Роза Люксембург про "малий і середній бізнес"

Mar 18, 2009 12:06

Борьбу средних предприятий с крупным капиталом нельзя представлять себе в виде регулярной битвы, в которой численность войск слабой стороны убывает непосредственно и все в большей мере, а скорее в виде периодического скашивания мелких капиталов, которые быстро вырастают снова, чтобы опять попасть под косу крупной промышленности. Из этих двух ( Read more... )

економіка, люксембург

Leave a comment

Comments 3

roman_sharp March 18 2009, 19:41:30 UTC
Гм. НМД - опис не відповідає сучасній дійсності.

А от висновок - скоріше так.

Reply

master_genie March 18 2009, 20:32:23 UTC
а помойму імено шо відповідає. якби була загальна тенденція виключно до концентрації й поглинанння малого капіталу великим, в нас-то уже точно давно нічого б не було.
а так да, це процес не лінійний, а таксказать діалектичний. поки існує капіталізм, малі підприємства знову виникатимуть, з базарних торговців там усяких. тіки да, вони дуже швидко будуть поглинатися й існуватимуть на самому низовому рівні.
я б якраз не погодився з оцим другим абзацем: от теза про те, що прогресом капіталізм завдячує дрібним капіталам, дійсно мабуть застаріла. на початку ХХІст. технічний прогрес якраз забезпечують (виходячи з власних потреб, не більше) великі корпорації.
а час байок з епохи класичного капіталізму про всяких там Едісонів, які шось собі придумали, запатентували й забагатіли з нуля, давно вже минув.

Reply

roman_sharp March 18 2009, 20:54:17 UTC
якби була загальна тенденція виключно до концентрації й поглинанння малого капіталу великим, в нас-то уже точно давно нічого б не було.

Ето да. А вот зі сроком жизні, то єсть ішо усякі малєнькі сємєйні магазінчєгі, рістаранчєгі і те.де., ну і взагалі "іт діпендз". Дрібний капєталь заповнює шпарини, куди великому лізти нецікаво. Можуть бути великі retail та fast-food мережі, але я ніколи не читав про франчайзінг перукарень, наприклад.

я б якраз не погодився з оцим другим абзацем: от теза про те, що прогресом капіталізм завдячує дрібним капіталам, дійсно мабуть застаріла.

Там не говориться, що вони його забезпечують.

а час байок з епохи класичного капіталізму про всяких там Едісонів, які шось собі придумали, запатентували й забагатіли з нуля, давно вже минув.Лінус Торвальдс врядлі с тобой би согласілса. І, знаєш, коли я починав своє Інтернет-життя (в 1999-му), ніхто не чув про Google, який було засновано тільки в 1998-му. Altavista та Yahoo були засновані в 1995-му. А що ми маємо зараз? І Хвейсбук, чи то Лайвджорнал - були ( ... )

Reply


Leave a comment

Up