О миссии авторитаризма и о том, чем помогут нам США и Европа, "открывающиеся" к "Великой рецессии"?

Sep 28, 2012 15:07

Пожалуй, никто сегодня не будет оспаривать факт усиления авторитарных тенденций на постсоветском пространстве. Это не снимает, конечно, дискуссии о понятии "авторитаризм", но, думаю, в целом мы найдем согласие в том, что сегодня мы имеем дело с отступлением от демократии. Так, по данным международного рейтинга "Ekonomist Intelligent Init", Украина ( Read more... )

США, ЄС, соціальна трансформація, авторитаризм, середній клас, економіка, Україна

Leave a comment

Comments 12

de_larosh September 28 2012, 14:06:35 UTC
Тоже в исследовании столкнулся с парадоксом - чем уже свободы, тем эффективнее режим. С т.з. моей проблематики - легче достичь общего благосостояния (welfare). Чем шире свобода - сталкиваемся с проблемой эффективности режима по обеспечению социально-экономического развития и благосостояния.
Как показывает современный и предыдущие кризисы, такого баланса пока что не нашли.
Эдуард Андреевич, спасибо за отличную идею, подумать над ее развитием!

Reply

(The comment has been removed)

afonined September 28 2012, 15:30:05 UTC
Рад, Алексей, что Вы обратили внимание на идею. Мне кажется она чрезывачайно плодотворна в поиске ответа на вопрос о модернизации рузвельтовского "нового курса" применимо к новым условиям, в которых, похоже, некуда канализировать экономическую активность наших доморощеных крупных собственников (олигархов) - ведь колоний или стран, которые можно "доить" уже практически не осталось. Вот и приходится бедным нашим дядям Сэмам "доить" собственные народы.

Reply

de_larosh September 28 2012, 15:36:46 UTC
С другой стороны - не просто создание рабочих мест за счет олигархов, но и механизмов мотивации к работе. Средства как раз можно "позаимствовать" у олигархов. К примеру, через механизм государственных облигаций (в Италии недавно начали проводить такой эксперимент).
Это возможно при наличии стратегии реформирования и учета электоральных рисков.

Reply


okrepkakristina September 28 2012, 16:36:01 UTC
Судячи з того, що відбувається в Росії, Путін і компанія чітко знають чого вони хочуть, а саме відродження імперії. З одного боку країни Європи і США, які несуть з собою лібералізм і демократичні цінності, з іншої сторони - Росія з політикою авторитаризму. Мається на увазі, чи взагалі буде така можливість країнам Європи і США допомогти Україні?!?!

Reply

afonined September 28 2012, 18:53:06 UTC
Проблема трохи складніше, аніж проста допомога з боку США та Європи. Скоріш за все тут йдеться про формулу: Не було б щастя та нещастя допомогло. Або, інакше кажучи: яким позитивом обернеться початок нової хвилі західної рецесії, яка на мою думку і деяких американських експертів може стати початком радикальних змін для США.

Reply


ext_1412722 September 29 2012, 15:47:34 UTC
Авторитаризм - досить цікава форма державного режиму. Це вже не тоталітаризм, але ще й не демократія. Щось перехідне між двома діаметрально протилежними режимами.
Я подумала, а можливо, авторитаризм - це саме те, що сьогодні потрібно Україні. Дійсно, "сильна рука", лідер, який би зміг утримувати всю повноту владу (я не говорю зараз про якихось фанатиків чи узурпаторів, а про особу, яка б реально працювала). Людина, яка б змогла вивести країну з кризи шляхом радикальних реформ (по типу Грузії). Ось тільки ДЕ такого лідера взяти? Може, справді українське суспільство ще не готове до демократії? Ну не знає воно, що з нею робити? Багаторічне перебування України у складі різних іноземних держав наклало відбиток на нашу ментальність та спосіб мислення. Чомусь наше суспільство не усвідомлює власну відповідальність за свою долю. Чомусь люди думають, що хтось має прийти і зробити для них умови для забезпечення гідного життя. Але хто, як не ми і коли, якщо не зараз маємо самі вибудовувати краще життя?

Reply

afonined September 30 2012, 13:09:51 UTC
Як і будь-який інший суспільний феномен авторитарний державно-політичний режим є явищем непростим і універсальним. Але, як засвідчує досвід інших країн, що рухались до демократії, ця форма політичного режиму носить тимчасовий характер і пов'язана з реалізацією популярної соціально-економічної політики. На пострадянському просторі допоки не вдається реалізувати саме цю місію авторитарного режиму. Але за будь-яких умов, як свідчить досвід західних країн, ця проблема вирішувалася не скільки "прозрівшими" громадянами, скільки бюрократією (державою).

Reply


israilov_1_du October 14 2012, 14:35:25 UTC
Считаю, что ни о каком авторитаризме в Украине и речи не может быть, как пытаются в том уверить нас демократические обществоведы. Многие наши соотечественники, озабоченные судьбами родины, довольно часто задаются вопросом: «А где же лидер, способный пробудить и консолидировать нацию?». Его нет и не может быть, потому что в самом народе отсутствует понятие вождизма. Действия современных отечественных руководителей, не выдерживающих никакой критики с точки зрения критериев классического вождизма.

Reply


Демократія в кожного своя galochca October 17 2012, 21:45:29 UTC
Я впевнена, що демократичні стандарти, які щиро навязуються із-за кордону мають бути оцінені з точки зору менталітету народу (імпортера). В Росії більшою мірою прояляється потреба певної монархічності та відповідно антидемократичності, в Україні більшою мірою на розвиток демократичних цінностей, але рівень контролю, на мою думку, в нашій країні має бути достатнім за тим, щоб культурна з чітко розподіленими повноваженнями демократія не пертворилась в охлократію.
Менталітет народу - платформа, від якої нікуди не дітись при формуванні будь-якого суспільного феномену.

Reply


Leave a comment

Up