Jul 05, 2008 02:17
Здається образ придуркуватого хитрована хохла кіно почало експлуатувати з к.60-х - 7-х років. От подивіться, нічого подібного в кіно 50-х і раніше я не найшла. Особливо 50-ті роки показательні: всі найпопулярніші фільмі «Весна на Зарєчній вулиці», «Королева бензоколонки» «Висота», Максим Перепелиця і багато інших - всі якось пов»язані з Україною, а головні герої мужні, дотепні. Розумні, сміливі, чарівні.
Чому змінився образ розумних, сповнених почуття власної гідності українців (радянських українців, звичайно, але все ж таки не таких «героїв», за яких було соромно, які внушали комплекс неповноцінності всім, хто вважав себе українцями, а іншим , росіянам, почуття зверхності.
Коли притупилося відчуття минулої війни, української долі в перемогу, коли усумирнили Західну Україну, коли зняли Хрущова? Які фактори вплинули на зміну художнього образу в кіно ?
Пи.С. До речі, цікаво який формувався образ українця в очах інших колонізованих народів? Вони сприймали українця так само як росіяни , тобто «російськими очима»? (хитрий, придуркуватий, зрадливий), чи якось інакше?