продовження
початок -
http://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/247432.html погляд на цей кут з парку
переросток -
https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/APRIL/10. TIMANOVKA/file102_middle.png
Підтримайте проект своїми лайками, поширенням та благодійною грошовою підтримкою.
Дякуємо всім Вам за те що Ви з нами!
Нагадуємо, там де це можливо, по кліку дивимось великі картинки.
Фінансова допомога на підтримку нашого проекту:
https://uaaheritage.blogspot.com/2022/07/blog-post_31.html Тут основна домінанта, ледь помітна крізь рослини - вихід в парк з терасою і сходами. Її звичайно поки взагалі не видно.
2009
переросток -
https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/APRIL/10. TIMANOVKA/file107_middle.png
2015
Під сходами до саду є приміщення.
в'їзд до каретної або гаража
тераса, сходи та парковий фасад
переросток -
https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/APRIL/10. TIMANOVKA/file91_middle.png
переросток -
https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/APRIL/10. TIMANOVKA/file92_middle.png
переросток -
https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/APRIL/10. TIMANOVKA/IMG_93_99_middle.png
переросток -
https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/APRIL/10. TIMANOVKA/IMG_86_89_middle.png
то були фото 2015, а це 2012, та 2009
Поки ви милуєтесь палацом і парком, повернемося до господарів. Володимир Іванович Толлі був одружений на Олені Василівні Глоба (Yevgenia Vasiliyevna Globa), сестрі Миколи Васильовича Глоби (Nikolai Ivanovich Globa), директора Строгановского училища і єдиного художника, якому було надане звання камергера Двору Його Величності (в 1914 році). Цікаво що донька Миколи Васильовича Глоби, Євгенія, також вийшла заміж за когось із Толлі, бо носила таке прізвище. Можливо вона вийшла за одного з трьох синів Володимира Івановича - Івана, Сергія чи Бориса. Четвертий син. Володимир Володимирович Толлі (Vladimir Vladimirovich Tolli), був одружений на дочці власника прекрасного маєтку Самчики Михайла Петровича Шестакова (Mikhail Petrovich Shestakov). Крім синів, Володимир Іванович та Олена Василівна мали трьох доньок - Наталію, Ольгу і Мар'яну.
Діти Володимира Івановича та Олени Василівни Толлі: сидять (зліва направо): Володимир, Іван, Ольга, Мар'яна; стоять: Сергій і Борис.
Фотографія зроблена в Києві, 1915 г. Взята зі статті Тетяни Володимирівни Толлі "З Росії в Радянський Союз"
Надамо слово онучці Володимира Івановича, Тетяні Володимирівні:
Дідусь Володимир при всьому своєму багатстві не був діловою людиною. Його керуючий-шахрай повністю розорив його. Моя бабуся, Олена Василівна Глоба, світська патронеса, займалася благодійністю. Любила влаштовувати бали. Обидві наші родини дворянського походження. Жили у Києві.
Папа* спочатку навчався у знаменитій Першій Київській гімназії разом із майбутнім відомим авіатором Ігорем Івановичем Сікорським. Тут навчалися й брати Булгакові. Батько дружив із Сікорським. Через деякий час батько захотів вступити до морського корпусу в Петербурзі. Його батьки незадовго раніше розорилися і переїхали до Петербурга. Вищу освіту тато отримав на юридичному факультеті Петербурзького університету. Обертався у колі «золотої молоді», цікавився політикою.
Наші бабусі та дідусі, як ведеться, їздили лікуватися на курорти Європи: Карлсбад (Carlsbad), Вісбаден (Wiesbaden). Діти з гувернантками їздили на дитячий курорт до Німеччини, у Кройцнах (Kreuznach).
Бабусин брат, Микола Васильович Глоба, перебував у званні камергера Її Величності, до 1917 року був директором Строганівського училища. Очолював Англійський клуб у Москві - осередок дворянства та аристократії… У молодості мої дядьки любили відвідувати Асканія-Нова, нині відомий заповідник у Херсонській області в Україні, який належав тоді знаменитій родині Фальц-Фейн, яка дружила із родиною Толлі.
*Володимир Володимирович Толлі.
2012
Парковий фасад палацу в Тиманівці. Колись над вежею височів гостроверхий готичний дах ...
переросток -
https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/APRIL/10. TIMANOVKA/file82_middle.png
2015
Тиманівка (з с. Липівкою, Дранкою, Колоденкою та Цапівкою) - містечко, що належить Володимиру Івановичу Толлі (православний). Власник живе в Києві, Липки, вул. Олександрівська, власний будинок. Усієї землі в маєтку 5150 десятин, у тому числі садибної - 60 десятин, орної - 3344, лісу - 1581, вигнаної - 89 десятин, незручної та під ставком - 76 десятин. Маєток знаходиться в управлінні найнятої особи. (1898)*
В.К.Гульдман, Помісне землеволодіння Подільської губернії, 1898 рік
Отже, судячи зі слів онуки Володимира Івановича, дідусь був практично розорений своїм управителем і вимушений був продати маєток. Правда далі слідує вельми кумедний текст про те, що сім'я переїхала до Петербурга (а не в місто подешевше), а діти їх вчилися в найбільш престижних інститутах Петербурга. Хоч би що там було, відомо що маєток ще належав сім'ї Толлі в 1897, 1899-му і в 1903 роках.*
* Про це йдеться, наприклад в наступних виданнях - В.К.Гульдмана, Помісне землеволодіння Подільської губернії, 1898 рік, 1899 рік - Ілюстрований путівник по Південно-Західній залізниці »(П.Н. Андрєєв.) та 1903 - Крилов, заселені міста Подільської губернії. Цитата з Гульдмана вище.
Маленькі сходи до паркового водограю
На все тій же фотографії XIX століття зліва від палацу видно якусь споруду, а це - залишки від неї.
переросток -
https://www.4sync.com/web/get/MadMax_UA/2015/APRIL/10. TIMANOVKA/file67_middle.png
Поруч у траві щось на зразок колодязя або водозбірника.
всередині вхід в підвал
Що являла собою Тиманівка при Володимирі Івановичі Толлі можна уявити, прочитавши її короткий опис з прекрасної книги «Ілюстрований путівник по Південно-Західній залізниці» П.Н. Андрєєва, виданої в 1899 році.
За 8 верст від станції (Вапнярка - С.К.) знаходиться м. Тиманівка, в якому нині налічуються до 2000 мешканців. Тиманівка з навколишніми селами та селами було родовим маєтком князів Четвертинських, потім перейшло до графа Протасова-Бахметьєва, а нині належить В.І. Толі. Тиманівський маєток займає площу 5100 десятин, у тому числі 1800 дес. ліси; система господарства змішана: частину багатопільну, а частину триповну; для перероблення сировини існують власні винокурний та ректифікаційний заводи, а також борошномельний млин. Крім того, передбачається будівництво цукробурякового заводу. Замок у Тиманівці представляє будівлю, споруджену у XVIII столітті, але значно підновлену в новітній час, усередині замку увагу привертає їдальня, всі стіни якої прикрашені панно роботи відомого художника Thedukin. У селищі Дранках знаходиться чудова кам'яна церква в ім'я Преподобної Ксенії, споруджена графом Протасовим-Бахметьєвим, а в селищі Липівці - двокласне міністерське училище, що міститься за рахунок власника.
Згадана тут церква ще була у вигляді руїн на початку 80-х XX століття. Малаков описує ці руїни - "руїни цегляної церкви 1867-1867 років - дивною, з претензією на оригінальність архітектури". Він також згадує "такий же претензійний будинок з вигадливою вежею і годинником". Яка доля цієї церкви та будинку зараз не відомо - ми не бачив навіть руїн. Будова з "вежею" - побудована Володимиром Івановичем Толлі школа. Нинішня Тиманівка складається з з'єднаних разом містечок Липівка, Бур'янівка, Федорівка, власне Тиманівка і загадкова Свинокривда (!)).
Тиманівка і містечка, що увійшли до неї на мапі Шуберта, друга половина XIX століття.
Ось що писав про них Крилов у книзі заселені міста Подільської губернії:
Липівка Тіманівська.
Село. У цьому селищі знаходяться: 1 православна церква, міністерське однокласне сільське училище; волосне правління та аптека.
Тиманівка, з приєднаною Свинною Кривдою та Бур'янівкою, село, (належить В.І. Толлі). Дворів 397. Мешканців 1699 д.об. Складається у 3 таборі, 16 урядово. уч., 2 уч. світового посередника, 2 уч. судово-світового округу та 3 уч. судового слідчого. Відстань від повітового міста - 60 верст і місцезнаходження волосного правління - 1 верста; найближча поштова станція (куди адресується кореспонденція) - Вапнярка (10 верст), найближча земська станція - Вапнярка (10 верст), найближча залізнична станція - Вапнярка (10 верст).
У зазначеному селищі знаходиться; 1 православна церква, церковно-парафіяльна школа; винокурний завод та очисний склад.
Коли саме Володимир Іванович Толлі був змушений продати маєток поки точно не відомо, але за непрямими ознаками це сталося раніше листопада 1911 - в архіві Петербурга серед багатьох справ графа Олександра Дмитровича Шереметьєва, покупця маєтку, збереглася "Справа Гл. Контори за замовленням фірми «Бенц і Ко» автомобіля для маєтку Тиманівка" від 7-го листопада 1911 року. Є ще одне свідчення - за твердженням місцевих музейників, збережена будівля контори графа Шереметьєва яку було побудовано тут в 1912-му році. Перш ніж перейти до розповіді про останнього власника Тиманівки, наостанок ще кілька слів про подальшу долю Володимира Івановича Толлі. Отже, переїхавши до Петербурга він напевно там зустрів перевороти 1917 року, після яких назавжди покинув Росію. Він оселився у Франції, в Медоне, що під Парижем. У Франції Володимир Іванович скоріш за все знайшов себе, тому що він і там брав участь і в суспільному, і в діловому житті - наприклад на Установчих зборах Об'єднання колишніх вихованців Київської гімназії в 1926 був обраний його головою. Був членом Правління французької організації «Société de Presse, de Publicité et d'Edition» (1921-1922). Член правління видавництва «Російський друк» (1921). Був Головою Театральної комісії. Володимир Іванович помер 1 березня 1931 року там же, в Медоне, похований на місцевому цвинтарі.
Частина 3 -
http://m-a-d-m-a-x.livejournal.com/247856.html Якщо Ви маєте бажання, і найголовніше маєте на це можливість, то можете приєднатися до фінансування проєкту. Нам дуже приємна і дорога Ваша підтримка.
Княпаємо сюди ===>
Посилання для надання фінансової допомоги на підтримку нашого проєкту: на експедиції та існування блогу та файлосховища. Дякуємо всім не байдужим до нашої Архітектурної Спадщини та нашого проєкту "Українські Архітектурні Пам'ятки. Спадщина”.
Підписуйтесь на сторінки проєкту на:
Patreon Twitter Технічні партнери проєкту:
найпрофесійніший сервіс з ремонту квадрокоптерів та багато якого іншого обладнання в Україні
та
хмарне сховище для синхронізації файлів між комп'ютерами, мобільними пристроями та веб-аккаунтом, яке надає користувачам 1 ТБ для зберігання фото, музики, відео, різних файлів і документів.
ну як то, так =))
P. S. A cup of hot, strong coffee won't hurt with our project! Come on! It's only a dollar!
P R E S S ===>>>
and support us!
P.S. ПРОЕКТ НЕ ЗАЙМАЄТЬСЯ ЗБОРОМ КОШТІВ І ПОЖЕРТВ НА РЕМОНТИ, РЕСТАВРАЦІЇ ТА РЕКОНСТРУКЦІЇ ОБ'ЄКТІВ АРХІТЕКТУРНОЇ СПАДЩИНИ, ПРО ЯКІ МИ РОЗПОВІДАЛИ ТА РОЗПОВІДАЄМО У СВОЇХ СТАТТЯХ.
Це є прерогативою місцевих органів, громад, громадських об'єднань чи благодійних фондів.