Наследие. Антонив. Костел-усыпальница Подгорских/Спадщина. Антонів. Костел-усипальниця Підгірських.

Aug 24, 2016 15:12




Історична дата утворення Антоніва невідома. Припускають, що в княжу добу на місці села стояло місто Розволожжя, яке було досить крупним.
---------
Историческая дата образования Антонива неизвестна. Предполагают, что в княжескую эпоху на месте села стоял город Розволожье, которое было довольно крупным.

навесні 2015 року стежка до усипальниці виглядала так/
весной 2015 года тропинка к усыпальнице выглядела так


і ось через хащі буйної рослинності виглянуло .../
и вот из-за зарослей буйной растительности выглянуло...






Залишки земляних ровів цього поселення були помітними ще у 19 столітті. Підтверджують подібну версію і сучасні археологічні дослідження. Розволожжя зруйнували татаро-монголи. Пізніше на його місці стояло село із такою ж назвою.
----------
Остатки земляных рвов этого поселения были заметны еще в 19 веке. Подтверждают подобную версию и современные археологические исследования. Розволожье разрушили татаро-монголы. Позже на его месте стояло село с таким же названием.







У 18 столітті (в польські часи) Антонів був містечком. Але із 1790 року, після переходу Правобережжя до Росії, Антонів став селом.
---------
В 18 веке (в польские времена) Антонив был городком. Но с 1790 года, после перехода Правобережья к России, Антонив стал селом.







Тривалий час Антонів належав родині Вишнивецьких. Із 1765 року ним володіли Замойські, а згодом Михайловські. Але з кінця 18 століття і до 1917 року село належало родині Підгірських - магнатів польського походження.
---------
Долгое время Антонив принадлежал семье Вишневецких. С 1765 им владели Замойские, а впоследствии Михайловские. Но с конца 18 века и до 1917 года село принадлежало семье Подгорских - магнатов польского происхождения.










Костел-усипальниця родини Підгірських в c. Антонів (Сквирського району) побудований в 1810 (1806) році, який згодом став їхньою родовою гробницею. Кам'яний храм має незвичайну пірамідальну форму - над квадратною будівлею був зведений ступінчастий звід, який завершувався обеліском у вигляді усіченої піраміди. До Антонівської римо-католицької парафії відносились поляки із навколишніх сіл та католики, що працювали на підприємствах Підгірських. За твердженням відомого краєзнавця Лаврентія Похилевича парафія була невеликою, але дуже заможною.
---------
Костел-усыпальница семьи Подгорских в c. Антонив (Сквирского района) построен в 1810 (1806) году, который впоследствии стал их родовой гробницей. Каменный храм имеет необычную пирамидальную форму - над квадратным зданием был возведен ступенчатый свод, которий завершался обелиском в виде усеченной пирамиды. К Антонівскому римско-католическому приходу относились поляки из окружающих сел и католики, работавшие на предприятиях Подгорских. По утверждению известного краеведа Лаврентия Похилевича приход был небольшой, но очень богатый.

ззаду усипальниці природа також продовжує свою експансію/
сзади усыпальницы природа также продолжает свою экспансию















Зараз костел перебуває у занедбаному стані й поступово руйнується. Знаходиться на пагорбі. Наступний поворот за великою лялькою-українкою направо.
----------
Сейчас костел находится в запущенном состоянии и постепенно разрушается. Находится он на холме. Следующий поворот за большой куклой-Украинской направо.

2007



2011



2015



Джерела/источники:
ukrainaincognita.com
wikipedia.org
panoramio.com

ну как то так =))

костел, усипальниця, усыпольница, руїна, Київщина, руина, Киевщина

Previous post Next post
Up