Я последнее время убедился, что риторика с российской стороны обычно говорит не ситуации в Украине, а о том, что они сами хотят с Украиной сделать.
Вот очередной свежий пример.
Путин, Лавров и пр. говорят об ущемлении прав русскоязычных в Украине не потому, что так и есть.
А потому, что придя на Украину их сторонники будут
преследовать
(
Read more... )
Comments 4
Але за умов, коли очевидна загроза для українців походить саме з Росії, здається, що використання російської мимовільно підтримує російський вплив в Україні. Це досить стихійне враження, цікаво б дізнатись ваше бачення, як переважно російськомовного патріота України і до того ж як дослідника міжетнічних відносин. (Зразу зауважу, що я далека від думки про те, що справжні українці - це ті, хто розмовляє українською. Але хочеться дізнатись, чи не відчувають російськомовні певної амбівалентності, особливо за теперішніх умов).
Reply
Я досі не переходив, бо думав, що комусь зручніше читати російською, а щось я хотів, щоб російськомовні прочитали. Зроблю в себе опитування найближчим часом.
Що ж підтримки російського впливу через говоріння російською мовою, то я сумніваюся. Особливо через цю велелюдну жежешечку. Інша річ, що суто статистично більшість російськомовних у нас на жаль підтримують східний вектор :((
Особисто я вважаю, по-перше, що роблю небагато, але все ж достатньо, щоб не переживати за нестачу націоналізму в голові.
По-друге, як на мене, ідеальним варіантом була б не тотальна українізація населення, а "відстройка" російської мови від росіян. Зрештою, те, що ірландці говорять переважно англійською, не робить з них британців. Але наразі це малореалістично((
Reply
Але тим не менш, блоги іноді потрапляють у статистику:
http://easternwestern.livejournal.com/45926.html
> ідеальним варіантом була б не тотальна українізація населення, а "відстройка" російської мови від росіян.
Чомусь згадався недавній одеський анекдот, як Абрам перейшов на українську, щоб Путін не прийшов його захищати.
Reply
Reply
Leave a comment