Дерева висаджені

Nov 04, 2015 09:15



Отже, всі нові дерева, на які ми збирали гроші висаджені. Вчорашній день видався значно продуктивнішим за понеділок, коли забракло землі. На цей раз була і земля, і робітники для висадки - п'ятеро із Зеленого Львова і ще двоє, найнятих окремо.
Далі трохи фоток процесу та про деякі несподіванки.

1. Після першого дня робітники Зеленого Львова розібралися з вкладанням дренажних труб і далі вже все робили самі.


2.


3. Грунту було достатньо.


4.


5. Одна з лунок потрапила на товсте коріння старої тополі - з ним довелося поборотися. Навіть цілий Олег Шмід долучився до махання сокирою.


6. Оскільки по факту лунок вийшло на дві менше, ніж планувалося, одне з дерев вирішили посадити у круглій клумбі біля готелю Львів. Сподіваюся, ніхто не проти? Тим більше, що ідею висадки тут дерева ми вже обговорювали. Ще одне дерево посадили у велику клумбу на куті Хімічної та Чорновола.


7. Ввечері довкола того дерева ще вбили захисні кілки.


8. А тепер трохи про негативи та несподіванки. Біля кількох лунок в процесі засипання землі трохи посунулася плитка і представник підрядника обурено запитав мене, хто тепер має це виправляти. Я нагадав йому, як ще до початку робіт його переконували починати якраз з копання ям та засипання грунту і як він буквально вперся, що буде копати ями в останню чергу. Це нагадування йому не сподобалося - "то що, ви хочете сказати, що то я винен???" - і він сказав, що вважає винним у всіх цих негараздах мене та туманно натякнув, що як я ставлюся до людей, так і вони будуть ставитися до мене. На тому і розійшлися.
Але на цьому вечір претензій не завершився - десь о восьмій вечора до мене подзвонив чоловік, який назвався Петром Сульжиком, сказав, що він є мешканцем проспекту Чорновола та почав випитувати, чи живу я сам на Чорновола, чого це я раптом вирішив садити там дерева і з ким я це взагалі погоджував. Повний зміст розмови переказувати немає сенсу, але суть її звелася до того, що він щодня ходить проспектом Чорновола, дуже обурений висадкою нових дерев (немає де ходити, вони там взагалі не потрібні і т.д.) та вимагає їх негайно забрати. Я відповів, що не можу цього зробити, на що він пригрозив, що просто так цього не залишить, буде писати скарги, збирати підписи мешканців та всіляко боротися за ліквідацію цих дерев. Попередив, що є дуже наполегливим і як приклад навів продовження маршруту 13-го тролейбуса до проспекту Свободи, що нібито було його ініціативою. Я відповів, що це його право. Сподіваюся, що в підсумку все не зведетьcя до банального вандалізму...
Символічно, що пан Сульжик подзвонив мені якраз тоді, коли я був на лекції начальника департаменту транспорту Ляйпцига Торбена Гайнемана, який якраз розказував про їхній досвід залучення мешканців до проектування вулиць. Тож я скористався нагодою та спитав, що вони роблять у випадках, коли хтось починає протестувати вже тоді, коли практично всі роботи завершено. Гайнеман відповів, що в них теж таке буває і вони кажуть, що був період підготовки та обговорення проекту, коли кожен міг висловити свої зауваження. І якщо людина тоді такою можливістю не скористалася, то тепер вже пізно.
Так що боротьба все ще триває. Тому в мене до всіх вас прохання, особливо до тих, хто сам користується цією вулицею та/або долучився до проекту фінансово - написати свою думку. Чи часто ви користуєтеся цією вулицею? Чи задоволені результатом? Чи стало тепер гірше, ніж було?


Дивіться також:

Подаруй дерево проспекту Чорновола


Як облаштувати проспект Чорновола?


Маленьке диво завчасного інформування


Старт робіт на проспекті Чорновола


Питання про просп. Чорновола


люди, озеленення

Previous post Next post
Up