Дитячий садок по-українськи!

Feb 24, 2010 21:11

А Фаріон правду каже - впевнена лише, що діти її не зрозуміли! Оскільки вона їм розповідала так, як можна учням 5-11 класу!До них по-іншому треба!

image Click to view

цікавинки..., діти - квіти, народна душа..., що в світі робиться..., мова моя калинова

Leave a comment

Comments 18

tashakp February 24 2010, 19:56:59 UTC
Жіночка не зрозуміла куди прийшла, і , певно, чому прийшла. Вона сама погано знає історію української мови. Не всі слова, які звучать схоже на російські, є русизмами. І чистота мови- це не означає ввести в мовлення кілька жирих українських слів, це її грамотність. Навіть Ющенко, каже " на протязі", то що там казати про садочок. Хай вони будуть Васильками і Миколками. А що ж робити з Еріка, Робертами і Катрінами?

Reply

didaio February 25 2010, 18:04:09 UTC
А серед обов'язків Президента України - кришталеве володіння державною мовою?
У нас в законах писано-неписано русизмів. Це гірше, ніж розмовна мова Президента.

Жінка прийшла з метою зробити провокацію. Чому ж це незрозуміло?

Reply

tashakp February 26 2010, 08:46:39 UTC
В нас чистою українською мовою не розмовляє президент, ведичі телебачення, вчителі. В нас це вже стало нормою. Про провокацію зрозуміло. Тільки тьотя трохи з місцем помилилася

Reply

didaio February 26 2010, 10:49:58 UTC
Для провокації не помилилася. Сталося б це в іншому місці, й уваги б ніхто не звернув. А так: "ДІТЕЙ ОБРАЖАЮТЬ". Гайда захищати справедливістьт!!!!!!

Reply


osinnya_kvitka February 25 2010, 08:39:17 UTC
Я взагалі в шоці.Власні імена на те і є власними.Як батьки вважають правильним називати свою дитину, так їі і звуть.Якшо мого брата назвали Дмітрій, то він і є Дмітрій, Діма, а не Дмитрик...Тьотя ця просто якась скажена...ще і Бандеру сюди приплела...щось так неприємно стало.Мені і двадцять років тому було якось незрозуміло , ці дивовижні переклади власних імен українською мовою, та навпаки.

Reply

didaio February 25 2010, 18:02:26 UTC
Тобто, якщо мене батьки називають "Дєнісьонок", я маю бути по паспорту "Дєнісьонком"? Звісно, ніхто заборонити не може, хоч БардиБурдаОгли назовися, але здоровий ґлузд - велика допомога у таких справах.

Хлоп'я, що народилося в Україні, буде не "Владіміром", а "Володимиром", не "Дєнісом, а "Денисом". Це в паспорті. Як його називатимуть в дитсадку, школі, на роботі чи в ліжку - власна справа кожного.

Я своїх друзів, коли говорю українською, називаю Мишко, Кириле, Юліє. Хоч ким би вони не були за національністю.

Reply

osinnya_kvitka February 25 2010, 20:43:04 UTC
Я так скажу:что предмета для спора нет)Пример с домашними уменьшительно-ласкательными вариантами-это вообще не по теме.
В любой точке мира кто бы ни родился, как его назвали и записали при рождении, таково и есть его имя собственное.И оно не переводится.Я не хочу , чтоб моего сына где-то(только потому , что там есть "аналог":) Джорджем называли.Потому , что у него есть имя свое, собственое.С Ваших слов следует понимать, что в Украине все не так, как во всем мире.Каждый имеет право носить имя такое, какое ему нравится.
А правила обращения в украинском языке(окончания в именах)...такой вопрос вообще не стоит.Это правила, они не подлежат обсуждению вообще.Поэтому считаю комментарий беспредметным.Сорри( по нашему-" вибачте"):)
Доречі, моє ім"я в паспорті записане так, яким воно є насправді.Це стосовно подвійних літер)))Бо це моє власне ім"я.
(а ще воно не має зменшувального варіанту))))буває)))

Reply

didaio February 27 2010, 10:31:44 UTC
Імена розрізняються в різних мовах не через головотяпство чи навіженство наших пращурів, а через специфіку конкретної мови та культури. І тому вимовляти англійською мовою слов'янські імена важче, ніж рідні англійські, і навпаки. Часто буває, що мігранти асимілюють своє ім'я згідно з традиціями країни, до якої приїхали. Я не є філологом, щоб докладно пояснити теорію, тому говорю виключно про практичні наслідки ( ... )

Reply


didaio February 25 2010, 17:58:23 UTC
Якщо і правду, то принаймні якусь свою правду. Бо якщо розглядати цю подію об'єктивно, то найбільш м'якою характеристикою буде "провокація".

Питання не в тому як вона це робила, а що вона робила. А саме ділила дітей за національною ознакою. Це заборонено українським законодавством. Та і з інших точок зору це ганебний випадок.

Reply


Leave a comment

Up