Гражданская позиция и актуальные задачи диагностики для математической социолингвистики

Jun 06, 2010 11:43

Сегодня утром на одном из каналов ТВ промелькнул старый советский фильм "Скорый поезд", в котором герой фильма рассуждает о "гражданской позиции". В частности, он зачитывает широко известные строки из письма А.П.Чехова (1860-1904) к его брату Александру (от 2 января 1889 г.): "Тяжелое положение, дурной характер женщин, с которыми тебе приходится ( Read more... )

Українська школа архетипіки, Толстой Л.М., філологія, соціолінгвістика, Чехов А.П.

Leave a comment

Comments 2

yaschukmila November 30 2012, 00:55:22 UTC
Українському етносу більш притаманна роль жертви, оскільки чи то історично так склалося, чи то карма у нас така, не були ми зроду палачами. Тому якщо глибинний лінгвістичний аналіз тієї ж російської літератури дає можливість з'ясувати, як змінювалася громадянська позиція з часом, то аналіз української, мабуть, тільки підтвердить незмінність і непохитність традицій позиціонування себе в якості "жертви".
Надзвичайно цікава ідея діагностики в рамках української школи архетипіки дала б відповіді на багато запитань, чому і як, і це могло б стати відправною точкою для нас на шляху швидких і безболісних змін у ментальності народу, формуванні їх активної громадянської позиції і виведення нашої держави нарешті з того стану кризи і тотальної зневіри, що вже дуже затягся в часі.

Reply

afonined November 30 2012, 07:29:00 UTC
Вельми цікаві думки. А чому б Вам, пані Людмило, не спробувати їх розгорнути та опублікувати в збірнику наукових праць ТМС-2013, що пройде у травні наступного року в Києві?

Reply


Leave a comment

Up