já si snad v zájmu svého duševního zdraví najmu daňového poradce, aby mi zpracoval přehled pro VZP a daň.přiznání k dani z příjmů, ač mám pouze plat + pár tisícovek za další příjmy, tj. se to vůbec nevyplatí, ale nebudu muset ten hnus už nikdy vyplňovat. To je prostě jeden děs, jsem ochotná platit, ale ty formuláře a tři úřady, co vybírají
(
Read more... )
Comments 9
Reply
Reply
Do roku 1855 se v Británii platila z denního tisku velká daň. Cena novin, které denně
stály tři pence, se daní zvyšovala až na sedm pencí.
Vzhledem k tomu, že dělník tou dobou v Anglii vydělával kolem 40 liber ročně, tedy cca 900 pencí měsíčně, cena sedmi pencí za jedny noviny byla značně vysoká. To si nemohl dovolit, a tak zůstával v n...evědomosti.
Ostudná "daň ze znalostí", jak se jí tehdy říkalo, byla zrušena r. 1855 především díky úsilí vzbouřence a disidenta Richarda Carlila, vydavatele listu The Republican. Ten se zákonu protivil a namísto daňové známky měl v čele titulní stránky heslo "Knowledge is power" - "Znalosti, to je síla".
Carlile strávil kvůli tomu skoro celý život ve vězení. Od té doby se v Británii knihy, noviny, ani časopisy nezdaňují. Jsou to sdělovací prostředky, nástroje vzdělávání a informací a britské vládě záleží na tom, aby měla informovanou veřejnost.
autor textu Jan Čulík
Reply
Your education minister sounds a lot like out economy experts, who were surprised that reshuffling VAT on food products (22->23%, 0->5%, sometimes 8->5%) led to an overall increase in prices. They didn't expect that!
Reply
Reply
Reply
Reply
Reply
Leave a comment