Про Прагу. Частина п'ята. Вишеград

Mar 12, 2017 13:26


Гой ты, солнце ясно,
Вышеград наш крепкий!
Что стоишь высоко
Твердою твердыней,
Твердою твердыней,
Страхом супостату!
Про Прагу. Частина перша. Староміська площа
Прагу. Частина друга. Набережна
Про Прагу. Частина третя. Нічна
Про Прагу. Частина четверта. Вулицями


Отже я поїхав до Вишеграду.





Перед цим в хостелі я купив проїздний на 72 години ( їх краще купувати в інформаційних центрах, або готелях. Не на всіх станціях метро можна купити проїздний). Для дорослих, проїздний квиток на 3 дні коштує 310 крон. При тому, що одноразовий проїзд коштує 32 крони, а якщо купуватиме квиток у водія, то всі 40. Штраф 1500 крон... мрійливо... от би в нас такі штрафи зафігячили.
Місто велике, цікаві місця розкидані по ньому, отже проїздний - вигідна і корисна річ.

Вишеград - це не тільки район Праги, а і однойменна фортеця, яка височіє на одному з пагорбів південніше центра сучасної столиці Чехії. Вишеград вважають количкою чешської державності. Саме на цьому місці, в Х столітті, були зведені перші споруди, які стали центром Чеської держави.

Трошки пройшовшись від метро, потрапив до перших ( Таборських) воріт фортеці Вишеград.




Далі проходжу крізь більш відомі ворота - Леопольдові. Присвячені не коту з мультика)).




Цю споруду вважають найстарішою в Вишеграді. Ротонда св. Мартина.




Далі височіє величний і готичний Костел св. Петра і Павла - головна архітектурна домінантна сучасного Вишеграда.




Будинок настоятеля костелу.




Далі я потрапив на Вишеградське кладовище, ще його називають "Славин", але насправді це назва одного з монументів тут.
По суті це пантеон, де хоронять видатних діячів Чехії.




Ось, власне, монумент , назва якого дала народну назву кладовищу.




Але і крім нього, майже кожен надгробок - витвір мистецтва.










Деякі - доволі незвичні.


















Погуляв трохи, бо якраз відбувався похорон когось відомого. Телебачення, лімузини.. всі діла.




Пішов до костелу... а біля нього китайські молодята знімають лавсторі. Кругообіг .







Звернув до парку. Влітку тут дуже круто. Можна на травичці повалятися.




По всьому парку розкидані скульптури Й. Мислбека.










Костел. В середині неймовірний. Дуже багатий.
Я не знаю як, але пройшов в середину нічого не плативши. Вже потім прочитав. що вхід коштує 30 крон для дорослих. Відразу кажу - сходити варто.




Базиліка Святих Петра і Павла найстаріша будівля на території Вишеграду. ЇЇ поява відноситься до кінця XI століття, коли з ініціативи Вратислава II був зведений аналогічний римському Собор. Згідно з легендою, бажання не залежати від празької єпископії рухало Вратіслава заснувати власний храм. Делегувавши послів в Рим, він наказав уважно оглянути Храм Святого Петра, а також отримати у Папи благословення на будівництва подібного храму. У відповідь цар отримав не просто дозвіл, але і рекомендацію по оздобленню вишеградського храму на подобу римського. До того ж разом з послами в Вишеград приїхав єпископ, відправлений батьком, який і заклав наріжний камінь місцевої базиліки. Все було зроблено згідно з приписом Папи, але, на жаль, в середині XV століття внаслідок битви під командуванням Яна Жижки, яке зачепило церкву, від колишньої краси мало що залишилося.

Після цього час від часу собор кілька разів перебудовували, причому в залежності від часу реконструкції то в стилі бароко, то в романському. Своє фінальне обличчя базиліка придбала в 1885 році. Реконструкцією керував Йозеф Моккер, внаслідок якої костел придбав неоготичний стиль. Високі фасадні вежі, що є сьогодні візитною карткою Вишеграду, в цьому ж стилі з'явилися у Собору в 1902-1903 роках і були зведені за проектом Франтішека Микша.

Внутрішнє оздоблення храму також захоплює погляди відвідувачів розписами на стінах Франтишеком і Марією Урбановою, а також іконою Діви Марії з колекції Рудольфа II - готичної реліквією 1355 року. Поблизу вівтаря приковує увагу кам'яний романський саркофаг. Згідно з легендою, в саркофазі покояться останки римського воїна Лонгіна, зарахований згодом до лику святих. Лонгин нібито проткнув списом лівий бік розп'ятого Христа, а пізніше прийняв християнство і помер у важких муках. Однак історики вважають, що в гробниці зберігаються останки якогось представника з роду Пршемисловічей.










Головні ворота ( портал) до Костелу.










Гуляючи пагорбом набрів на таку от дитячу ( чи не дитячу?)) ) творчість.







Пам'ятник Св. Вацлаву.




Монумент Св. Яна Непомуцькому.




Стіни прямо випромінюють історію..







Звичайно ж Вишеград славиться своїми оглядовими майданчиками. З яких відкриваються чудові види і на Влтаву, і на Пражський град, та і просто на черепичні дахи столиці Чехії.






















Десь туди вниз я і спустився, щоб поїхати... Але про те нехай вже наступного разу. Буде цікаво. Не перемикайтеся. Оригінал публікації ось туточки

фото, прага, урбан, 650 d, висота, подорожі, фото16, позитифф, вода, чехія, супер, краса

Previous post Next post
Up