Тролінг в історії

Nov 20, 2012 02:35

Нарешті переглянув доповідь Володимира В’ятровича про еволюцію ідеології бандерівської ОУН, яку він прочитав 25 жовтня 2012 року в єврейському культурному центрі "Бейт-Гранд" в Одесі.

Під час лекції пан Володимир нагадав цікавий момент, на який я давно звернув увагу і все забуваю написати.

Політична, економічна та культурна програма ОУН, засади якої викладені у рішеннях ІІІ Надзвичайних зборів ОУН 1943 року, є дуже "лівою", соціал-демократичною.

Ця програма містить такі собі "запозичення" з засад комуністичної ідеології, які на наш перший погляд є калькою. Але якщо переглянути уважніше і згадати умови життя радянської людини наприкінці 30-х років, можна помітити, що все це - дуже жорсткий тролінг радянської влади.

Наведу приклади (цитую звідсі):

«За загальний 8-ми годинний робочий день» - нагадаю, в СРСР, починаючи з кінця 30-х років, такого не було.

«За вільну працю, вільний вибір професії, вільний вибір місця праці» - нагадаю, в СРСР 30-х було заборонено звільнення за власним бажанням і передбачено кримінальне покарання за самовільне залишення місця роботи.

«знищення стахановщини, соцзмагань, підвищення норм та інших способів експлуатації працюючих» - no comments.

«обов'язкове середнє навчання» - нагадаю, з кінця 30-х років навчання у старших класах радянських шкіл було платним.

«За забезпечення студенства стипендіями» - нагадаю, в СРСР з кінця 30-х років вища освіта була платною.

«За вільний доступ до всіх наукових і культурних надбань людства» - нагадаю, в СРСР була цензура и розподіл науки та культури на «пролетарську» та «буржуазну», тобто заборонену.

«За повне забезпечення всіх працюючих в старості і у випадку хвороби чи каліцтва» - нагадаю, в СРСР пенсії у колгоспників з’явилися лише за часів Хрущова.

«За свободу друку, слова, думки, переконань, віри і світогляду» - no comments.

«за право виїзду громадян за кордон для навчання, лікування та пізнання життя і культурних надбань інших народів» - no comments.

«За рівність усіх громадян України, незалежно від їх національності, в державних та громадських правах і обов'язках» - дуже цікаве питання, чи не так? :)

Власне лекція:

image Click to view

Национализм, Рекомендую!

Previous post Next post
Up