«Цак вдягни, дорогий»

Feb 15, 2017 11:43

 
На минулому тижні шведська офіційна делеґація відвідала Іран. Серед 15-ти учасників було 11 жінок. І практично весь час візиту, за винятком зустрічей у шведському посольстві, на публіці жінки-представники Швеції з’являлися з покірно покритою головою, викликаючи обурення іранських правозахисників і глум соціальних мереж.

«Європейські жінки-політики - лицеміри» )

Політологія

Leave a comment

Comments 15

xou_chan February 15 2017, 13:54:04 UTC
ну, так відомо ж, що всякі фемінізми вони виключно для внутрішнього застосування, щоб владу було легше втримувати.

Reply

maksymus February 15 2017, 14:45:10 UTC
Надто складний шлях для втримання влади, порівняно з традиційним звертанням до релігії, до архаїки, до права сильного, як це роблять бородаті діти на фотографіях за посиланнями. Ба навіть найсучасніший принцип, звертання по довіру людей це значно легший шлях, ніж через просування груп ґендерної ідентичності.

Reply


irenetrix February 15 2017, 16:59:23 UTC
Це не українським чоловікам засуджувати. В нашій традиції заміжні жінки покривали голову, завжди.

Reply

maksymus February 15 2017, 17:04:11 UTC
Ця традиція була колись поширена по всій європі, але не пережила перехід до сучасного відкритого світу.

Reply

irenetrix February 15 2017, 17:21:20 UTC
Саме тому в Європі можна носити буркіні. А українським чоловікам ліпше не висловлюватися на цю тему. Особливо після оприлюднення нового календаря державних свят.

Reply

maksymus February 15 2017, 18:11:37 UTC
У вільній країні і чоловікам, і жінкам, людям узагалі, краще висловлюватися на будь-яку тему, що їх цікавить.

Reply


irengloria February 18 2017, 12:01:38 UTC
З останніх ваших записів складається враження, що ви старієте деградуєте. Проблема співіснування культур складніша. Згадайте хоча б дискусію кількарічної давності, яка наштовхнула вас на цей запис. Саму ту дискусію я зараз не знайшла, вона була в якомусь іншому блозі, але думаю, ви згадаєте, як ви там захищали мультикультуралізм (і, здається, робили це досить аргументовано).

Якщо у випадку з Трампом критика відбувається в межах одного культурного поля, то з ісламськими країнами справа інша - нав'язувати західну ідентичність і західне розуміння гідності як єдиноправильне (чи саме собою зрозуміле) вже не виходить. Тим більш, для частини мусульманок паранджа сприймається як частина власної традиції, яка в минулому зазнавала утисків від європейських окупантів. Тож дивитись на цю проблему лише через європейські окуляри було б примітивізацією.

Reply

maksymus February 18 2017, 14:34:23 UTC
Звісно, деґрадую. Природний процес.

У цьому випадку представники європейської країни, сказати б, зрадили свою культуру. Мало того, відреклися кілька разів од свого релігійного, ґендерного, світоглядного бекґраунду. Вони вчинили прямо антимультикультурно, якщо можна так сказати, обираючи таку модель поведінки. Але варто звернути увагу, чому вони це зробили? Виступаючи офіційними представниками своєї національної держави, просто виконували офіційні вимоги приймаючої сторони, як їхні національні вимоги. Власне, культура, і своя, і чужа, була забута, попри заяви учасників що це такі «cultural issues».

І отут з’являється Масіх, модерна іранка, яка природно бачить у просунутих модерних країнах своїх союзників, і ставить закономірне питання про те, що вам-то, прибульцям на годину, нащо грати в цю гру, нащо спускатися по драбині модерності, виконуючи чужий примус? Ви ж самі у своїх країнах виступаєте як мультикультуралісти, виступаєте проти національного примусу, чого ж тут робите виняток? І відповіді європейці не мають.

Reply


Leave a comment

Up