" такого не готує. Тепер думаю, а чи не варила вона institutional borscht, який деякі умільці здатні назвати "білим"?

Reply


mazhorka_klusha January 14 2014, 21:03:32 UTC
"Там ще цікаво про некошерність українського борщу :) "
Так, з точки зору екстремальних дієтологів краще не змішувати молочні і м'ясні продукти, щоб молочні не заважали засвоюватися залізу з м'яса. Одного разу вийшов у мене страшний і цікавий діалог з "міжнародним дієтологом", яка від ООН надавала допомогу в найстрашніших точках Африки. Вона потребу розділяти молоко і м'ясо пояснювала без прив'язки до якихось культурних чи релігійних традицій, а суто з точки зору біології. З іншого боку, правильно приготований буряк - це чудове джерело фолієвої кислоти, вкрай необхідної вагітним і тим, хто планує дитину. А інші речовини у страві не мусять впливати на її засвоєння.

Reply

nekrashevych January 15 2014, 02:29:44 UTC
Я чомусь думаю (хоч точно не знаю) що правило не змішувати evidence based medicine не підтверджує.

До речі, здається в Африці у масаїв молоко із кров'ю - дуже важлива страва.

Reply


Leave a comment

Up