Порівняльна таблиця різних проектів нового Закону "Про вищу освіту"у питанні студентів-контрактників

Jun 21, 2011 08:52

Я можу потім додати до таблиці варіанти цієї норми з законопроектів "помаранчевих" депутатів. Але поки не буду вас переобтяжувати.

Ст.64 Закону "Про вищу освіту"  Ст.67 проекту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України  Ст.68 законопроекту №7486-1 депутатів Єфремова, Зарубінського, Ківалова, Логвиненка, Луцького, Самойлик, Шарова Ст.56 законопроекту №7486 депутата Мірошниченка Ст.61 законопроекту №5087 депутата Колесніченка "Розмір плати за весь строк навчання... встановлюється... з урахуванням офіційно визначеного рівня інфляції за попередній календарний рік. Розмір плати за  весь  строк навчання... встановлюється  у  договорі,.. і не може змінюватися протягом усього строку навчання." "Розмір плати за весь строк навчання… встановлюється у договорі… Розмір плати… встановлюється вищими навчальними закладами… з урахуванням офіційно визначеного індексу інфляції за попередній календарний рік і не може змінюватись протягом строку дії укладеного договору." "Розмір плати за весь строк навчання... встановлюється у договорі,.. і може корегуватися протягом усього строку навчання на коефіцієнт інфляції за попередній календарний рік, але не частіше одного разу на рік... Розмір плати за весь строк навчання... у разі повної одноразової сплати авансом не може змінюватися протягом усього строку навчання. У разі сплати частками, розмір плати на кожному навчальному курсі перераховується на початок кожного навчального року з урахуванням офіційно визначеного рівня інфляції за попередній календарний рік." "Вартість освітніх послуг... може змінюватися у порядку, передбаченому договором, не більше ніж на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік." "Розмір плати за весь термін навчання... встановлюється... з урахуванням офіційно визначеного рівня інфляції за попередній календарний рік. Розмір плати за весь термін навчання... встановлюється у договорі... і не може змінюватися протягом усього строку навчання." Незмінна плата за навчання студентів-контрактників протягом усього строку навчання. Збільшення плати за навчання студентів-контрактників у будь-який час (загалом навіть частіше, ніж раз на рік) і на будь-яку (відмінну від першопочаткової домовленості) суму. Збільшення плати за навчання студентів-контрактників раз на рік і на будь-яку (відмінну від першопочаткової домовленості) суму. Збільшення плати за навчання студентів-контрактників раз на рік не більше ніж на офіційно визначений рівень інфляції. Збільшення плати за навчання студентів-контрактників у будь-який час (загалом навіть частіше, ніж раз на рік) і на будь-яку (відмінну від першопочаткової домовленості) суму. 
Так чим же гірше формулювання Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за формулювання чинного Закону?

А гірше воно тим, що у ВИШах України контракти зі студентами укладають в основному такі, як у цій статті - http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=view&id=2134. І якщо чинний Закон дає студентові шанси на юридично аргументовану суперечку із ректоратм, або ж на справедливий суд, то проект Міністерства - ні.

Якщо коротко, незаконна схема (яка завдяки Міністерству може стати законною) недобросовісних ректоратів деяких ВИШів наступна: спершу абітурієнт підписує договір, в якому розмір плати, ніби, "не може змінюватись протягом строку дії укладеного договору", та, ніби, "встановлюється у договорі". Але в розділі "Припинення договору" приховане дуже розповсюджене в таких договорах речення про те, що "дія договору припиняється... якщо виконання стороною договору своїх зобов'язань є неможливим у зв'язку з прийняттям нормативно-правових актів, що змінювали умови, встановлені цим договором щодо освітньої послуги, і будь-яка із сторін не погоджується про внесення змін до договору". І, згідно з "законопроектом Табачника", - все законно! :)   Людям перед сесією пропонують підписати "додатковий договір", або внести зміни в існуючий, або переукласти його. Звісно, збільшивши ціну за навчання. Аргументує адміністрація усе це тезою з першопочаткового договору про "нормативно-правовий акт". У ролі такого "акту" може бути як наказ чи рекомендація міністерства, так і банальний наказ ректора. Зміст "акту", як ви здогадуєтесь, полягає в підвищенні плати за навчання.

Особисто я зіткнувся з декількома випадками такого незаконного підняття ціни. Міністерство ж вперто пропонує цей спосіб узаконити.

Докладніше (показавши приклади таких договорів) розповісти про все це можу у телефонному режимі (+380681217741), або під час сьогоднішньої прес-конференції.

Докладнішу аргументацію читайте також тут - http://fri.com.ua/?p=10017

Михайло Лебедь, ФРІ
Previous post Next post
Up