Ймовірно, палац в селі Мала Ростівка Вінницької області, є найзагадковішим спорудою, про яку колись доводилося писати. Село знаходиться в глибинці, тому туристи сюди рідко заглядають. А даремно - тут знаходиться один з палаців Вінницькій області, які найкраще збереглися до наших днів. Але є одне «але» - інформації про цю дивовижну споруду практично немає.
Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.
Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.
Фінансова допомога на підтримку нашого проекту:
https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html
Влітку, палац, що стоїть на пагорбі-кургані, ховається за високими деревами та здалека, видно його тільки в періоди пізньої осені-зими й весни.
схоже на колодязь
Обмежилися кількома рядками з Вікіпедії. Історія таємничого палацу Заботіна така. Відомо, що перша згадка про Малу Ростовку датується далеким 1495 роком. А будівництво палацу почалося в 1901 році.
Замовником був генерал російської армії Заботін. І все. Перипетії проходили, свідком яких подій став палац - невідомо. Також історія приховує походження Заботіна, звідки він приїхав і де отримав кошти на будівництво будинку.
Місцеві жителі розповідають, що цеглу для будівництва возили аж з Польщі. Тому можна припустити, що генерал на матеріалах не економив.
Також жителі Малої Ростівки кажуть, що в буремні 1990-ті маєток купив якийсь бізнесмен. Починав робити ремонт, поставив до палацу охорону. Але справа не пішла, тому бізнесмен як з'явився раптово, так несподівано кудись і пропав.
Статуї на палаці відрізняються від загальної архітектури, тому можна припустити, що їх поставили відносно недавно. Однак деякі леви виглядають досить автентично.
Що подивитися в палаці сьогодні. Очевидці кажуть, що всередині будівлі знаходиться ікона Бердичівської Божої Матері. Можливо, нинішні господарі палацу мають відношення до релігії. Ще, стверджують, якщо потрапите до палацу, обов'язково подивіться на «Крісло магістра». Цілком можливо, що колись тут збиралися представники якої масонської ложі та здійснювали якісь таємні ритуали. =)
поруч, якась велика і незрозуміла споруда, мімікруюча з радянського минулого, під стиль палацу
Як доїхати до Малої Ростовки. Для початку потрібно доїхати до Вінниці - поїздом або автомобілем.
Оскільки наш шлях лежить до Малої Ростовка, треба їхати по трасі Р17 на північний схід до Росоші. Там буде поворот на Малу Ростовку.
ну ось і все, що можна розповісти про цю, дуже не погано збережену будівлю, початка минулого століття ...
Джерела:
http://ua.igotoworld.com/ru/poi_object/80129_dvorec-zabotina-malaya-rostovka.htmhttp://photohunt.org.ua/Rostovka.html Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.
Княпаємо сюди ===>
Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції та існування блогу та файлосховища. Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини та нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.
Підписуйтесь на сторінки проєкту на:
Patreon Twitter Технічні партнери проєкту:
найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів та багато якого іншого обладнання в Україні
та
хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то, так =))
P. S. A cup of hot, strong coffee won't hurt with our project! Come on! It's only a dollar!
P R E S S ===>>>
and support us!
P.S. ПРОЕКТ НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ ЗБОРОМ КОШТІВ І ПОЖЕРТВ НА РЕМОНТИ, РЕСТАВРАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ'ЄКТІВ АРХІТЕКТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ПРО ЯКІ МИ РОЗПОВІДАЛИ ТА РОЗПОВІДАЄМО У СВОЇХ СТАТТЯХ.
Це є прерогативою місцевих органів, громад, громадських об'єднань чи благодійних фондів.