Whether the weather...

Feb 24, 2011 22:19

В англійській дуже багато прислів'їв, метафор і всяких інших зворотів, пов'язаних із погодою.
be under the weather - недобре почуватися
save up for a rainy day -відкладати на чорний день
come rain or shine - незважаючи ні на що
І моя улюблена, майже скоромовка, фонетична вправа
Whether the weather be fine
Or whether the weather be not
Whether the weather be cold
Or whether the weather be hot
We'll weather the weather
Whatever the weather
Whether we like it or not.



Справжній британець і дотепний дослідник мови Річард, вчитель англійської онлайн, навіть відео склав про погодні ідіоми в англійській. До речі, дуже раджу завітати на його сайт за щоденною дозою цікавих англійських фраз та неповторного британського гумору.

image Click to view



Всі розмови починаються саме з обговорення погоди - це неписаний закон, який переступають тільки дурні й невишукані емігранти. Так їх і відловлюють - на розмовах про погоду. І захист цей - двошаровий. Не можна не тільки забувати поговорити про погоду, а й хвалити її також! Британець завжди знайде, за що посварити погоду. Пам'ятаєте, у старому радянському музичному фільмі "Собака на сіні"; герой Армена Джигарханяна навчав головного героя (який там Боярський був мачо - ух!) ефективному способу розлюбити дівчину?

Если вы на женщин слишком падки,
В прелестях ищите недостатки.
Станет сразу все намного проще:
Девушка стройна, мы скажем: мощи!

Умницу мы наречем уродкой,
Добрую объявим сумасбродкой.
Ласковая - стало быть, липучка,
Держит себя строго - значит, злючка.

Назовем кокетливую шлюхой,
Скажем про веселую - под мухой.
Пухленькая - скоро лопнет с жиру,
Щедрую перекрестим в транжиру.

Ну, а бережлива? - Окрестим в сквалыгу!
Если маленькая? - Ростом с фигу!
Если рослая? - Тогда верзила!
Через день, глядишь,
Через день, глядишь,
Через день, глядишь,
Любовь остыла!!!

Так і з погодою: прекрасний тихий лютневий вечір із ясним зоряним небом моя співбесідниця уперто сварила й називал terrible weather, а зустрівши моє активне нерозуміння, махнула рукою: ти ж гайдзін, що з тобою говорити...
Так і виріс міф, що в Британії завжди погана погода.

До речі, про тумани.
То тільки в російській та, як наслідок, в українській Альбіон (найдревніша самоназва британських островів - латина тут і поруч не валялась) називають туманним. Для всього світу Альбіон - віроломний. Perfidious. І тумани тут хоч і бувають, але то так, просто щільна мрячка. Тутешні тумани здригаються від самої лише думки про листопадові густі, майже стверділі, київські тумани, коли за п'ять метрів вже суцільне молоко, й вдихаєш - наче знаходишся у бані, тільки якось невимовно холодно. Пам'ятаєте, кияни, ті магічні туманні ночі?

Для пересічного українця британська погода - просто свято якесь: жодних тобі сніг-відлига-болото-заморозки-каток. Нудно! Нічні заморозки - майже стихійне лихо. Два сантиметри снігу - діти можуть не йти до школи. П'ять сантиметрів - всі сидять по домах і строчать заповіт. Абсолютно нормальним є плекання своєї персональної фінікової пальмочки на подвір'ї. Крихітного такого п'ятиметрового пальменятка. Половина дерев не скидають листя на зиму, клумби засаджені фіалками не тому, що завтра з перевіркою приїде велика владна шишка зі столиці (кияни, пам'ятаєте чорнобривці 15 грудня на клумбах на відкритті розв'язки на Московській площі?), а просто тому, що в них немає шансу замерзнути. Для пересічного українця в Британії просто немає зими: довга осінь й одразу весна. Наприклад, зараз в нас весна: підсніжники вже відцвітають, крокуси - в самому соку. Цілі килими синіх та жовтих крокусів. На кожному другому зеленому (можна не писати, що травичка тут зелененька цілорічно?) клапті землі - крокуси. Жовті й блакитні. Вони будять в мені націоналіста!

Отакі підсніжники були тиждень тому, зараз вони вже старенькі й потомлені.



Це - доріжка у крихітному скверику попід трасою. Тут крокуси начебто не дикі, бо подеколи квіткові галявини оформлені в якісь гігантські зігзаги.



Ну хіба не краса? Центр міста - у п'ятдесяти метрах! А ще тут взагалі нелякані білочки й качечки - яке поле діяльності для Кітена!



І тим не менш, every silver linning has a cloud. Не все, що кажуть про британську погоду, як каже мій коханий, ложь, піздьожь і провокація. Погода дуже мінлива. Дощик іде часто, але не протягом цілого дня: покапав, відпочив, знову заповзявся. І головна засада в тому, що ніколи не знаєш, коли погода зміниться. Мері Попінс так стрімко звалила від своїх вихованців саме тому, що дія відбувалася на Альбіоні. Ніколи не знаєш, коли зміниться вітер.
Але за крокуси, сидр та лакричні цукерки я готова стерпіти будь що.

Не перемикайтеся, скоро напишу про те, як ми купували машину та воювали з лендлордом.

фото, Великобританія, цікавинки, моє життячко, Музей вражень маленької мене, поточне

Previous post Next post
Up