Про IELTS

Nov 11, 2009 14:58

Про структуру тесту, реєстрацію і оплату достатньо інформації дадуть відповідні сайти. Я розповім, як я готувався і складав IELTS.

Як я готувався?

Готувався два тижні. Приблизно 3 години щодня (10 днів), половину з цього у транспорті, та 5-6 годин у вихідні (4 дні). Готуватися довше є сенс, якщо наявні очевидні проблеми з англійською. Людина, яка знає англійську, матиме результат від 6.5 до 9 залежно від підготовки. На мою думку, якщо зі сприйняттям, читанням, письмом і говорінням проблем нема або вони несуттєві, треба прокачувати вокабуляр. На listening знання лексики практично не вплине - в аудіюваннях лексика примітивна і повністю зрозуміла, а тестує секція радше уважність. Проте у reading знання лексики допоможуть знизити ризик зустріти незрозуміле ключове слово, а writing та speaking можна значно покращити, завчивши кілька сотень гарних слів (формальних - для writing і розмовних - для speaking).

Матеріали, які я використовував.

1. Barron's How to Prepare for the IELTS ($20)
2. Barron's Essential Words for the TOEFL ($10)
3. Rawdon Wyatt - Check Your Vocabulary for the IELTS (хз)
4. Official IELTS Practice Materials ($30)

1. На диску чомусь опинився один listening замість 4. Абидна. Це був увесь listening, який я послухав. У книзі є 4 sample tests, з них я зробив всі reading. Написав 1 writing для підрахунку слів (але у книзі не було бланків, а бланки були у Official IELTS Practice Materials). У інших книжках бланки можуть бути і у одній я точно бачив їх (хоча і не в повному розмірі). Це важливо, бо це не пов'язано з рівнем англійської. За недобір слів знижують бали, за перебір збільшуються можливі помилки і витрачається час. Оскільки IELTS пишеться від руки, варто прикинути, скільки місця займатиме написані 150 та 250 слів на справжніх бланках. Ознайомився з характером питань на speaking. Також містить вправи, про які я напишу наприкінці.

2. Оскільки я писав тест у США, у чотириповерховому книжковому магазині виявилась одна книжка для IELTS [див. п.1] і стенд - для TOEFL. Втім, книжка дає слова, що вирахувані як найчастіші в завданнях TOEFL, тобто універсальні, є гарною за форматом, маленькою, зручною і найдешевшою знайденою з англійської лексики. Раджу (особливо тим, хто складає TOEFL). Пройшов усю.

3. Гарна лексика, тепер для IELTS. Особливо важлива секція на початку зі словами для опису діаграм. Дуже гарна. Пройшов усю.

4. Один sample test, але офіційний (тобто результат, отриманий у ньому навряд якнайменше відрізнятиметься від реального). $25 на сайті, у київському British Council не продається, можливо вдасться десь скопіювати/скачати піратський+де ви візьмете диск? Гарна штука - бланки на кінці. А ще - реальні приклади writing з оцінками, тобто можна дізнатися, як виглядає тест на 6 балів, на 7 тощо. Бланки і оцінені тести я подивився, а сам пробний тест пройти не встиг :)

У книзі під номером 1 також є вправи. Вправи це найгірше, що є в тих книжках. Перш за все проходьте пробні тести - reading, listening, writing. Speaking, якщо є з ким тренуватись. Усе треба робити на час! Завдання, зроблені не на час, не мають сенсу!

Listening
Головна складність аудіювання в IELTS - потреба записувати під час запису. Запис грає, а ви пишеет. Якщо ви збились, не почули відповіді ітд - переходьте далі і тут треба відразу зрозуміти куди саме далі переходити. Я перейшов на одне питання далі, тоді як треба було на 2 і таким чином пропустив три. Лексика, темп і все елементарні, але і всі варіанти відповідей тим чи іншим чином містяться у проговореному. Вони постійно передумують!! "О котрій ми зустрічаємось?" (варіанти: о третій, о четвертій, о п'ятій) "У другій половині дня. Ні, я думаю що о третій ще рано. О 7 у нас змагання, тому краще о четвертій. - О четвертій я не зможу, як ви ставитеся щодо п'ятої? О п'ятій добре. Дзинь! Щойно подзвонив мій брат, змагання перенесли. Домовились? Па!" Правильна відповідь: о п'ятій, бо хоча змагання перенесли, назад на четверту вони не погоджувались.

Reading
Спробуйте робити тест на час і подивіться, за скільки це виходить. У мене під кінець виходило за 35-40хв (при 60хв на завдання). У книжках радять не читати текст а читати питання і потім шукати відповіді у тексті, пробігаючись по ньому (skimming). Це фігня. Часу мені вистачило на те, щоби повністю прочитати тексти, відповісти на питання, прочитати тексти ще раз (40 хв) + сходити в туалет і передрімати перед writing. Якщо ви не підете в туалет, часу вистачить з головою на все.

Writing
Дуже важливо влізти в час. Я ледве вліз і поклав ручку, за секунду до слів стоп. Ніякого часу на "обдумати композицію", зате порахував слова вручну (порахувати до 150+250 займає десь хвилини 2-3). Закінчив писати перший есей не дописавши, коли вийшов час, перейшов до другого, написав другий швидше і повернувся, щоб дописати перший. За другий дають більше балів, якщо не встигати, то вже перший. Якщо можете навчитись писати швидко - навчіться, часу буде реально не вистачати. Можна також не рахувати слова вручну, а рахувати рядки і множити на середню кількість слів у рядку (але точніше все-таки рахувати, хоча на це треба час).

Speaking
Розмова 11-14 хвилин. Не готувався.

Результати:
Listening 7.0 Reading 8.0 Writing 8.0 Speaking 8.0
Overall Band Score 8.0

Успіхів!

ps на reading хтось може почати трощити вашу стінку дріллю (що трапилось, коли складав тест я). Будьте готові до сюрпризів: таке може статися і на listening.

ielts, english

Previous post Next post
Up