Ви, напевно, неодноразово зустрічали, бачили чи просто чули про сучасні символи попередження радіаційної, хімічної, біологічної та електричної небезпеки. Не дивлячись на їх простий та трохи страхітливий вигляд, вони мають цікаву історію свого становлення.
Уявімо, що ми опинилися в середині двадцятого століття. Північна Америка та Європа перебувають в стадії бурхливого застосування передових наукових відкриттів. Ядерна енергія заходить в кожний дім, роблячи життя людей комфортнішим. Хімічна промисловість, виробляючи передову продукцію, високо підіймає врожаї та очищує побут
. Фармакологія виходить на якісно новий рівень, виліковуючи до цього невиліковні хвороби та збільшує тривалість життя. Населення відчуває піднесення, а великі енергетичні, хімічні та фармацептичні компанії рахують до цього небачені прибутки.
Але це проходить. Все частіше трапляються випадки хімічного та електричного уражень, віруси та інфекції вириваються з лабораторій фармацептів та дослідників, виникають аварії на АЕС. Ці багаточисельні ексцеси привернули пристальну увагу Міжнародного співтовариства, яке зобов'язало вищезгаданих виробників попереджати про можливу небезпеку, яку може спричинити іх продукція.
Спочатку існувала велика кількість різних символів, котрі відрізнялися один від одного за розміром, символікою та кольором. Це спричинило певні незручності у трактуванні, що явно потребувало чіткої систематизації.
В 1966-му році американська компанія Dow Chemical випустила символ попередження біологічної небезпеки (англ. biohazard), котрий став єдиним міжнародним символом у зазначеному напрямку. Над цим символом тривалий час працював цілий відділ компанії. Головною метою була розробка простого символу, який би також легко запам'ятовувався. В наш час символ "biohazard" можна побачити у лабораторіях по всьому світу.
Символ попередження радіаційної небезпеки вперше виник в 1946-му році в лабораторії Каліфорнійського університету. Тоді знак був фіолетовим на синьому фоні. Згодом, символ зробили чорним на жовтому фоні. Міжнародні організації IAEI та ISO в 2007-му році розробили новий символ попередження радіаційної небезпеки.
Радіаційна небезпека
Всі міжнародні символи попередження небезпеки мають контрасне забарвлення для кращого звернення уваги.
Отрута Вибухонебезпечно Небезпечно для навколишнього Їдке
середовища
Вогненебезпечно Дуже вогненебезпечно Висока напруга Небезпечно
Радіохвилі Магнітні хвилі Лазерні промені Оптичні промені
Цунамі Шкідливо
Спонсор блогу
http://www.yellow-blue.com.ua