Спадщина. Коропець. Палац Бадені. Частина 1. Експедиції 2014-2016 років.

Dec 20, 2016 15:43

Коропецький палац (палац графа Бадені) - палац Станіслава Бадені в с. Коропець. Граф Бадені звів його, перебудувавши древній палац Мисловских. Проект палацу розробляли віденські архітектори, масштабні роботи по розбудові резиденції тривали з 1893 по 1906 рік.
Фотоматеріал для трьох частин цієї статті відзнято за дві експедиції - 2014 та 2016 років. У 2014 нам не пощастило попасти в середину - відповідь була така - що будинок в аварійному стані. У 2016 році ми попали на момент ремонту (заміни) частини покриття дахів і змогли пройтись по залах та кімнатах аварійного палацу. Дуже допоміг лист від Українського державного інституту культурної спадщини Міністерства культури України яким на той час керувала Ольга Пламеницька. Він буквально відкривав багато зачинених дверей в архітектурні пам'ятки - палаци, монастирі, церкви, замки...

2014




Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.



Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.

Фінансова допомога на підтримку нашого проекту: https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html
























Життя тут немов завмерло на довгі роки. Колись розкішний палац стоїть пустий, як символ занедбаності і непотрібності. У своїй архітектурній величі він - як мовчазне нагадування, що більше століття тому в цій будівлі вирували пристрасті і розваги, задовольнялися інтелектуальні інтереси і духовні потреби багатьох поколінь господарів і їх гостей. У мальовничому селищі Коропець, що розкинулося на березі Дністра (Тернопільщина), гордо височіє палац маршала Галицького сейму, графа Станіслава Бадені. Кажуть, ця літня графська резиденція є зменшеною копією палацу імператора в Відні.






















Трошки історії...
До 1615 року містечко належало польській короні, а в 1615 році перейшло у власність брацлавського воєводи Стефана Потоцького (Stefan Potocki) (1568-1631). В середині XVIII століття власність на довколишні землі переходить до родини Мисловських ( Myslowsci) гербу Равич (Rawicz). На початку ХІХ століття родина Мисловських спорудила в Коропці палац. Центральна частина була двоповерхова, до центральної частини по обидва боки було прибудовано одноповерхові бічні крила.



















1893 року Станислав Бадени купив у дідича Коропця Альфреда (сина Альфреда) Мисловского гербу Равіч маєток в містечку. Незадовго перед смертю заповів його сину Станіславу Генрику.

Станіслав Бадені
























В Першу світову війну в 1914-1920 роках палац було сильно пошкоджено та пограбовано. Саме тоді з усіх стін було знято портрети,вирвані вікна та двері. В міжвоєнний період родина Бадені відновила палац майже у його первісному стані. Тільки портрети годі було знайти.






















Останнім власником Коропця був наймолодший син Станіслава Бадені - Стефан Бадені (Stefan Badeni)(1885-1961). Після захоплення Коропця комуністами в 1939 році, був змушений мігрувати з родиною в Будапешт. Надалі був ув’язнений нацистами у концтабір в Маутхаузені, де вижив. Останні роки доживав в Дубліні.

























Палац побудований в класичному стилі з розкішними бароковими ліпними геральдичними атрибутами. Особливо в палаці вражало мистецьке використання кольорової деревини для паркету та панелей на стінах. Палац двоповерховий, прикрашений різними барельєфами та елементами декору. Відрізняється оригінальністю високий купол над бальним залом. Колись в будівлі була капличка, а в одному із залів - бібліотека.

a target="_blank" href="https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2016/SPRING/35. KOROPETS/2014/IMG_3170_3177_B.jpg">























Частина 2

Джерела:

gazeta.zn.ua

castle-ua.com

uateka.com

castlesua.jimdo.com

Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.

Княпаємо сюди ===> Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції і існування блогу та файлосховища.

Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини і нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.

Підписуйтесь на сторінки проєкту на:

Patreon 
Twitter 
Telegram 
Instagram

Технічні партнери проєкту:

найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів в Україні



та




хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.

ну як то так =))

палац, напівруїна, Тернопілля, екстер'єр, погляд з землі

Previous post Next post
Up