У тихому і затишному селищі з романтичними руїнами фортеці та великою історією можна побродити по не знайомім вуличками в пошуках цікавого і незвіданого. Досить цікавим буде відвідування садиби Ґолуховського, яка знаходиться з південно-західного в'їзду у Скалу-Подільську.
Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.
Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.
Фінансова допомога на підтримку нашого проекту:
https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html
Наприкінці XVIII століття власником Скали-над-Збручем стає Холмський підчаший Юзеф Винцентий Голуховський (1734 - 1806). Він не став відновлювати замок і зруйнований блискавкою палац Адама Тарло, а побудував свою резиденцію на південній околиці міста.
Навколо резиденції на основі природного лісового масиву розбивається великий парк, який і сьогодні вражає нечастих туристів. Парк займає територію у 26 гектарів, на якій росте близько 110 видів дерев і чагарників. З цим місцем пов'язана легендарна історія, яка розповідає про те, що парк був закладений в формі імені коханої господаря - Олени.
Розвиток маєтку було продовжено онуком Юзефа Голуховського - Агенором Ромуальдом Ґолуховським. Завдяки йому резиденція значно збагатилася. Благо, статус дозволяв це робити: Голуховський обіймав посаду намісника Галичини. Його син, Агенор Адам Голуховський (1849-1921), був міністром закордонних справ Австро-Угорщини.
У парку був побудований одноповерховий палац з терасою і балконом в класичному стилі, прикрасою якого стали декоративні двоповерхові вежі. Такий чудовий архітектурний шедевр не зміг вистояти в Першу світову війну, і був пошкоджений.
Останнім ординатором Скали до 1939 року був граф Агенор Марія Йоахім Голуховський (1886 - 1956). Він повинен був почати реставрацію палацу в вересні 1939 ... Але не судилося.
флігель до ремонту
Сьогодні в колишньому маєтку розміщується селищна лікарня. Зберігся флігель з гарною двоповерховою вежею, стара огорожа і добрі в'їзні ворота зі сторожкою в стилі французького неоренесансу. Десь в глибині парку загубилися 500-річний дуб і липа, під якою, за легендою, зізнавався в любові майбутній президент Української Народної республіки Михайло Грушевський.
Сторожка і брама
Офісіни:
Туристи не проходять повз останків колишнього маєтку та обов'язково навідуються сюди. Адже такий величезний парк з великою кількістю різноманітної рослинності мало де можна зустріти, тим більше якщо він ще несе таємничу історію засновників.
Зруйнований флігель:
на поштівці палац, якого вже нема
Джерела:
ternopillya.livejournal.com ukrainaincognita castle-ua.com Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.
Княпаємо сюди ===>
Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції і існування блогу та файлосховища. Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.
Підписуйтесь на сторінки проєкту на:
Patreon Twitter Telegram Instagram Технічні партнери проєкту:
найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів в Україні
та
хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то так =))
P. S. A cup of hot, strong coffee won't hurt with our project! Come on! It's only a dollar!
P R E S S ===>>>
and support us!