![](http://ord-ua.com/media/blog/small/51112.jpeg)
Прошусь на пенсію.
«Соромно, що українські чиновники і досі не можуть відступити від комуністичної ідеології і визнати богослов’я академічною наукою, хоча богослов’я, як навчальний предмет визнаний вже й у Росії і навіть у тоталітарній Білорусі».
Кардинал УГКЦ Любомир Гузар.Його Блаженство, Кардинал Любомир Гузар цими днями відвідував Брюссель. Це, мабуть, перша релігійна особа такого рангу з України, яка офіційно відвідує Європейський Парламент, Європейську Комісію та і нші державні й релігійо-культурні установи Європейського Союзу. Іншими словами парад візитів до європейської столиці у нинішньому році, після дворазових відвідин Брюсселя прем’єр-мінстром Віктором Януковичем, В.Гайдуком, О.Бойком і Юлією Тимошнко завершує Владика Української Греко-Католицької Церкви Любомир Гузар. Сторони обговорили стан релігійної толерантності в Україні.
Кардинал Гузар назвав нинішній клімат міжконфесійних ваємин «загалом добрим», але на запитання представника Агентства Євро-Атлантичного Співробітництва "ЄВРОАТЛАТНТИКА", про те які взаємини УГКЦ з УПЦ Московського Патріархату, Кардинал Любомир зазначив, що фактично будь - які формальні взаємини з духовними лідерами РПЦ Московського Патріархату, на жаль,- відсутні.А які взаємини між Українською Греко - Католицькою Церквою і УПЦ Київського Патріархату? На це Любомир Гузар відповів: «мирне».
Далі в інтерв’ю Агентству Євро-Атлантичного Співробітництва Кардинал Гузар зазначив, що хоча УПЦ Київського Патріархату і не є канонізованою Вселенським Собором, проте священники і миряни цієї Церкви зібрали свій власний Синод і проголосили Київський Патріархат. Тому церква ця, за словами Владики Гузара хоч і є автокефальною (тобто самостійною), проте з нею, чи -то пак з її парафіянами слід рахуватися. І тому він би Патріарха Філарета не називав би самозванцем, як це часто робить російське духовенство.
На запитання, що думає Владика Любомир про колишні намагання Президента України Віктора Ющенка включити в так-званий «Універсал єдності» параграф про створення Єдиної Помісної Православаної Церкви України, Кардинал Гузар наголосив, що по-перше ніхто із державних мужів на цю тему попередньо не проводив жодних консультацій із лідерами українського духовенства, тому «ці прагнення, можливо, і встелені добрими намірами, однак, на думку Кардинала Гузара, були хибними, бо державні мужі не повинні в демократичній країні визнавати одну Церкву більш важливою, а іншу - ні».
Владика Гузар відповідаючи на запитання Агентства Євро-Атлантичного Співробітництва зазначив, що з владою у нього встановлюється порозуміння, однак коли в нього запитали чому уже понад десять років Лювіський католицький університет, попри те, що його визнано як вищий навчальний заклад на Заході, проте не визнається Українським міністерством освіти, Кардинал скрушно похитав сивою головою:
«Це смішно, гірко і соромно за Державу, коли чужинці визнають Львівський католицький універиситет вищим навчальним закладом, а Україна ні. Це тому, продовжив Любомир Гузар, що українські чиновники і досі не можуть відступити від комуністичної ідеології і визнати богослов’я академічною наукою, хоча богослов’я, як навчальний предмет визнаний вже й у Росії і навіть у тоталітарній Білорусі».
Ростислав Демчук,
Агентство Євро-Алантичного Співробітництва,
Брюссель