Євромайдан. Прес-огляд

Dec 05, 2013 18:59

Західний журналіст про ставлення Європи до ситуації в Україні Я б застерігав українців покладати надто великі надії на реакцію Європи. Робити рішучі кроки тут, в Україні, для Європи означає йти на конфлікт з Росією. Раніше була ілюзія, що такого конфлікту немає, але зараз ми чітко бачимо, що він є. Немає бажання помагати Путіну, так само як немає бажання йти з ним у відкритий конфлікт....
...Західний світ поки що має враження, що це внутрішній український конфлікт. Багато хто піде на вичікування та займатимуть певну позицію дуже обережно. Щодо призивання, умовно кажучи, європейської армії - про навіть не йде мова.


Про різницю між київським і львівським майданами. Хоча. імхо, суперечлива стаття принцип організації самого Євромайдану різниться. Бо в Києві студентство є великою частиною процесу, але вони ним не керують, у Львові ж натомість вони навпаки лишаються контролюючою силою. Які прогнози і що далі? Ділюся спостереженнями.

Анатолій Гриценко За достовірною інформацією, на арену готовий вийти новий гравець, набагато небезпечніший, ніж Беркут - заздалегідь підготовлене бандитське формування, більше дивізії за чисельністю (20000+), ніде не зареєстроване і ніякій із держструктур не підпорядковане. Створене на основі тіньових охоронних структур кримінального світу. Порівняно з ними, "тітушки" - то хлопчаки.

... Їхня мета - силові провокації проти Майдану. Наше з Вами завдання - протидія і недопущення силових провокацій! Повторюю: недопущення і протидія, як би комусь не хотілося почесати кулаки, тим більше що влада того заслужила.

... І найголовніше. Впевнений, що українська влада недооцінила народ, нас з Вами. Жорстокість нас не злякала - навпаки, вона піднімає ще більше людей. Люди розуміють, що злякатися зараз - це боятися потім усе життя. Вірю, що влада побачить ще не один сплеск Майдану - не 100, чи 300 тисяч, вона побачить мільйон громадян на вулицях! Свій вибір і свої цінності ми з Вами захистимо. Іншого вибору немає, врешті - не здаватися ж бандитам, вірно?


Один з альтернативніх планів дій. мені подобається, тільки от 200 000 людей для цього замало. от якби одночасно такі мітинги по різних містах і з включенням прямих телемостів... так щоб хоча б мільйон по Україні назбирати... Отже, на Всенародному Віче, за одномоментної присутності не менш як 200 тис, за присутності делегацій з усіх регіонів, за присутності (дуже бажано) послів провідних світових країн, за присутності голів усіх християнських церков країни, за наявності прямої телетрансляції по CNN, 5 каналу, "Россия-24", "Дождь" та ін., проголошується Комітет Народного Порятунку, який би складався з неодіозних лідерів, обов'язково - депутатів. Гадаю, число 12 (як варіант: 13) оптимальне - і з точки зору представництва, і з точки зору християнської символіки, і з точки зору ефективності прийняття рішень. Проголошення комітету повинно прийматись після простого голосування (підняттям рук, бо інше неможливе технологічно).

2. Потім - звернутись до народу з Універсалом (Наказом, Указом, Грамотою, Постановою) про те, що (1) попередньому "гаранту" оголошується народний імпічмент - у зв'язку з підозрою у скоєнні тяжкого злочину проти народу країни (може також додаватись звинувачення у державній зраді); (2) проголошується народна відставка уряду; (3) Комітет перебирає на себе всю повноту верховної державної та виконавчої влади на чітко вказаний термін - на період проведення президентських виборів; (4) проголошується початок процесу перезавантаження країни (проголошується тезовий План Перезавантаження). Перелік повноважень Комітету необхідно оголосити одразу ж.

3. Звернутись до всіх органів виконавчої влади, до всіх обласних та міських рад, до всіх державних закладів - з універсалом про вступ у владні повноваження.


Кваснєвський про ситуацію в Україні На думку Кваснєвського, хід української революції має вирішитися в найближчі 48 годин. Якщо прихильники інтеграції будуть рішучими, зможуть зберегти динаміку протесту, тоді Янукович почне йти на поступки, погодиться на звільнення того чи іншого міністра, можливо, навіть прем'єр-міністра. Але якщо протести почнуть слабшати, то він застосує силу, аби впорядкувати ситуацію.

На думку екс-президента Польщі, Янукович не має свого плану вирішення ситуації. «Він чекає на розвиток подій і реагуватиме в межах їх значення. У нього одна мета: повернути спокій і забезпечити своє переобрання в 2015 році.

Кваснєвський вважає, що відставка президента поки малоймовірна. «Влада сьогодні в Україні набагато сильніша, ніж під час Помаранчевої революції.


Щось мені не подобається, що говорить Кравчук сценарій подальшого розвитку ситуації "вже вимальовується". "Прем'єр-міністр Азаров сказав, що вони готові до круглого столу. Більше того, він сказав, що вони готові включити в нашу делегацію до Брюсселю когось із опозиції. Формується делегація до Росії, де будуть визначати нові стратегічні завдання України і стосунки з Росією..." - сказав він.

А тут вже ситуація вимальовується краще. Видно, куди вітер дує. Не чекала такого від Леоніда Макаровича Колишній Президент України Леонід Кравчук не радить нинішньому Президенту України Віктору Януковичу йти на дострокові вибори і вважає, що він має працювати до 2015 року.

...говорити, що Янукович обраний нелегітимно, жодної підстави немає, а раз він обраний легітимно, то має працювати до 2015 року. Звичайно, якщо раптом щось станеться неймовірне і поведінка Президента може виходити за межі Конституції, тоді це питання буде ставитись (про дострокові вибори Президента України - УНІАН), а зараз підстав немає”, - сказав Кравчук.
Ну зовсім підстав немає, ага

Політолог Небоженко западные страны не пойдут сейчас на публичные санкции против конкретной группы чиновников из Украины, потому что нет уверенности, что оппозиция может взять власть в свои руки. Иначе получится, что прав президент России Владимир Путин - Запад, вместе с восставшими, дестабилизирует ситуацию в Украине.
...
в Украине процесс формирования элиты превратился в создание подобных родственных групп, больших и маленьких. Происходит деградация политического организма страны. Поэтому и высока вероятность того, что нынешний политический конфликт не разрешится мирным способом.
...
А что, в этом случае, должна была бы сделать оппозиция?

Не совершать ошибки. Мгновенный результат должен был быть в течение суток. А нам говорят, давайте соберем большие и маленькие майданы. Я не раз заявляю - время майданов прошло. Власть научилась «зачищать» их. ....у власти уже нет проблемы с майданами. Теперь будут бить. И это будет всегда. Только огромная демонстрация протеста, миллионная, как это было сейчас, может исправить ситуацию. Вот против такого ничего не сделают, но тогда нужен мгновенный результат. Если сейчас удастся сломить сопротивление людей, то у власти нет другого пути кроме как установить диктатуру. Ни о какой демократии, ни о каком ЕС речь идти не будет. Кроме того, о дальнейших действиях власти заявил Попов (глава КГГА - УНИАН). Он тихонько сказал, что раз захвачено здание горадминистрации, значит, скоро начнутся проблемы у киевлян - перебои с хлебом, водой, теплом и прочим. Это - классика удушения сопротивления. В любом случае, если побеждает власть, ни о каком демократическом развитии уже не может быть и речи. Так развивается логика любого острого политического конфликта. А он у нас - острый. На улицы вышли миллион украинцев. Последний раз в Европе такое было, когда рушили Берлинскую стену. И вот второй раз, это сделали украинцы. Это - просто фантастика!


Буде доповнюватись....

Цікава стаття в Нью-Йорк Таймс, але її друга сторінка, перша просто загальний огляд (ну то для нас, хто слідкує він загальний, а їм може й все в новинку)) Western leaders say that they remain open to signing the deals with Ukraine but are not prepared to engage in a bidding war with Moscow.

... In addition, Russia exerted heavy pressure on Mr. Yanukovich to derail the agreements with Europe, sensing an expansion of Western economic influence similar to the expansion of military power through NATO. The Kremlin threatened severe economic sanctions that could have devastated the Ukrainian economy, particularly the eastern portion of the country, which forms a major part of Mr. Yanukovich’s political base.

At a human rights summit in Washington on Wednesday, President Obama’s national security adviser, Susan E. Rice, sharply criticized Russia over its efforts to maintain influence in the former Soviet Union, including pressuring Ukraine to ditch the accords with Europe.

"we don’t remain silent about the Russian government’s systematic efforts to curtail the actions of Russian civil society, to stigmatize the L.G.B.T. community, to coerce neighbors like Ukraine, who seek closer integration with Europe, or to stifle human rights in the North Caucasus"

Russia has angrily denounced such criticism from the West, saying that it was the European Union that was strong-arming Ukraine and other former Soviet republics into signing the accords and that Russia was simply looking out for its own economic interests and that of Ukraine, which is a close trading partner and shares an ethnic, cultural, linguistic and religious history with Russia.


Німецька WELT про дипломатичну кризу в Україні. Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров попередив Захід від втручання в кризову ситуацію. Держава має право вжити заходів проти агресивних демонстрантів , сказав Лавров. Західні видання так прямо і пишуть - Яник не підписав угоду з асоціацією, бо побоюється політичної напруженості з Москвою)) Russlands Außenminister Sergej Lawrow warnte den Westen vor einer Einmischung in dem krisengeschüttelten Nachbarland. Er kritisierte, dass die Nato am Vortag in einer Erklärung die Gewalt in der Ukraine verurteilt habe - das gebe ein völlig "verzerrtes Bild" der Lage. "Wir rufen dazu auf, dass sich niemand in diese Situation einmischt", sagte er in Brüssel. Das von Protesten erschütterte Land müsse seine "verfassungsmäßige Ordnung" wiederherstellen. Der Staat habe das Recht, gegen aggressive Demonstranten vorzugehen, sagte Lawrow.

#Євромайдан, світ

Previous post Next post
Up