Нагородою за вранішнє підривання суботнього ранку була професійна екскурсія по приозерній частині Дніпропетровська.
Гуляли ми три години, заплатили за це по 30 гривеньок, а дізнались багато кльового ) Зараз спробую законспектувати найцікавіше з запам*ятованого.
Маршрут був таким:
отримали квиточки і вперед! )
В цьому будинку жив дуже багатий чувак, який володів ткацькою фабрикою. Пізніше там здавали в оренду квартири. В прозаминулому-минулому столітті купувати квартири було не прийнято, в основному всі наймали. При чому, кімнат в орендованому житлі було не менше чотирьох. Нафіга стільки - не ясно.
на всіх історичних фотках титаніда тут завжди була одна. Буквально декілька місяців тому при реконструкції вулиці туди навіщось доліпили ще одну )
в цьому будинку була пивоварня, де варили 20 видів пива. Пиво тут користувалось попитом, але прибутку чомусь завод не отримував і постійно влазив в борг.
Озерку зафоткала разом з кльовою машиною, але про машину нічо сказати не можу, тільки про ринок.
Раніше тут були ліси та озеро (від цього і назва ринку), потім озеро забруднилось та подрібніло і перетворилось на болото. А цю площу називали Болотною.
Взагалі хрєновий був район за часів створення ринку, нормальні люди тут не ходили, бо їх могли вбити чи обікрасти. Заможні люди, що жили недалеко, харчувались у ресторані "Аполло", а бідота всяка - на спеціальному ряді Озерки, яку називали "Обжорка".
там же на ринку фізичноробоча сила шукала собі роботу: просто сиділи жрали пиріжки та чекали, поки їх наймуть.
В цьому будинку находився спиртозавод. Одного разу хтось приколовся і пустив чутку, наче вийшов наказ про те, що всі спиртові запаси зі складу заводу мають роздати безкоштовно. Черга з відрами та каністрами стояла декілька днів :)
це - будинок, в якому жили видатні художники, а отам на верхньому поверсі - їхні майстерні. Вони існують і зараз.
Пушкін жив у нашому місті протягом місяця, сюди його відправили в ссилку. На весь Катеринослав тоді було тільки 4 інтелігентні людини, всі інші - бухарики, гопніки та просто всякий дрімучий люд, який тільки грав в дурака, бухав та розносив плітки. А все місто було в канавах та ямах. Коротше, Пушкіну у нас не сподобалось.
Він майже весь місяць прожив на мандриківській в якійсь хибарці, дивився на Дніпро та писав вірші. Один раз він ризикнув скупатися в Дніпрі і відразу захворів )
З цим пам*ятником пов*язана ще одна цікава історія. Робив його скульптор Ілля Гінзбург. Чувак був євреєм і тому виклав на постаменті зірку Давида. Під час війни, коли сюди заїхали німці, один з них подумав, що це пам*ятник єврею та розстрілював його. На щастя, Пушкін лишився цілим, але сліди від куль там досі є )
А це - дитяча лікарня. Колись дуууже багатий чувак помирав і зробив найбільшу подертву за всю історію Катеринослава в міську казну, але з умовою, що на ці гроші побудують дитячу лікарню. Гроші почали потроху розкладати, але потім з*явився його брат, взяв усіх за яйця і лікарню таки побудували )))
Хоча під час війни там був лазарет.
А в цій звичайній будівлі спочатку були казарми, потім концтабір, потім лікарня, а зараз якийсь учбовий заклад :)
Цей храм планував дуууже крутий архітектор на гроші завода, це один з двох дніпропетровських (єкатеринославських) храмів, який працював навіть при радянські владі і ніколи не закривався.
в цьому технікумі вчились якісь відомі поети з сумною долею, але переказувати її я вам зараз не буду, бо це довго і мені влом.
а це - наш екскурсовод Антон. Привіт!
було багато цікавого та докладного, з датами, назвами та іменами, але мій суботній розслаблений мозок обламався це запам*ятовувати.
До речі, чи є тут бажаючі погуляти з подібною екскурсією по іншим районам міста? Екскурсовод коштує 100 гривень за годину, незалежно від кількості людей. Може давайте організуємось і замовимо? Відпишіться, якщо хтось хоче - якщо набереться енна кількість бажаючих, буду далі думати в ту сторону.