Я починаю скоріше формувати своє розуміння того, що відбуватиметься в найближчі роки в Україні. Треба просто для corporate strategic vision. Ну і в принципі треба мати якесь бачення. Тезово, без цифр
( Read more... )
інфляція - так. можливо в 2011 (або на зламі 2010-11) може вийде в однозначні параметри, але ймовірність цього невелика надмірне згадування слова "євро" я би не перебільшував - для цього хотілося би знати, скільки ж реально заплановано коштів з бюджету цього, наступного і 2012 років. популістські рішення - навряд чи будуть. найбільшим популізмом буде збереження нинішнього статус-кво, але навіть на це піти буде непросто. а що ви розумієте під "реформами, яких не буде"?
адмніністративна/держапарат, податкова, пенсійна, ЖКХ, реформа вугільної галузі і енергоринку.
я думаю буде банальна консервація.
мінімальні зарплати будуть піднімати я просто десь читав -- на євро в цілому до 15% ввп можуть потратити, звичайно не за рік, і це в принципі на будівництво доріг і інфраструктури, але все рівно.
Про 15% ВВП це було в сьогоднішній статті на "економічній правді". там йшлося про 150 мільярдів гривень. В держ. програмі називається цифра, близька до цього - 126 млд. гривень, або 13,7% ВВП 2009 року. але невідомо, чи виділять і освоять цю суму. Колесников озвучив цифру - 3.3 млд. доларів (26 млд. гривень) буде виділено в 2010 році (це 2,3% ВВП при розрахунковій інфляції 13% і зростанні ВВП 4%). Навряд чи в наступні роки буде виділено вищі кошти. І тим більше, значна частина піде (мала би піти) справді на інфраструктуру, що підніматиме потроху й суміжні галузі. Тому самою лише низькою базою зростання ВВП не обмежиться. Мінімальні зарплати підійматимуть, але там теж не так все просто. Для бюдежтників компенсується ростом відрахувань і нарахувань на їх ЗП, що однаково йтиме в бюджет. Натомість приватні контори будуть змушені також піднімати зарплату тим, хто мінімальну ЗП отримує - а це теж надходження до бюджету.
в блейзері там окремо подивіться - лекції в Київській економічній школі. Коли Сегура нам читав ці лекції в 2007, особливо про україну і ризики - здавалось бредятіною. бо він постійно наголошував на ймовірній банківській кризі, і вважав це ризиком №1
так, я саме це і мав наувазі, після 2012 можливо все. в принципі, португальців їх євро не сильно врятував. думаю, шо і в нас навряд чи щось буде путнє.
Comments 18
надмірне згадування слова "євро" я би не перебільшував - для цього хотілося би знати, скільки ж реально заплановано коштів з бюджету цього, наступного і 2012 років.
популістські рішення - навряд чи будуть. найбільшим популізмом буде збереження нинішнього статус-кво, але навіть на це піти буде непросто.
а що ви розумієте під "реформами, яких не буде"?
Reply
я думаю буде банальна консервація.
мінімальні зарплати будуть піднімати
я просто десь читав -- на євро в цілому до 15% ввп можуть потратити, звичайно не за рік, і це в принципі на будівництво доріг і інфраструктури, але все рівно.
Reply
В держ. програмі називається цифра, близька до цього - 126 млд. гривень, або 13,7% ВВП 2009 року. але невідомо, чи виділять і освоять цю суму.
Колесников озвучив цифру - 3.3 млд. доларів (26 млд. гривень) буде виділено в 2010 році (це 2,3% ВВП при розрахунковій інфляції 13% і зростанні ВВП 4%).
Навряд чи в наступні роки буде виділено вищі кошти. І тим більше, значна частина піде (мала би піти) справді на інфраструктуру, що підніматиме потроху й суміжні галузі. Тому самою лише низькою базою зростання ВВП не обмежиться.
Мінімальні зарплати підійматимуть, але там теж не так все просто. Для бюдежтників компенсується ростом відрахувань і нарахувань на їх ЗП, що однаково йтиме в бюджет. Натомість приватні контори будуть змушені також піднімати зарплату тим, хто мінімальну ЗП отримує - а це теж надходження до бюджету.
Reply
у мене по ЄВРО враження складається, що ми через цього скочуємось у велику задницю. хоча насправді через невірний менеджмент.
ну по популістських рішеннях - вони зроблять якісь разові доплати наприклад перед виплатами. та знайдуть як. на крайняк надрукують.
Reply
(The comment has been removed)
вон, як зараз з Грецією туди сюди, валять бляха. а Україна це так, пшик
http://pound-sterling.livejournal.com/75856.html
ну а про обмінний курс - я колись рахував, дуже давно правда
http://ibunk.livejournal.com/2368.html
Плюс на днях вон Павло написав:
http://melnikpavel.livejournal.com/46739.html
Плюс Сігма-Блейзер наводять свої цифри:
http://www.sigmableyzer.com/File/economic/The%20Impact%20of%20the%20Global%20Liquidity%20Crisis%20on%20Ukraineand%20the%20Road%20to%20Economic%20Recovery.pdf
сходимось в тому, що гривня все ще дорога.
Reply
(The comment has been removed)
Коли Сегура нам читав ці лекції в 2007, особливо про україну і ризики - здавалось бредятіною. бо він постійно наголошував на ймовірній банківській кризі, і вважав це ризиком №1
Reply
Reply
але якщо будуть валити з України - то набагато більше
Reply
якраз тоді і можлива, я десь це і мав на увазі
Reply
Reply
Reply
Leave a comment