11. Бомбей контрастів

May 21, 2014 15:58

В Мумбаї (він же Бомбей) ми приїхали вже порядком підзадовбані. Подорож підходила до завершення, три тижні активних пересувань давались взнаки, а ми ще й пересувались на південь одночасно з наближенням до літа. Тому градуси зростали у геометричній прогресії, і все більше хотілось прохолоди та борща, ніж цілими днями кудись бігати.
Зараз, переглядаючи фотки, я розумію, що за чотири дні Бомбей ми недовідчули та недобачили. Але щось таки показати можу. Ну і розказати, звісно =)



Переліт з Джайпура в Бомбей ми купували ще вдома, за пару місяців до подорожі. Бо відстань була немаленька - не хотілось втрачати час на потяг. А квиток на внутрішньоіндійський літак коштував в районі 400 гривень, не так і страшно.

Думаючи, що летим лоукостом (Air India, єслішо), ми були впевнені, що годувати в літаку не будуть. Тому налопались в аеропорту всього підряд. Цьому процесу сприяли і ціни: ви десь бачили, щоб у аеропорту величезний бургер коштував 8 гривень? Отож. Довелось їсти )

Сам літак не гірше, ніж у Емірейтс. Місця для ног навіть більше


такоє


екранчики правда не працювали, але летіти було дві години - можна й потерпіти


А тут нам взяли і принесли халявну їжу (сюрпрайз!). А в нас вже нічо не лізе. Отакий всєлєнскій облом.
Їжа, до речі, теж не надто відрізнялась від Емірейтс, хіба що індійським колоритом - талі. Ну і віскі з вином не пропонували.


Перші півдня у Бомбеї у нас пішли на те, щоб знайти житло. Наш хостер внєзапно сказав, що не може вписати, але дав контакти знайомої жінки, яка недавно зареєструвалась на каучсьорфінгу і нікого ще не приймала.

Епопея з телефонними переговорами, пошуком автобусів та адреси, м'яко кажучи, затягнулась. Особливо враховуючи масштаби самого Бомбея - шутка лі, це місто по населенню як чотирнадцять Запоріжжь! Особливо запам'ятався момент, коли ми кружляли по району нашої вписки, тикали усім підряд таксистам нашу адресу, а вони по десять хвилин в неї вчитувались і оголошували, що не знають, де це. Потім виявилось, що потрібна адреса була на відстані 20 хвилин пішки!

Але фух, знайшли нарешті потрібні двері:


Жінка, яка нас вписувала, була доволі специфічна. Вона перший раз приймала вписчиків, тому відразу оголосила, що може прийняти нас тільки на одну ніч. Але ми побачили у неї пралку, попросили попрати речі, і тоді вона погодилась лишити нас ще на день, поки ті речі висохнуть.

У нашої 45-річної хостерки був свій готель, дві служанки, величезна собака, старенька мама та дочка, що вчиться в Оксфорді. Щоранку вона йде в спортзал, потім вигулює собаку, а далі вже йде на роботу. А ще у неї шикарна квартира! Зараз покажу:

Це - власний алтар




сад на балконі


зала


справа на фото сидять її мама та служанка


в цю гойдалку я просто закохалась..


блін, хочу таку квартиру =)


Показувати вам Бомбей почну з центрального вокзалу. Це одна з найголовніших місцевих фішок




Вокзал лишився ще від англійців і побудований у вікторіанському стилі. Красиво, нє?






не вокзал, а цілий замок!


... але відходиш пару десятків метрів, і ось вам справжній Бомбей =)


загалом там є що сфоткати і що порозглядати )




"Лайно, сушене лайно, подходітє-покупайтє, постійним клієнтам знижка!" =)


не знаю, що тут рекламується, але мужик нічо так )






В Бомбеї є море і набережна, але купаються там тільки збоченці, бо можна раз покупатись і здохнути від промислових викидів. Правда, з Дніпром це водоймище може ще позмагатись


купатись нє, але ножками помокнути трохи можна )


Набережна веде у багатий район Бомбея


тут живе еліта


в моєму розумінні так виглядає який-небудь Сан-Франциско... )


з коконатами треба бути обережними, такі впадуть-приб'ють і не помітять (


А потім ми шукали таксі, щоб поїхати в Колабу. Це район, в якому тусять туристи, і в якому відбувалась більша частина сюжета "Шантарама". Але всі таксисти просили 250-300 рупій (50-60 гривень) і нас задавила жаба.

Проте жаба давила недовго, бо інших видів транспорта, які б йшли в Колабу, ми не знайшли. Довелось таки брати таксі. Таксист попався з лічильником, і неочікувано нарахував.... 8 гривень. Ха, ха і ще раз ха!

Інтернет запевняв, що Колаба - це практично рай. Колорит, красу і дешеві сувеніри обіцяв він нам. Натомість ми бачили поки що тільки брудне море (
Це Індія, дєтка (с)








Знаменитий готель "Тадж Махал". Не так давно його захоплювали пакистанці, і вбили тоді купу людей. Але номери від цього дешевше не стали - кажуть, суми там за ніч беруть нереальні.


Якось непомітно для нас, один з продавців умудрився втюхать нам набір надувних кульок. Ми хотіли одну, але не встигли опомнитись, як купили десять штук за 20 гривень. Але і тут не обійшлось без най*бки. Продавець демонстрував нам величезних кулькомонстрів, а продав рази в три менші. От же ж ці індуси (


Ворота Індії. Схожі є і в Делі.


Скільки кілометрів між нами, але люди скрізь однакові - теж фоткаються "а давай типа я держу дом за хвостик"? )))


соціалка на тему виборів (я це недавно постила в ФБ)


птічкі. просто птічкі.






Ввечері біля вокзалу - безкоштовна вписка.
- Чому ці люди не побудують собі хоча б якийсь картонний дім в трущобах?, - спитали ми у мусульманського хостера, у якого вписувались останні два дні в Бомбеї.
- Їм влом, вони наркомани, - відповів


... а довкола така краса...


... а всередині вокзалу теж дивляться сни


Люди лежать тупо кучами. Як якісь мішки. Те ще зрєліщє, я вам скажу...


В один з днів ми поїхали дивитись на "Велике прання". Загалом я собі уявляла це місце як масові стірашкі в ріці. Принаймні, на багатьох фотках це виглядало саме так. Але напевно ми приїхали в якесь інше місце, бо ріки тут не було, а стірашкі були =)


Сюди здають речі для прання усі верстви бомбейського населення: від бідняків, до адміністрації 5-зіркових готелей.


Для прання в Бомбеї облаштований цілий квартал. Вже попрані речі розносяться власникам у величезних мішках


Занурюватись у весь цей треш було стрьомнувало: звідти валив пар і пахло білизною, але тут знайшовся чоловік, який нібито тільки нас і нас чекав, і влаштував нам вимушену екскурсію.


він навіть провів нас на дах якоїсь будівлі, з якої було видно цікавий контраст )


речі розвішуються без прищепок, а за своєю, цікавою технологією )


ще контрасту )


"Бойлер" - каже наш гід


якщо ви заплатили туєву купу грошей за номер у шикарному готелі, майте на увазі, що ваші простирадла та рушники теж прались тут






технології!






В основному все перуть вручну, але є й машинки. В них прання коштує дорожче.




"З цієї точки виходять красиві фото" - каже наш екскурсовод. Не збрехав )






Ми вже підготували 50 рупій (10 гривень) "вдячності" цьому гіду, але він раптом заявив "Та ви шо, чуваки, це коштує по 100 рупій з людини". Ми сказали "Еей, нєнєнє, ми взагалі-то не просили екскурсії, ти сам нав*язався". Після чого він взагалі відмовився брати бабло. Тю, ну як хоче, ми не надто наполягали )

А це місцевий "Плей-бой" =)


По Бомбею ми пересувались в основному міськими потягами. Це як метро, тільки над землею. Двері, як і в звичайних потягах, там не зачиняються. тому індуси теж їздять отак:




як і в усій Індії, є окремі вагони для леді


... а також для хворих раком.
Справку ніхто не перевіряє, але як правило, ці вагони порожні, навіть коли сусідні вщент забиті. Напевно, індуси вірять в забобони. Ед теж пострьомався в такому їхати, коли ми випадково в нього сіли


а це напевно вагон для леді з короною =)))


примітки на леді-вагонах бувають ще й такими


загалом від Англії тут лишилось багато всього


До речі, бомбейські таксисти наявністю логіки не страждають. Проїзд в таксі там поштує копійки. Але треба наполягати на включенні лічильника - інакше здеруть непідйомну суму. З лічильником же ми катались постійно, і поїздки обходились в 4-5-6 гривень ) Інколи 10-15. За такі суми наші таксисти б навіть не почухались )
Натомість не всі таксисти ще й погодяться вас везти! Ми декілька разів стикалися з тим, що підходиш наприклад до таксиста, що стоїть прохолоджується на узбіччі. Кажеш йому потрібну адресу. А він такий "Нє, не поїду, це в іншу сторону". Тобто взяти клієнтів і переїхати на іншу полосу - це не їхній метод ))))





Місцеві люди живуть за правилом "де впав - там і лежу". І ніхто не проти, чом би й ні, врешті решт? )


Взагалі з санітарією тут не дуже. Особливо ввечері. Якось ми їхали на вписку разом з нашим хостером, і за десять хвилин, поки ми зупинились, щоб він поговорив по телефону, я встигла побачити, як двоє мужиків попісяли посеред вулиці, а з десяток величезних крис пробігло по узбіччю в пошуках хавки. Криси у Бомбеї взагалі частина ландшафту. Вони скрізь, і з цим доводитись миритись. Тим, хто спить на вулицях, теж схоже, пофіг.


Славнозвісне кафе "Леопольд", таке знайоме читачам "Шантарама". Це знову Колаба, єслішо


Всередині воно виглядає так. Ми начитались в інтернеті, що ловити в тому кафе нічого, тому не заходили. Але відбою від туристів тут немає - в черзі навіть стоять, щоб посидіти в тому "Леопольді". Тю..


Асортимент книг на вуличних раскладках =)


А ще ми побували у мусульманському районі. Там теж є що подивитись )














після цьго зрєліща я зрозуміла, що з українською  комуналкою не все так погано )








ну і ще один міський потяг на закуску =)


"А де ж славнозвісні бомбейські трущоби?" - спитаєте ви. А вони будуть в наступному пості ) Бєбєбє ))))

Індія-2014, подорожнє, зафоткане

Previous post Next post
Up