Свято-Миколаївська церква, 1618 Чернівецька обл., Глибоцький р-н, с.Поляна
Свято-Миколаївська церква в Поляні є найбільш давнім зразком архаїчного дерев’яного храму, що зберігся до наших днів майже у первозданному обліку. Вік цієї мініатюрної церківки, що зовні нагадує звичайну хатинку, складає майже чотири століття. Зведена вона у 1618 році з величезних дубових брусів. Їх ширина настільки велика, що для стін церкви вистачило всього 6 венців таких зрубів.
Храм вкритий чотирьохгранчастим скатним вкритим бляхою дахом з великим виносом, який підтримують ступінчасті консолі верхніх вінців зрубів, які прикрашені зубчастим різанням.
Вівтар та нава мають по одному мініатюрному віконцю, які більше нагадують кріпосні бійниці. Слабке світло, що проникає у середину храму, створює напівтемрява, в якому інтер’єр церкви виглядає таємничо і романтично. В інтер’єрі зберігся невеликий чотирьохярусний іконостас у бароковому стилі із різьбленням XVII століття.
Двоярусна каркасна дерев’яна дзвіниця, скоріш за все побудована разом із церквою, включена до церковної огорожі і слугує основним входом до храмового комплексу.
В мене ця церківка залишила найліпші враження. Це, мабуть, найяскравіший з представників церков-хат у регіоні. Нажаль, виразити своє захоплення храмом у вигляді світлин не вдасться: яскраве сонце та густа рослинність не давали можливості у повній мірі не дозволяє насолодитися пам’яткою. Треба їхати і дивитися!