до дев'ятої річниці клубу: найкращі маршрути "Добре поїхали"

Mar 21, 2016 12:56


Напередодні святкування дев'ятої річниці клубу мандрівників "Добре поїхали" ми склали рейтинг найцікавіших і найпопулярніших наших подорожей. Більшість цих програм - наші власні розробки, тобто це абсолютно нові напрямки на туристичній мапі України (до нас турів в ці місця не було взагалі, або ж ми розробили свою унікальну програму, якою до нас ніхто ніхто не користувався). Для розробки більшості маршрутів поштовхом були зйомки у 2004-2006 роках телевізійної програми "Унікальна Україна"



ТОП-5 турів вихідного дня (традиційні маршрути, які існують з 2007 та 2008 року)

1. Асканія Нова і Бирючий острів
2. Вилково і Дунайський заповідник
3. Поліський заповідник
4. Надсучанська Швейцарія / Біле озеро
5. Неповторне Тернопілля

ТОП-5 нових маршрутів (розроблені в останні роки, які одразу стали дуже популярними)

1. Волинь заповідна
2. Мармароси і Чорногора
3. Різдво в Криворівні
4. Кінбурнська коса
5. Зачарована Десна

ТОП-5 одноденних подорожей

1. Міжрічинський парк
2. Камінне село
3. Первоцвіти Ічнянського парку
4. Пиво і космос
5. Пирятинський НПП




Трохи детальніше про ці маршрути, почнемо з першої п’ятірки:

Асканія Нова і Бирючий острів - традиційний маршрут на перші та другі травневі свята, в окремі роки проводився ще й на Трійцю. Крім календарних турів, було проведено більше десятка корпоративів. Асканія Нова традиційно дуже відвідуване місце, але ми стали першими, хто зумів поєднати в одному маршруті стільки об'єктів та заповідних територій: Бирючий острів і Азово-Сиваський НПП, Арабатську стрілку, водні екскурсії по Сивашу, Олешківські піски, соляні розробки, термальні джерела тощо.

Вилкове і Дунайський заповідник - вперше проведено у 2008 році, і тур одразу став хітом - дві групи по 40 учасників в кінці березня! На відміну від більшості турфірм ми не стали пропонувати одноденний виїзд до Вилкова, а одразу зробили ставу на ночівлю на березі Дунаю та водні екскурсії по заповіднику, спостереження за птахами.

Поліський заповідник - найкращий і найвідвідуваніший маршрут, який працює в усі чотири пору року, і в якому постійні учасники клубу побували вже від 5 до 10 разів. Стовідсотково наш авторський тур - до нас такої точки, як Поліський заповідник на туристичній мапі України не було в принципі, тут ми є першопрохідцями, і завжди робимо цей маршрут кращим і цікавішим, ніж будь хто. Маленька дружня компанія (до 18 осіб) і дві ночівлі в класичному зрубному житлі посеред лісу, вечірні посидень біля вогнища роблять цей виїзд по справжньому "домашнім"

Надслучанська Швейцарія - теж авторська розробка, хоча туристи на Случі і до цього бували часто. Але тут переважно проводились водні мандрівки, сплави на рафтах і байдарках. Ми ж розробили унікальні 2-денний і 3-денний маршрути і знайшли величезну кількість цікавих об'єктів, які раніше не відвідувались туристами. Маршрут традиційно проводидться один раз на рік, в серпні або липні.

Біле озеро - ще один мальовничий куточок Рівненщини, ще одна авторська розробка. Наша власна ідея, реалізована з людьми, які допомагали колись у зйомках фільму. Проводиться один раз на рік, в перші вихідні вересня. Є дводенний варіант і триденний, разом з Поліською вузькоколійною залізницею і Рівненським заповідником.

Неповторне Тернопілля - маршрут, який відтворює картинку 23-ї серії "Унікальної України". Комбінований тур, який за три дні поєднує три різні напрямки туризму - екскурсії по замках і монастирях, рафтинг і спелеотуризм. Плюс заповідні території Дністровського каньйону, ріки і водоспади. Проводиться раз на рік в червні, крім цього часто проходять корпоративні виїзди.



Найкращі з новостворених маршрутів:
Волинь Заповідна - теж є продовженням фільму "Унікальна Україна". Влітку 2006 року зйомки проводились в Черемському заповіднику і Національному парку "Прип'ять - Стохід". І лише два роки тому були розроблені водні маршрути, які можуть одночасно проводитись для групи до 16 учасників. Регіон, який повістю відповідає назві "Українська Амазонія" не схожий на жодний інших в країні, і для більшості учасників стає несподіваним географічним відкриттям.

Мармароси і Чорногора. Два Попи Івани (Чорногірський і Мармароський) в одному турі - раніше це було доступно лише в багатоденних піших походах. Тепер ми це легко робимо за два дні, даючи можливість учасникам побачити "гуцульські Альпи" - єдиний в Україні гірський масив, що має альпійські форми рельєфу. Найкраще бувати тур в середині червня, коли цвітуть нарциси і червона рута (рододендрон)

Різдво в Криворівні. Найпопулярніший зимовий тур останні двох років. Тут ви можете зануритись у справжню атмосферу гуцульського Різдва, стати свідками дійства, яке зовсім не змінилось за останні кількасот років, сісти за святковий домашній різдвяний стіл, дбайливо приготовлений господинею за всіма народними традиціями. А ще прогулянки в гори і сходження на вершини, і все це в теплій дружній компанії постійних учасників клубу.

Кінбурнська коса - неймовірне, фантастичне й унікальне місце. Піщана коса, яка розділяє Дніпробузький лиман і Чорне море є однією з найбільших в Україні. Фактично це півострів, довжиною близько 40 кілометрів і шириною 8-10. Добратись сюди можна двома шляхами - по суші, через Херсонську область, або коротшим шляхом - корабликом з Очакова. І в нашому турі використано обидва маршрути, тобто ви маєте змогу побачити косу повністю, у всій її красі. По піщаних дорогах екскурсійна група переміщується всюдиходом на базі "Уралу", екскурсії проводять наукові співробітники національного парку "Білобережжя Святослава" Незабутні купання в морі та Ягорлицькій затоці, дегустація щойно виловлених мідій, а навесні спостерігаємо цвітіння найбільшого в Україні поля диких орхідей.

Зачарована Десна. Весняна подорож до Мезинського національного парку виявилась настільки вражаючою, що ми вирішили переформатувати цей маршрут на дводенний, щоб наші туристи могли любуватись красотами Новгород-Сіверського Полісся набагато довше. Унікальне явище, яке можна побачити лише тут - широчезні весняні розливи Десни, останньої великої ріки Європи, яка має незарегульовану течію. На Десні немає ніяких дамб, шлюзів і водосховищ, вона зберегла своє природне русло з численними закрутами, старицями, озерами й островами. Навесні Десна розливається на кілька кілометрів по своїй заплаві, і найкращим місцем для спостережень і фотосесій є високий правий берег ріки.

Найкращі одноденні подорожі



Міжрічинський парк - одна із "нових" точок на мапі України, куди раніше турів не було в принципі. Зараз це мегакрутий і мегапопуляний туристичний напрямок, яким має безліч варіантів та маршрутів, і функціонує в усі чотири пори року. Крім тематичних подорожей (таких, як фотографування сірих журавлів чи цвітіння ірисів, росичок на болоті та орхідних) ми проводимо тут кулінарні та святкові тури.

Камінне село - маршрут народився завдяки директору Поліського заповідника Сергію Жилі та наших з ним зйомок телепрограми "Паралельний світ". Розповівши глядачам про це унікальне місце, ми спровокували справжнє туристичне паломництво на ці місця, які тепер є широко рекламованими і розкрученими. Ми ж йдемо на крок попереду, додаючи рідкісні за красою береги річки Перги, де готуємо святковий обід, та організовуючи тематичний виїзд на цвітіння азалії понтійської.

Первоцвіти Ічнянського парку. Один із перших "рафінованих" екологічних турів, прив'язаний до календаря природи - масового цвітіння підсніжників та пролісок на заповідній території. Вже кілька років підряд ми є єдиними, хто проводить цю екскурсію. У 2016 році відкрито аналогічний маршрут на первоцвіти Холодного яру, до заказника "Білосніжний".

Пиво і космос. Один із "дегустаційних" турів, цей напрямок теж присутній в нашій роботі. Раніше в Україні були популярні лише дегустації у винних підвалах, ми ж відкрили напрямок "пивоварних" екскурсій, і саме нашими розробками були екскурсії на Полтавську й Бердичівську броварню. В Житомирі відвідуємо приватну пивоварню "Шульц", дегустацію проводить чех Даніель, автор всіх рецептів, головний пивовар і чудовий співрозмовник.

Пирятинський НПП. Один із наймолодших маршрутів, який став результатом тісної співпраці між "Добре поїхали" та працівниками природно-заповідного фонду. Протягом лише одного 2014 року співробітники парку розробили для нас 4 ексклюзивні екскурсії, і на всіх цих маршрутах ми вже встигли побувати. Фішкою цих мандрівок є водні прогулянки на човнах по річці Удай, з відпочинком та приготуванням обіду на острові Триб.

Ось такими є наші найцікавіші маршрути станом на сьогодні. Пишаємося собою, але дивимось вперед - попереду нові цікаві маршрути, які активно розробляються з нашими друзями й партнерами - продовження "Мармароських експедицій", "Заповідна Волинь у форматі байдарочного сплаву", заповідники й заказники Подніпров'я, важкодоступний Зміїний острів. Тож запрошуємо приєднатися до цих подорожей як постійних наших учасників, так і тих, хто недавно приєднався до нашого клубу.







тури вихідного дня, святкове

Previous post Next post
Up