Дуже часто я чую щось типу «От в 60(70, 80,90)-х була музика! А зараз все якесь не те».
Не сперечаюсь що раніше були групи які ставали живими легендами, але на мою думку і зараз талановитих людей точно не менше, а, як на мене, навіть більше.
Яким був музичний ринок наприклад 80-х? Був десяток чи два хороших груп, які випускали по одному альбому в рік. Тоді альбоми купляли а не скачували і коштували вони дорого а тому кожен альбом був на вагу золота і заслуховувався до дірок.
Що ми маємо зараз? В рік виходять тисячі а може і мільйони альбомів, звісно серед них багато туфти але серед них є і дуже хороші альбоми, до того ж їх не мало і не знаю як у кого, але у мене навіть дуже хороші альбоми не виходить багато слухати бо виходить щось нове і хороше а потім ще щось і ще щось. Кожен з альбомів хороший але зосередитись на якомусь одному не можна.
Люди наситились хорошою музикою а тому який би хороший альбом не був, люди зазвичай слухають його пару разів, радять його комусь, додають до свого музичного архіву і починають слухати якийсь новий хороший альбом. Це все рівно як з концертами в Києві, коли концерти були максимум пару разів на рік, то на них ішли всі і кожен концерт був святом, зараз на концерти не так жваво ідуть бо всяких концертів і фестивалів зараз повно і навіть на Депеш Мод іти якось ліньки, бо вони ще приїдуть наступного року.
Тобто, ми зазвичай цінуємо щось, тому що це щось є дефіцитом, а коли дефіцит перестає бути дефіцитом, то і інтерес до нього знижується. Наприклад останній альбом Мобі після першого ж прослуховування зніс дах і я впевнений що якби крім цього альбому не з’явилась сотня інших, то я би слухав його дуже і дуже довго, а так… послухав пару разів і вже на горизонті з’явився інший хороший альбом.
Добре це чи погано складно сказати - багато хороших альбомів це звісно добре, але те що ми не встигаємо кожному приділити потрібну увагу, це звісно погано