Вулиця Сахарова на старих фотографіях

Dec 28, 2016 12:05



Ще донедавна це було єдине фото вулиці Сахарова до будівництва на ній трамвайних колій, який я бачив. Дивно, але попри масштабність того будівництва - а це як-не-як було будівництво першої лінії швидкісного трамвая з планами занурення його під землю - фотографій процесу в інтернеті взагалі не видно. І от днями до мене потрапили фотографії з колекції Андрія Віталійовича Білого, за що велика подяка йому та Олегу Мочалкіну, який ці фотографії в нього знайшов :) Запрошую до перегляду.

2. Перехрестя теперішніх вулиць Сахарова, Вітовського, Коперника та Нечуя-Левицького. На куті видно флігель з годинником, якого тепер вже немає - на його місці тепер повертають трамвайні колії з Сахарова на Вітовського. Вулиця Лук'яновича тоді, як бачимо, носила ім'я Карла Лібкнехта.


3. Так це місце виглядає тепер на гуглопанорамах.


4. На території трамвайного депо тоді росло чимало дерев, від яких тепер не залишилося і сліду.


5.


6. Ліхтар на перехресті з Коперника. Видно колію, яка йде повз нього з допу в сторону центру. Зараз йдуть розмови про те, щоби цю колію відновити.


7. Тепер це місце виглядає так.


8. Вагони на території депо.


9. Тепер їх тут вже немає.


10. Вул. Сахарова без трамвайних колій виглядає дуже незвично.


11.


12. Схоже, на цих фото фкраз зафіксовано момент, коли рух вулицею вже перекрили, натомість будівельні роботи ще не розпочалися.


13. Дерева повністю зникли не лише з території депо, а ї з-під будинків навпроти.


14. На місці теперішніх колій тоді був просто тротуар.


15.


16. Перехрестя з вул. Горбачевського. Тут вже видно першу будівельну техніку. Цікаво, чому на в'їзді стоїть цегла? Вона з'явилася тут на час ремонту чи вулиця тоді була односторонньою?


17. Сучасний вигляд.


18. Якось у своїх еротичних урбаністичних фантазіях я уявив це місце таким :)


19. Ну і нарешті вид вверх вздовж теперішньої вул. Кнігині Ольги (тоді - Боженка), де вже видно повномасштабні будівельні роботи. До речі, я не впевнений стосовно дати цих фотографій. У оригіналі вони підписані "Львів-1985", але, дивлячись на антураж (машини, вивіски, одяг перехожих), в це якось не віриться. До того ж, наскільки я чув, у 1985 році трамвай цим маршрутом вже ходив на повну. У Вікіпедії про це написано якось досить розмито. Можливо це все-таки 1975 рік? Можливо хтось зможе сказати точніше.


20. Ось така історія з картинками.


Дивіться також:

Сахарова 2.0


Хроніка сихівського трамвая (фото від 15.10.2016)


Поїхали!


Було-стало: Львів очима гугломобіля (ч. 1)


Було-стало: Львів очима гугломобіля (ч. 2)


трамвай, було-стало, історія

Previous post Next post
Up