úvodem: Členstvo předsedu zná a nečlenstvu to předseda stejně nevysvětlí, tak se nebude s vysvětlováním namáhat a přejde rovnou k věci ;o)
Dnes máme Valentýna.
Valentýn je svátek zamilovaných.
Zamilovaní si na Valentýna dávají dárky.
Julie je svým fanklubem milována.
Proto Julie dostala k Valentýnu dárek.
(A celou dobu, co si ho četla, se z nějakého
(
Read more... )
Comments 26
Takovéhle slavení Valentýna dokonce i uznávám.
Jenom... neměl by sonet být 4-4-3-3? Teda tak nás to učili ve škole. :)
Reply
Ale jinak: S námitkami k formálnímu uspořádání se obracej na Zlou betu, která bděla nad formou (není nad to mít na koho přehodit zodpovědnost! ;o), já jsem zodpovědná jen a pouze za obsah ;o)
Reply
Reply
Anglický sonet
Italský sonet zavádí do anglické literatury Thomas Wyatt na počátku 16. století, jehož sonety jsou však většinou překlady Petrarcových a Ronsardových sonetů. Následuje velká renesance sonetu anglicky píšícími autory, postupně sonet začíná obsahovat také nová témata: John Donne a George Herbert např. v 17. století píší náboženské sonety a John Milton obecně meditativní poezii. V této době také vzniká nové schéma sonetu, nazývané sonetem anglickým. Mezi básníky, kteří jej uvedli do života, patří Philip Sidney, Michael Drayton, Samuel Daniel a William Shakespeare, po němž se anglickému sonetu říká někdy též sonet shakespearovský.
Anglický sonet tvoří tři čtyřverší a dvojverší. Toto závěrečné dvojverší (couplet) pak přináší nečekaný tematický nebo obrazový obrat. Obvyklé rýmové schéma sonetu je a-b-a-b, c-d-c-d, e-f-e-f, g-g.
Reply
Reply
Doufám, že k Juliiným narozeninám dostaneme zhudebněnou verzi ;)
Reply
A členstvu je text samozřejmě k dispozici, pokud k němu někdo chce zkomponovat melodii... ;o)
Reply
Reply
Reply
Reply
Takže buď mi to někdy zopakuješ, nebo si seženeš hodnověrného svědka. A pak by z toho opravdu mohl kápnout bod ;)
Reply
Reply
Reply
Leave a comment