Супермен \ Superman (1941-43, реж. Дейв Фляйшер та інші): перша супергеройська журналістика...

Aug 20, 2010 23:43

Статистика не офіційна, але якщо прикинуть на око: 2 з 3х супергероїв - журналісти, або мають когось з наближених - журналістів. Феномен цей колись розпишу детальніше, а зараз - про фільм (а точніше - серіал, мультсеріал =) з якого все почалося: «Superman» 1941-43х років, що 9ть з 17ти серій зняли геніальні брати Фляйшери (Fleischer brothers), а до інших 8ми - не мають відношення, від чого мають бути щасливими, адже могли б зганьбити свою репутацію. Справа в тім, що друга половина серіалу - пропагандистська: антияпонська і антифашистка, що зрозуміло (40ві роки), але не дуже приємно.

Власне, якщо детальніше про журналістську складову в ньому. Головний герой - Супермен, який приховує своє справжнє єство за маскою не надто сміливого журналіста Кларка Кента (Clark Kent). Його ж напарниця - Лоіс Лейн (Lois Lane), навпаки, постійно потрапляє у самий епіцентр катастроф і регулярно б помирала, якби Супермен її не рятував наприкінці кожної серії.

Майже кожен мультфільм першої половини серіалу - починається в редакції, репортери отримують завдання, стають свідками подій з вікон редакції, чують щось по радіо, чи отримують радіограми, або ж до них приходять самі маніяки. Вже у першій серії - в редакцію пише схиблений учений, мовляв, знищить все і Лоіс летить на літакові (!) розслідувать справу.

Інший раз в «Electric Earthquake», приходить чоловік і відбувається наступна розмова: «Я заявляю, що Мангеттен належить моїм людям» - «Можливо, і що ви від нас хочете?» - «Ви газета, от і надрукуйте правду! Або острів буде негайно знищений!»… яку правду так і не пояснюється (що він власник міста?), але Лоіс знову потрапляє в лапи цього маніяка і Супермен знову рятує і її, і Мангеттен.

Власне, увесь серіал Лоіс намагаються спустити в гарячий метал, втопити, підірвать, застрелить, спалить на ритуальному вогнищі, розірвать на шматки, перетворить у статую і багато-багато іншого. Проте реальні ушкодження на ній помітно лише в «Mummy Strikes» - в кінці серії, після боротьби з муміями, у неї перебинтовані обидві руки і Кларк пише першу і єдину свою статтю у всьому серіалові.

Ця серія цікава і двома іншими моментами. Перший - у фільмові присутня несправедливо засуджена за убивства дівчина, і Кент, в принципі, є її рятівником - оскільки все, що сталося в музеї наслідок дзвінка: «У мене є дещо, що може її виправдать». І тут же стає зрозумілим - чому Кларк, а не Лоіс пише цю статтю - адже, не пристало жінці рятувать жінку =). (до речі, деякі серії виглядають як серйозний газетярський нуар =).

Другий момент - конкуренція. Коли Кларку дзвонять, він вдає, що це його лікар і поспішає в музей, а Лоіс, відповідно, не вірить і - за ним. До цього, у серії «Volcano», конкуренція набувала ще цікавішого формату: Лоіс викрала пропуск на закриту територію, Кенту довелося йти робити його заново (але він цього не встиг, бо Суперменом рятував Лоіс =). Єдине, що дивно - так це те, що подібна конкуренція - в рамках одного видання.

В серії ж «Вулкан» репортерам довелося полетіти у перше виправдане відрядження. Далі, коли серіал вступив у свою пропагандистську фазу - подорожей стало більше, але вони повідомлялися де-факто, без жодної аргументації. То репортери в японців у полоні, то вони десь посеред Африки.

Декілька разів Лоіс бере безпосередню участь у реальності - рятує дитину, намагається розбити панель ракети, аби злочинці не змогли втекти, керує магнітним телескопом, аби відвести від Землі комету і тому подібне. Цікаво, що Кларк, у такому випадку, постійно приймає безпосередню участь в реальності, проте саме через це він не такий успішний журналіст =)… з іншого боку - про нього постійно пишуть ЗМІ, а Лоіс лише раз потрапляє в руки репортерів, як героїня - коли повертається з японського полону.

З журналістського арсеналу ще: періодичне фотографування Лоіс і в «Destruction Inc.» - метод маски. Кларк влаштовується охоронцем на складі боєприпасів, а Лоіс - фарбувальницею цифр на ракетах =)… (хоча з нею не зовсім зрозуміло, чи приховала вона свою професійну приналежність).

Ну і на останок: «Underground World» - серія починається з того, що в редакцію приходить чоловік і повідомляє, що має якусь карту і, якщо газета проспонсорує експедицію, він візьме з собою Лоіс і Кларка і газета матиме ексклюзивні права на репортаж. Так і стається, і Лоіс пише статтю про дивних істот з крилами і головами орлів. А редактор: «Хороший репортаж, - підпалює її рукопис. - Але в це ніхто не повірить!» - і це після Супермена на перших шпальтах?).

Власне, увесь серіал цікавий своєю сенсаційністю: «Шукаєте сенсацію? Будь-ласка! Я покажу вам найстрашнішу катастрофу в світі!» - звучить вже у першій серії. А далі, якщо проаналізувати передовиці, які регулярно показують протягом мультфільму (в основному, в кінцях серій) - то такі перші шпальти - це абсолют сенсаційності =). А як Лоіс кажуть, що вона написала прекрасну статтю: «Дякую, але я зобов’язана нею Суперменові» =).

image Click to view



- інші серії десь там поряд можна знайти )

фантастичне, небезпеки, жінка в журналістиці, журналіст рятує світ, конкуренція, редактор, змі про журналістів, участь в подіях, серіали, редакція, кіно американське, сенсація (5с), анімація, листи в редакцію, метод маски, супергеройське, 1940ві, відрядження подорожі, газетярський нуар, ексклюзив, змі і маніяки, перша шпальта, розслідування, журналіст, зміна професії (прийом), репортер, репортаж, остання надія увязненого, газета, короткометражне

Previous post Next post
Up