Багато є матеріалів, розміри пор у яких зовсім неочевидні. Найпростіший приклад - брезент, той, що з конопель. Який повітря пропускає, а воду ні. Якого розміру частинки через нього проходять? Звичайний поліетилен, наприклад, запахи не затримує. Тобто дифузія деяких молекул речовин через нього відбувається легко, наркотиків наприклад, які собаки шукають. Ну і слід нагадати, що віруси свого часу вважали рідинами, бо звичайні керамічні фільтри їх не затримували. Для їх фільтрування винайдені були спеціальні фільтри, щоб довести, що вірус- тверда частинка, а не рідина. А ще, крім величини пор у матеріалі, значення мають різні фізичні явища, як от змочування, набрякання полімера, електризація, осмос і т.д., які обов'язково будуть впливати на загальну картину. Тому все треба перевіряти. Так що навіть якщо їхній полімер "глухий" і нічого не пропускає, то це зовсім не означає, що зараження не буде відбуватися.
Comments 3
Reply
А що буде? Коронавірус просочиться крізь поліетілен?
Reply
Звичайний поліетилен, наприклад, запахи не затримує. Тобто дифузія деяких молекул речовин через нього відбувається легко, наркотиків наприклад, які собаки шукають.
Ну і слід нагадати, що віруси свого часу вважали рідинами, бо звичайні керамічні фільтри їх не затримували. Для їх фільтрування винайдені були спеціальні фільтри, щоб довести, що вірус- тверда частинка, а не рідина.
А ще, крім величини пор у матеріалі, значення мають різні фізичні явища, як от змочування, набрякання полімера, електризація, осмос і т.д., які обов'язково будуть впливати на загальну картину. Тому все треба перевіряти.
Так що навіть якщо їхній полімер "глухий" і нічого не пропускає, то це зовсім не означає, що зараження не буде відбуватися.
Reply
Leave a comment