Нам не потрібен патріотизм, але українська мова стане в нагоді

Dec 04, 2010 18:13


   Не знаю, зачем, но я пытаюсь учить украинский язык. Знание ещё одного языка в любом случае расширяет кругозор. Однако в книжных магазинах невозможно найти ни учебников, ни хотя бы словарей. Поэтому слушаю украинские песни и перечитываю тексты на украинском, при необходимости пользуясь электронным словарём из сети. Это только кажется, что все слова похожие, на деле всё сложнее.
   Переводить с украинского на русский, пользуясь словарём, оказалось довольно легко. А вот обратно - уже приходится потеть. Но опыт набирать как-то надо. Попробую переводить свои же посты в ЖЖ. Уважаемые френды, кто понимает по-украински - буду очень благодарен, если укажете на ошибки.

В процессе перевода использовал словарь и пособие по изучению украинского языка

Первая попытка - вот этот пост. Не поверите, убил на перевод два с половиной часа. 
 Нам не потрібен патріотизм

Які б не були моя зовнішність і походження, не вони роблять мене відмінним від інших людей, а моє виховання, освіта та культура. Але це набуте, а не подароване мені від народження.
   Націоналісти мені теревенитимуть про повагу до націй! Я поважаю всі нації в однаковій мірі, пам'ятаючи, що російська культура - невід'ємна частина світової, а вони навіть свою не поважають.
   І вже ж насправді мені, російській людині, абсолютно не потрібен патріотизм, бо патріотизм не захищає мій народ ані від пияцтва, ані від наркотиків, а тільки доповнює їх, дозволяючи тримати націю у вузді тим, хто віщає і діє від її імені - власникам найбільших банків і корпорацій. Вони, якщо подумати, теж частина російської нації, але найнекорисніша її частина.
   Взаємопроникнення культур не нищить, а, навпаки, збагачує національну культуру. Вже тепер 90% того, що вважається споконвічно російською культурою, засноване на запозиченні.




   Предмети, які вважаються чи не символами російської культури, перейняті у інших народів. Руські гуслі в сучасному вигляді з'явилися тільки в кінці 19-го століття, коли до них додали порожнистий резонатор і лади. До того часу це була звичайна цільна дошка зі струнами без ладів, нестеменно схожа на фінське кантеле. Те ж саме з балалайкою: лади, порожнистий резонатор і звичну форму балалайка отримала тільки в другій половині 19-го століття. Ці нововведення скопіювали з гітари, яка в той час у Росії вже була аж ніяк не менш популярна, ніж балалайка.
   Матрьошки в Росії з'явилися тільки на початку двадцятого століття. Шапки-вушанки традиційного крою, з круглою тулією - в 1918 році.
  Найдавніший символ російської культури - самовар - з'явився в Росії у 18-му столітті, його конструкцію запозичили у китайців.
  Навіть головні символи російських націоналістів - Власовський та імперський триколори - мають неслов'янськє походження. Білий, синій і червоний кольори запозичені з прапора Голландії. Білий, жовтий та чорний - гербові кольори дому Романових - перейняті російськими імператорами від їх найближчих родичів - австрійської династії Габсбургів і прусської династії Гогенцоллернів.
   Російські націоналісти повсякчас змінюють моду. У роки перебудови націоналісти носили косі чубчики і сірий, чорний або коричневий одяг, беручи приклад з фашистської уніформи. У 90-х російські націоналісти почали переймати британську моду, голити потилиці та носити джинси, високі армійські черевики та бомбери. Сьогодні у націоналістів писк моди - носити одяг популярних західноєвропейських марок. Ніколи я не бачив націоналіста, що розгулює по вулиці у російській сорочці, личаках або валянках з балалайкою в руках.
   Моя улюблена російська пісня - "Лучший город Земли" - одна з найкращих пісень про Москву, покладена на музику композитора-вірменина Арно Бабаджаняна і співалася співаком-азербайджанцем Муслімом Магомаєвим.

история, антифашизм, українською, культура

Previous post Next post
Up