Як вдихнути нове життя у занедбану промзону та перетворити її на одне з найпопулярніших місць відпочинку та отримати відзнаку "Краща атракція року"? Віспа (острів) Млинська польській Бидгощі є наочним прикладом подібного перевтілення.
Із 18 століття на цьому острові, оточеному рукавами річки Брда, працювали млини та зерносховища, однак з часом територія поступово прийшла у занепад і перетворилася на пустку буквально у 300 метрах від ринкової площі. Ще десять років тому містяни оминали це місце сьомою дорогою, але після реконструкції картина кардинально змінилася - тепер тут проводиться чимало різноманітних заходів, а у частині старих промислових будівель відкрилися музеї, культурні центри та ресторани.
2. На супутникових знімках можна побачити зміни за 10 років. Роботи тривали з 2005 по 2012 рік. Окрім змін на самому острові важливою зміною стала побудова кількох нових пішохідних мостів, які зв'язали його з довколишніми кварталами. Тепер, щоби потрапити на острів, не потрібно робити великих гаків - мости є з усіх сторін, завдяки чому його можна використовувати ще й для пішого транзиту між різними районами. Так острів наповнився людьми та став безпечнішим.
3. Процес реконструкції (
фото звідси)
4. Вид на острів з північного боку - зі сторони оперного театру.
5. Незвична лавка.
6. Один з нових пішохідних мостів, що з'єднують острів з містом.
7. Подібні вуличні амфітеатри різних розмірів є дуже популярною штукою у Бидгощі.
8. Бидгоську Нову Оперу збудували на місці старих військових казарм. Її будівництво розпочалося ще у 1990 році, але через політичні та економічні перепитії процес затігнувся і остаточне відкриття відбулося аж у 2006 році.
9. Темна будівля праворуч -
Пристань Бидгощ, яка включає у себе готель та центр підготовки гребців, які, до слова, є тут одними з найсильніших у Польщі.
10. Стовбури зрізаних дерев не обов'язково вивозити. Обплетені плющем, вони стають цікавим декоративним елементом та місцем сховку для різних дрібних тварин.
11. І ось ми посеред острова. Завдяки системи шлюзів вода з різних боків острова має перепад рівнів, який використали для облаштування такого потічка. Він створює прохолоду та дає дуже круту можливість безпечної взаємодії з водою, глибина якої тут буквально кілька сантиметрів.
12. Лавки.
13.
14.
15.
16. На висадці кущів тут не економили.
17.
18.
18. У центрі острова знаходиться величезний газон, який використовується для проведення масових заходів та лежання.
19. Вигулювати песиків тут заборонено.
20.
21.
22.
23. Розумне поєднання старого та нового.
24.
25. Сходинки, на які можна присісти серед потоків води.
26. Ось так.
27. Відновлення великої будівлі на задньому плані ще попереду.
28. Навігаційний стенд біля південного входу.
29. Ніколи не бував у Італії, але вигляд будинків, що виходять на південний рукав Брди, викликакв асоціації саме з нею. Як виявилося, не дарма, бо місцеві називають це місце "бидгоска Венеція".
30. У Бидгощі збереглося досить багато фахверкових будинків, що нагадують про німецьке минуле місте, коли воно називалося Бромберг.
31.
32.
33. Дитячий майданчик на південній стороні острова.
34.
35.
36. Цей рясно вкритий рослинністю пагорб насправді не просто пагорб.
37. На одній з його сторін знаходиться чергова вулична трибуна.
38.
39.
40. А з протилежного боку заховався вхід до громадської вбиральні.
41. Найбільша будівля острова зблизька.
42. Тривала підготовка до якогось концерту і частина доріжок була заставлена машинами організаторів.
43. Трохи не вгадали з рівнями, через що сходи до води рясно засипані піском.
44.
45.
46. Велодоріжка.
47.
48. Пристань Бидгощ зблизька.
49.
50.
51. Ось так за сім років та 100 млн. злотих покинута занедбана територія у самому центрі міста стала одним із його нових символів.
Дивіться також:
Друге життя старої індустрії Газовий завод все?
Привокзальна площа здорової людини