Про канцелярію

Sep 24, 2019 11:00

Необхідні пояснення до https://bitter-onion.livejournal.com/2432447.html?thread=24546751#t24546751

PS Я вже писав, нас є три стратегічні задачі:
1) прокачати мозкові м'язи, зокрема пам'ять. Для цього -- щоденник, багато днів аду (не сильно брешу);
2) навчитись ефективніше вчитись, шукати джерела інформації, класифікувати її, робити то регулярно та планувати. Для того - байндер, скажімо так -- кращого варіанта я не знаю;
3) критичне мислення, його треба розвивати. Вправами.

Перші два пункти вимагають канцелярії.

Щоденник

Зі щоденником складніше за все, він вимагатиме куру часу, десь годину щодня (на першому етапі, перші 10 діб).
Логіка тут така: ми все, насправді, запам'ятовуємо. Ми згадати самі не можемо, а от під гіпнозом то не проблема. Вже понад півстоліття спецслужби та поліція ряду країн приступила до практичного застосування гіпнозу для отримання додаткової інформації у свідків і потерпілих -- свідок, який нічого не може сказати в нормальному стані, під гіпнозом розповідає найменші дрібниці [*].

В нас задача натренувати хоч трохи мозок, бо він лінивий і сам по собі то робити не буде.
Що робимо? Змущуємо мозок згадувати все, що відбулось за день і починаємо вести щоденник.
Отже перші 21 день ми в товстому зошиті пишемо все, що було за день, пишемо ввечері, пишемо 600-1500 слів. Сказати, що то ад не сказати нічого, ти змучений, але маєш згадувати перед сном всі події і чітко і швидко то описати. Це буде займати до полутора годин. Мозок буде бунту робити путч. Я згадую, як декілька раз я засинав під час того.
Але якщо не давати послабону тому путчисту, то за 21 день ви навчитесь помічати, згадувати і описувати всі події. Пошарпана маршрутка з номером 13 проїхала, хоча її маршрут на Психові десь; сокурсниця радикально змінила зачіску, значить вільна і можна підкотитись; ключ в замок туго став входиіи і треба капнути мастила.
Процесс пішов, тренуємо мозок довше тримати в голові. Кожні два тижні ми робимо перерву на один день більше. З 22 по 36 день ми через день згадуємо події і пишемо в щоденник тими д 600-1500 словами, з 37 по 51й - раз в три дні... І так далі, поки мозок не навчиться без проблем витягати з голови подіі тижневої давнини.
Отже схема така:
21 - щоденно, призвичаюємось писати щоденник, 600-1500 слів
14 - раз в два дні
14 - раз в три дні
14 - раз в чотири дні
14 - раз в 5 днів
14 - раз в 6 днів
14 - раз на тиждень

Далі можна переключитись на інший вид щоденника, наприклад щовечора писати що робив вдень з інкрементом в 1 годину. 2 -3 десятка слів на кшалт "7-8 ранку, встав, поголився, поснідав. З дивного - кіт не нив про пожрати", потім зменшувати інтервал згадування (7:00 встав, збігав в душ.... 7:30 одягнув сині штани та червону футболку, 8:00 вийшов з дома і пішов на трамвай 1), щоб тренувати мозок в плані уваги.

Хто готовий на такє свято - велкам. Але то реально важко, не для слабаків.
Poll

Байндер + розділювачі

Величезна проблема сраного вонючого совка, що там з навчання робили треш, угар і содомію. Та й досі не вчать, як ефективно вчитись. "Діти, приносьте зошити". 20 травня дитина приносить зошита, 24 - останній день навчального року. Зошит для конспекта, зошит для контрольних, для іноземної ще зошит-словник. 5 предметів -- в рюкзаку 3 кг книг, зашитів.

Америка: 1 байндер на все!


Навіть в початковій школі.


В ньому все! Ввечері дитина за потреби міняє сторінки.

Ще років 20 тому американці довели, що збереження організованої системи в байндері є одним із головних секретів успіху студентів. Безлічі переваг підтримувати ефективну систему -- швидко знаходити інформацію, дотримуватися термінів, архівувати інформацію для подальшої довідки, простоту перегляду приміток та багато іншого.

Внутрішня передня кишеня байндера може відігравати неймовірно важливу роль у вашому організаційному методі. Це лише вхідна папка. Це означає, що все нове типу нотаток для себе чи завдання вчителя ввечері має бути перенесено в потрібний розділ байндера, який відділений від сусідніх.

За титульною сторінкою, яка містить назву предмета або предметів зазвичай йде секція планування. Для студентів це строки контрольних та канікул, для мене це може бути календар на півроку, де можна олівцем щось таке написати. Головне оприділити цілі і то зафіксувати. Приклади є тут https://www.etsy.com/listing/725308683/student-printable-planner-undated

Довідковий розділ
Одразу після розділу планування також обов'язково мати довідковий розділ. Не в кінці, а спочатку, щоб не листати весь талмуд в пошуку таблиці неправильних глаголів в 5й формі. Ось список прикладів:
Періодична таблиця
Формули рівнянь фізики
Перелік офіційних сайтів та стандартів для вашої мови програмування, життєвий цикл вашого Віндовса та Джава 6 чи яка там тепер?

Тематичні розділи
Специфічно, залежить від предмета та вашого рівня.

Якщо ви вчите мову програмування
- Фірми на ринку і які вимогу в них до співробітників, на базі того плануємо кар'єру та своє навчання
- Технології програмування
- Мови програмування
- Тестування ПЗ (як писати програми нормально з тестами)
- "Офіційні" Профільні ресурси
- місцеві комьюніті, контакти приятелів
- операційні системи, куди можна стисло вписати особливості роботи мов програмування на різних ОС

Ви юрист?
5-7 розділів по кожному напрямку, де просто занотовувати "взагалі" зміни законодавста та координати колег, в яких можна проконсультуватись.

В кінці зазвичай є пусті сторінки, які вставляються в потрібні розділи.

І за потреби поновлюються 1-2 папірця в день, які вставляються в потрібні розділи.

Одного біндера може бути недостатньо, зазвичай у студентів коледжів 4-5 біндерів, вони служать частіше за все такими собі "архівами", куди перетікають старі нотатки.
Раз на тиждень мінімум студент переглядає свій біндер і наводить порядок. І ще -- дивиться на програму наступного тижня в секції планування.

Я вам серйозно рекомендую подумати про біндер навіть якцо ви вивчаєте мову програмування.

По темі про байндер -- https://ru.wikihow.com/поддерживать-порядок-в-школьной-папке

Який купити?

Це ваш байндер, отже на ваш смак. Є пластикові, легкі але в універ часто не поносиш. Є картонні, не всякий рюкзак витримає.
По форматах. Загалом є два типа - американський та європейський. Американський US Letter на три дирки самий классний, але паперу під нього не знайт тут, отже Емезон та Еліікпрес. Але навіть якщо ти маєш свій папір, дякі ідіоти на твій папір у себе не друкують. Отже купляйте наш  европейський байндер А4. 2 або 4 кільця. Краще брати на 4 кільця, там папір не так рветься. Краще брати  D-ring  (як це українською?) тип, картонну, вартість 45-70 гривень. Але й з двома кільцями підійде. Товщина десь 25 мм підійде "программістам", 1,5 - 2 дюйма юристам та тим, хто вивчає мову.

Відповідно купіть дівайдери картонні чи пластикові на 6-12 сабжектів, вартість 30 грн десь, наприклад https://27.ua/shop/razdelitel-stranits-tsvetnoy-12-razdelov-axent.html?gclid=Cj0KCQjwzozsBRCNARIsAEM9kBOyq2xDDvYHpEUyenMpx72KJmvtoDQXFWL-7bZ72P7QiYoGZD0P6f4aAoTGEALw_wcB
Картонні приємні мацати але вони важкі; пропіленові, як ссилкою вище, противні як дешевий кульок, але скрізь є. Індексний покажчик краще скопіювати (відксерити) разів 5, все одно в перші півроку ви будете шукати оптимальний варіант і переписувати той індекс.

Останнє про байндери. Є байндери з молнією. Виглядає прикольно зовнішнє, я мацав в магазині. Жосвіду тягати таке нема, але потенційно то безпечніше для паперу.

Трохи паперу -- або вже з дірками або звичийний папір + дирокол.
Знайти папір вже з дірками то великий квест, якщо чесно, отже в мене звичийний.

Poll

навчання, как правильно, освіта, 40+

Previous post Next post
Up