Чарівна
корцінго, та і весь тред прикольний :)
Коротше, тема ЖЕКів повертається невідворотньо, як зима ;)
Була вчора на зйомках програми "Київський Форум", а після програми спілкувалася з участнєгамі - всілякими представниками монополістів - "Київенерго", "Київволдоканал", з депутанами міськради етсетера.
Неформально всі вони, звичайно, погоджуються з загальновідомими, взаємовиключними тезами, що:
1. Без формалізації прав власності на багатоквартирні будинки та прибудинкові території з виділом останніх в натурі - займатись реформуванням ЖКГ немає жодного сенсу.
2. Без політичної волі та державної програми (які, звичайно ж, відсутні) - ніяка формалізація неможлива.
А якщо мислити більш глобально - то вся політична гризня (серед якої сварки навколо реформування ЖКГ посідають почесне, але далеко не перше місце) пов'язана саме з наявністю неймовірної кількості неформалізованої власності та відсутністю механізмів врегулювання конфліктів між співвласниками.
Концепти "формалізація прав власності" та "впровадження механізмів врегулювання конфліктів між співвласниками" є надзвичайно простим для будь-якого юриста чи просто людини з абстрактним мисленням, але ж в будь-якому суспільстві (від племені мумба-юмба до урбаністичних кварталів Нью-Йорка) таких людей - лише 5 відсотків. Можливо, соціальні психологи мають якесь пояснення для цього явища ;) , але ж ми мусимо виходити з того, що є.
В той же час, будь-який складний абстрактний концепт можна донести до людини без абстрактного мислення за допомогою довгого "розжовування".
Очевидно, що сама по собі політична воля та гасла "Формалізуй свою власність!" чи "Будьте ефективними власниками/співвласниками!" не з'являться, доки ці концепти не оволодіють умами хоча б політично активних, вмєняємих громадян, до яких вже "підтягнуться" всі інші.
Коли я все це розповідаю кожній окремій людині, конкретна людина все розуміє - якась швидше, якась повільніше.
Питання в тому, яким чином "прогрузити" ці концепти широким народним масам...