посилання «Книги - це символ нашої родини, ми з чоловіком збираємо величезну колецію фотоальбомів, з кожної подорожі привозимо чемодани нових книжок з фотографіями, а також книжки для дітей. У мене двоє малюків, і наша сімейна традиція від самого їхнього народження - це читання перед сном. Тому у свої 30 років я відкрила для себе заново світ казок. І мушу сказати - я щаслива, тому що зараз ці історії я сприймаю по-іншому, усвідомлено. Це повертає мене до себе справжньої», - дитячий та сімейний фотограф Олена Ведмідь.
1. З самого дитинства мої най-найулюбленіші книги - про країну Мумі-тролів. Для мене казки Туве Янссон - це втілення самого життя. Це безкінечне бажання мандрувати, шукати пригоди та кожного разу повертатися до сімейного затишку, де на тебе у теплому будиночку завжди чекає мама зі своїми оладками. А поруч - вірні друзі та кохані. Мумі-тролі настільки зворушливі, що їхні історії можна перечитувати постійно. А якщо казки “Видавництва Старого Лева” ви вже знаєте напам’ять, як і я, то існують ще й комікси, які можна придбати на
Амазоні.
2. Геніальна письменниця Астрід Ліндгрен. Її також варто перечитати повністю - від “Карлсона” до “Еміля”та “Лотті”. Особлива любов моїх дітей - це Пеппі. Також існує чудовий телесеріал, знятий в 1969 році, де автором сценарію є сама Астрід Ліндгрен. У ті короткі періоди, коли мої діти не читають книгу, то дивляться кіно. Коли не дивляться кіно, то знову просять почитати про Пеппі.
3. Марк Твен “Пригоди Тома Соєра” - в дитинстві я її недооцінювала. Але коли в мене з’явився син, то полюбила Тома та його історії.
4. Антуан де Сент-Екзюпері “Маленький принц” - доросла і глибока книга. Мій син Андрійко, якому 7 років, сильно перейнявся і слухав цю казку із задоволенням. Яринка, якій 5 років, скажу чесно, ще не була рада слухати такі складні історії. Але, думаю, вона ще доросте до цієї книги.
5. Іван Малкович і Софія Ус “Мед для мами” видавництва “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА” - це улюблена книга моїх дітей, коли вони були зовсім маленькі. Був період, коли ми кожен вечір читали тільки її! Якось я зупинилася на декілька секунд посеред речення, і Андрійко, якому тоді було років 3, продовжив її розповідати без заминки. І не дай Боже мені було випадково пропустити якусь фразу! Доводилося читати спочатку. Це добра книга з неймовірними картинками. А також це чудовий подарунок для ваших неукраїнських друзів, тому що вона перекладена англійською.
6. Наталя Забіла, вірші (видавничий дім “Школа”), які ми знаємо з дитинства. Вони про прості, але важливі речі. Написані зрозумілою мовою, і їх легко вчити напам’ять.
7. Женев’єва Юр’є та Лоїк Жуанніго, серія книг “Жили собі кролики” (видавництво “Махаон-Україна”). Картинки тут я можу роздивлятися довго! Намальовано з любов’ю - інших слів і не потрібно. Сама історія трохи сумна, бо кроленята живуть без мами, а тільки з татом. Я ледь не плакала, коли читала. Але життя буває різне… А самі кроленятка дуже милі. Майже як мумі-тролі.
8. Тарас і Мар’яна Прохаськи “Хто зробить сніг” («Видавництво Старого Лева») - наше відкриття цього року. Це моя щира порада і наполеглива рекомендація. Тут, на моєму фото, книги немає, оскільки Яринка завжди її возить з собою, а зараз вона у бабусі.
9. “Відшукай і порахуй” (видавництво “Країна мрій”) - книга, по якій наші діти легко і швидко навчилися рахувати. Зараз, у свої 7 років, Андрійко спокійно в умі додає, віднімає, множить і ділить будь-які числа. І це не в останню чергу завдяки тому, що ми з ним із трьох років займалися по цій книжці. Колись ми накупили багато екземплярів і дарували її всім знайомим дітям. Зараз ця книга також з Яринкою поїхала до бабусі. У травні “Країна мрій” перевидала її під назвою
“Відшукай і полічи”.
10. Наступні на черзі до читання у нас “Чарівник країни Оз” Лімана Френка Баума, “Аліса в країні чудес” Льюїса Керрола, “Хроніки Нарнії” Клайва Стейплза Льюїса. А потім буде Жуль Верн. А коли діти виростуть - то всі книги Курта Воннеґута.