Що таке "справжня помста", або як не слід писати.

Feb 05, 2013 21:53

Оксана Забужко поділилась на фейсбуку "прегарною статтею до 10-річчя від дня смерті Соломії Павличко". Кілька людей розшарили. Півтора десятки залайкали. А ви теж шаритеі лайкаєте, не читаючи, що всередині ( Read more... )

побутове глумлєніє, долбойоби, жук і жаба, дискурс, література, мур-мур-мур ми любим гламур, што ви бляді пріунилі

Leave a comment

chita_i February 6 2013, 15:54:55 UTC
Завдяки тобі, Зульфія, я хоч коротко подивилась, хто така тая Соломия Павличко і бачу, що, видно, ми з нею подібних гамериканських ідей начиталися, бо вона 10 років тому говорила саме те, що зараз спромагаюся донести я. )

Так що, дякую дуже. Я її ще почитаю подробніше, але дуже цікаво! Хоч вона і була папєнькіна дочка і їй було легше, але вона молодець, думала своєю головою. Я ще не второпала, від чого вона померла така молода, але я знайду і почитаю.

З тезисами її я згодна, і з твоїм дописом дуже згодна. Дякую дуже. Це вже вкотре ти показуєш цікаві речі, які б я інакше не бачила.

Reply

zzzulfiya February 6 2013, 17:32:13 UTC
Вона померла у ванні, готуючись до зустрічі Нового року приймала ванну, в ванні була колонка, витяжка не спрацювала і Соломія Павличко просто отруїлась чадним газом.
Швидка не врятувала. Вдома була її донька, тоді - зовсім ще дитина. Вже й не пам'ятаю, звідки я дізналась - чи хтось розповів, чи читала десь.

Reply

mazhorka_klusha February 6 2013, 17:46:53 UTC
Соломія Павличко померла від серцевого нападу у власній ванні перед новим 2000 роком. 30 чи 31 грудня.
Чим папєнькіній доньці легше за мамєнькіного синочка вивчати іноземні мови, я не знаю.

Reply

chita_i February 6 2013, 18:45:14 UTC
Дякую, я вже читала цю сторінку. Але там не було про причину смерті. Дякую що просвітили.

Reply

chita_i February 6 2013, 18:44:19 UTC
Дякую, знатиму.

Чим папєнькіній доньці легше за мамєнькіного синочка вивчати іноземні мови, я не знаю.

Обом легше за нічиїх діточок яких звати ніяк. Але не усі тим користуються через відпочинок природи на дітях геніїв, чи офіційно визнаних видатних людей. )

Reply

mazhorka_klusha February 6 2013, 19:01:57 UTC
Так якщо природа відпочила на дитині генія, то цій дитині мусить бути важче вчитися.

Reply

chita_i February 6 2013, 21:35:07 UTC
Шось я не дуже поніме про що ми. )

Reply

mazhorka_klusha February 6 2013, 21:53:39 UTC
Я про те, що у нас часто кажуть про соціальні можливості "мажорів" і забувають про те, що людина могла достатньо потрудитися, щоб стати фахівцем у своїй галузі, незалежній від сфери діяльності батька. Чисто головою потрудитися.
Щоб очолити видавництво, треба мати "зв'язки". Щоб вивчити мову, зв'язки не потрібні. (Намагалася я довести своїм студентам з різних регіонів, коли викладала. Результату не було. "Всі кияни - мажори. Тому я іноземну мову не вчитиму, мені мусять ставити залік за промовчанням, тому що я хороша людина.")
Коли у бухгалтерії сидить дитина головного бухгалтера, то це нікого не дивує. Коли у творчої людини є дитина (диво! вони плодяться!), то вона, звичайно, народилася на все готове, і неможна допустити, щоб вона теж була відомою чи займалася чимось суттєвим.

Reply

zzzulfiya February 6 2013, 22:16:55 UTC
ви праві, але не варто віднімати той особливий ґрунт, який дає коло спілкування. коли, наприклад, на кухні точаться розмови, приходять у гості цікаві, харизматичні особистості - це неабияка фора для дитини, яка зростає в цій атмосфері, аби стати особистістю.
те, що в багатьох відомих людей діти виростають покидьками - п'яницями і наркоманами, - на мій погляд це наслідки батьківської гордині, або навпаки, неуваги до дитини, яка росте в тіні видатного батька, внутрішній конфлікт і відсутність розуміння батьків, що такій дитині треба давати більше свободи, оскільки над нею нависає слава батька чи матері, і відповідний шаблон поведінки.

Reply

lovkyj_man February 7 2013, 00:22:23 UTC
1) мажорам соромно бути дурнями і неробами, бо в них була фора;
2) не-мажорам не соромно бути дурнями і неробами, бо в них не було фори;
Висновок: ми самі повірили в те, що спадковий феодалізм -- наше світле майбутнє.

Reply

zzzulfiya February 7 2013, 01:08:26 UTC
висновок хибний. якби в домі, де я росла, збирались інтелектуали, а не кума мами з чоловіком дядєй Толєй якому після травми в морфлоті в голову вставили пластину, і який плутав слова, я думаю, мій шлях визначив би мій власний вибір, але можна було би сказати, що у мене принаймні, було би сприятливе підгрунтя для іншої долі, ніж скажімо, піти в буфетниці, вчительки, токарем на завод чи в шахту полізти, як сину чоботяра, візника чи іншого пролетарія. багато чого уже було б відкрито в понятійній базі за замовчуванням, і не довелось би доходити власним розумом.

Reply

lovkyj_man February 7 2013, 02:16:47 UTC
Знову в цій гілці накладаються одна на одну різні ідеї.

Ідея №1:
Фора - гарно. Без фори - трудно. Дитині з високоосвіченої родині легше здобути вищу освіту та творчий фах ніж такій самій дитині з родини де у всіх максимум шкільний атестат. І т.п.

Ідея №2:
На жаль в багатьох молодих людей склалось стійке враження, що з форою все саме пливе в руки і, відповідно, всі мажори - суть нероби. І навпаки, без фори немає сенсу робити щось взагалі, все одно будеш в шахті буфетчиком. Власна праця нічого не міняє. Такий суспільний настрій виправдовує рух нашого суспільства до всебічного непрофесіоналізму і є дуже вигідним для шахраїв при владі, які підтримують його як можуть -- словом і ділом.

Так я думаю, що всі присутні згідні з обома ідеями. Тільки емоційно кожного більше торкає або перша, або друга.

Reply

zzzulfiya February 7 2013, 12:55:48 UTC
ну, тепер ясно - ви узагальнюєте ставлення інших (молоді). а я думала, ви щодо мого ставлення.
я зустрічаю, слава богу, на фоні цього блогу здебільшого молодих розумах, які на ідею 2 чхали і багато чого добиваються самі. про решту не можу сказати чи узагальнити, бо я спілкуюсь здебільшого зі своєю віковою групою.

Reply

mazhorka_klusha February 7 2013, 20:44:52 UTC
Я не погоджуюся і намагаюся спростувати, але не вдається.

Reply

lovkyj_man February 9 2013, 01:38:47 UTC
В дусі занудтсва, мушу запитати: з якою з двох ідей Ви не погоджуєтеся? Чи з жодною?

Якщо не погоджуєтесь з ідеєю №1, то чи правильно розуміти, що Ви робите це на тому грунті, що в родині вищого прошарку суспільства дитині важче знайти себе якщо батьки не зрозуміли або не підтримують її природних схильностей та прагнень?

Reply


Leave a comment

Up