десь поміж Великою Британією та Ірландією пливучи вчора на кораблі, дізнався про те, що таки ВРУ протягнула в першому читанні законопроект про мови. не скажу, що був сильно здивований. ба навіть - навпаки. зовсім нездивлований.....
а вночі отримав такого листа від батька
==
Виходячи з обставин, що склалися в терені, на Вас покладено високу місію мобілізації Національного Здвигу.
Справа надто серйозна, але приречена на тріумф.
Отже, Ви як голова закарпатського Пласту - НСОУ особисто звертаєтеся до усіх пластових осередків на просторах нашої планети Земля з відозвою про оголошення понеділка як першого дня трудового тижня Днем мовної солідарності українців світу.
Що це означає?
У фізичному вияві: кожен свідомий українець світу в цей день жертвує тричі по п’ять секунд рідній українській мові, а саме: о 9, 12 та 17 годині промовляє вголос прості слова: “Моя рідна мова - українська” (без надриву. - прим. І. Р.). Для виголошення цієї фрази справді достатньо п’яти секунд. Однак, для сучасного українця ці п’ять секунд - ціла психологічна проблема. Власне, акція для того й продумовувалася, щоб стати мобілізуючою у справі подолання цього дикого комплексу в тих українців, для котрих може стати рятівним почуття не-самості, віртуальної солідарності світового українства. Тому дуже важливим є акцент на точному часі (абсолютної синхронізації не потрібно, важливо щоб це був понеділок і 9, 12 та 17 год. за звичним часом).
У відозві зазначається, що ця мобілізуюча акція почалася щойно цього понеділка і триватиме, допоки в цьому матиме внутрішню потребу бодай один українець світу.
Акція не потребує ніяких адміністративних чи будь-яких інших змін у життєвому потоці, бо для пожертви п’яти секунд рідній мові необхідна всього лише воля одиниці, яку майже не можливо обмежити, якщо вона є.
Якщо ж ти опинився в ситуації, коли дійсно не можеш вимовити уголос ці чотири слова: “Моя рідна мова - українська”, зупинися на мить, промов їх подумки і будь певен, що ми тебе почули.
Важливо, щоб ця відповідальна справа була обговорена в пластових осередках на теренах України і поза її межами якомога швидше (для цього в нинішніх комунікаційних умовах достатньо й одного дня). Інформація негайно має потрапити в ЗМІ.
Подбати, щоб у соціально активних осередках набуло поширення (стало модним) проведення коротеньких мовноукраїнських флеш-мобів (понеділок, 12.00 чи 17.00) від найпростіших - колективного (групового) скандування (промовляння) в трамваї-тролейбусі-на площі-вулиці-у сквері-на балконах гуртожитків-і т. д., до ідейно й естетично насичених акцій.
Пласт - ініціатор, але має орієнтуватися насамперед на інші цільові групи, середовища.
Понеділок має стати справді солідаризуючим. Із п’яти секунд має початися новий Український Час (хоч “нема українського дня, є лише українська ніч” (Петро Скунць).
Ніч мусить минути!
п.с. поширення нікому нічого не коштує;)
як також і жетрва 5 секунд. майте на увазі!
кстаті, наступного понеділка я зможу аж тричі пожертвувати 5 сек, оскільки буду детьть з Ірландії до Києва літаком, а це різниця у дві години;)